Які пріоритети у сьогоднішніх покупців житлової нерухомості

Відправимо матеріал вам на EMail:


  Время чтения: 1 мин.

  Через військові дії постраждало багато виробництв, які займалися виготовленням будівельних та оздоблювальних матеріалів, тому було порушено давно налагоджені логістичні ланцюжки між компаніями-забудовниками та підприємствами будівельної галузі і як результат – собівартість зведення одного квадратного метра житла збільшилася більш ніж на третину, про що свідчать ціни в оголошеннях, опублікованих на сайті https://obyava.ua/ru/nedvizhimost/prodazha-kvartir/odessa  однойменного порталу. Окрім того, вартість одного кв. метра житла на українському ринку житлової нерухомості завжди визначалася з урахуванням курсу долара, саме тому зростання долара з початком воєнних дій в Україні в лютому-березні 2022 року спричинило збільшення вартості житла як на первинному, так і на вторинному ринку.

  Кто сейчас покупает жилую недвижимость

  Хто зараз купує житлову нерухомість

  Ринок житлової нерухомості у 2023 році поступово відновлюється, про що свідчить збільшення кількості проданого житла не лише у західних регіонах країни (у Львівській, Івано-Франківській та Закарпатській областях), а й у столиці – місті Києві, де кількість угод збільшилась у 2,5-3 рази порівняно з літом 2022 року. Приблизно третину покупців придбали житлову нерухомість, якою цікавились ще в довоєнному 2021 році.

  Крім того, квартири в Одесі, Дніпрі, Києві чи Львові купують:

  • насамперед для особистого проживання (приблизно 80% договорів купівлі-продажу);
  • для подальшої передачі в оренду – довгострокову або короткострокову (приблизно 10% купленого житла);
  • як об’єкт інвестиції для збереження коштів від інфляції (теж приблизно 10 % покупців).

  За твердженням експертів, 85% угод купівлі-продажу житлової нерухомості на первинному ринку житла оформлені на умовах розстрочення платежів, причому перевага надається квартирам, які виставляють на продаж перевірені та надійні компанії забудовники.

  Які пріоритети враховують покупці при купівлі житла

  Військові дії, що продовжуються на території країни, наклали свій відбиток на вибір житлової нерухомості сьогоднішніми покупцями, які віддають перевагу квартирам з розташованими поруч укриттями, станціями метро або бомбосховищами.

  Крім того, через регулярні планові або позапланові відключення електроенергії перевага надається квартирам з централізованим опаленням і з підведеним природним газом для газових плит.

  5/5 - (1 голос)