Брендова контекстна реклама: навіщо і як запускати

Відправимо матеріал вам на EMail:


  Время чтения: 3 мин.

  На запити, що включають назву компанії, інтернет-магазину або курсів, у пошуковій видачі з’являється брендова реклама. Вона характеризується хорошим CTR та низькою ціною, що пов’язано з високою залученістю відвідувачів, часто вже зацікавлених купити, замовити послугу, та невисокою конкуренцією. Спеціаліст з контекстної реклами в агентстві інтернет маркетингу Directline розповів, чому важливо використовувати брендовий контекст під час просування проектів.

  Навіщо потрібна контекстна реклама за брендовими запитами

  Якщо користувач вводить у рядок пошуку запит з ім’ям бренду, то зазвичай він знаходиться на останньому етапі воронки, що продає, і готовий до цільової дії. Брендовий контекст допомагає вирішити кілька важливих завдань – захиститися від конкурентів, зміцнити позиції бренду та усунути негатив в оглядах та відгуках.

  Боротьба з негативом

  Більшість відгуків користувачі залишають на великих спеціалізованих майданчиках, які зазвичай у видачі займають перші позиції — Otzovik, IRecommend, «Яндекс.Маркет». Якщо на них відгуки компанії негативні, то за допомогою брендового контекстного оголошення можна змістити їх.

  Захист від конкурентів

  За брендовими запитами в рекламному блоці часто є оголошення інших компаній з аналогічним продуктом. Якщо користувач не повністю впевнений у тому, що йому потрібен бренд, він може перейти за оголошенням конкурента.

  Основний плюс брендової контекстної реклами – можливість витіснити з перших позицій конкурентів. Грамотне використання запитів із зазначенням назви компанії робить її більш видимою для цільової аудиторії. Для цього потрібно вибирати запити, в яких є назва товару або слово, що продає, наприклад, «акція» або «знижка», та ім’я бренду з позначкою, що посилання веде на офіційний сайт. Також бажано складати максимально розширене оголошення.

  Ще одна особливість такої реклами – можливість заборонити показ будь-яких оголошень із зазначенням імені бренду для інших компаній. І тому необхідно документально підтвердити право володіння торговою маркою. І конкуренти більше не зможуть використати ім’я бренду у своїх цілях та просувати проекти за рахунок чужих рекламних кампаній.

  Зміцнення позицій бренду

  За допомогою брендових запитів у контекстній рекламі можна вирішити проблему з труднощами розпізнавання імені бренду. Є кілька варіантів:

  • назви деяких компаній у пошуковій системі часто пишуть з помилкою, особливо якщо вони складаються з прізвища;
  • точне написання імені бренду алгоритми пошукача вважають неправильним та пропонують виправлення;
  • назва складається із загальновживаного слова, яке явно не асоціюється з компанією.

  У випадках необхідно уточнення сфери діяльності компанії, тому використовується брендовий контекст.

  Поради щодо запуску брендової контекстної реклами

  Щоб брендова контекстна реклама приносила хороші конверсії та вирішувала основні завдання, важливо грамотно запустити її та використати для цього окрему РК. Необхідна умова – певна популярність компанії: користувачі брендового запиту повинні шукати саме її, щоб збільшити цільові переходи. Також рекомендується:

  • використовувати у запитах уточнюючі вирази, якщо ім’я компанії містить загальновживане слово (наприклад, «пантера» або «ромашка» потрібно доповнити словами «інтернет-магазин у Москві» або «дитячий одяг» та іншими відповідно до сфери діяльності);
  • відстежувати конкурентів і якщо вони з’являться, реагувати на це в контекстній рекламі;
  • відстежувати співзвучні назві компанії запити (книги, фільми, ігри, персонажі) та додавати до списку мінус-слів для РК;
  • вивчати оголошення конкурентів щодо використання в текстах або заголовках назви вашої компанії.

  Якщо перші позиції видачі вже зайняті сторінками вашої компанії, РК канібалізує трафік, тобто забирає частину безкоштовних кліків від органічних переходів з пошуку. При запуску РК важливо порівнювати результати та витрати, аналізувати топ органічної видачі.

  5/5 - (1 голос)