Що таке копірайтинг і рерайтинг? Огляд бірж для роботи з написання текстів

Відправимо матеріал вам на EMail:


  Время чтения: 10 мин.

  Копірайтинг та рерайтинг – дві основні складові заробітку початківця біржового автора. Часто ведуться суперечки що саме вважати одним видом роботи з текстами, а що – іншим, так як дійсно часто буває складно розмежувати ці два поняття.

  Копірайтер і копірайтинг

  копирайтинг и рерайтинг

  Люди, що працюють в сфері написання статей і текстів, бувають чутливі до правильного використання термінології. Обурення може викликати як словосполучення «копірайтинг текстів», так і пропозиція «зробити копірайт».

  Процес написання нового унікального текстового контенту – копірайтинг. Інші словоформи неправильні. У той же час автор, який займається написанням унікальних текстів з нуля на основі вже наявної у нього інформації, – копірайтер.

  У західній термінології копирайтерами називають переважно тих людей, які займаються написанням рекламних текстів. Основна їх мета – збільшення продажів певних товарів або товарних груп. Їх робота тісно пов’язана з маркетингом і рекламою.

  У російськомовному інтернеті копірайтер – це професіонал, який створює будь-який контент для інтернет-майданчиків – від інформаційних, SEO та новинних статей до рекламних слоганів. Копірайтинг тексту в цьому випадку іноді також називають вебрайтінгом, маючи на увазі під ним не тільки створення статей з нуля, але і просту або більш складну переробку вже наявних друкованих або електронних матеріалів – рерайтинг або рерайт.

  Рерайтер і рерайтинг

  Рерайт від копірайтингу відрізняється тим, що не передбачає проведення самостійних досліджень або ретельного опрацювання наявних по темі матеріалів. У цьому випадку автор використовує одну або кілька статей для написання своєї, яка буде унікальною для пошукових систем. У смислової складової нічого нового в цьому тексті немає.

  З термінологією в цьому напрямку так само, як в копірайтингу. Рерайтінг – це процес написання унікальної статті на основі вже наявних, а рерайтер – автор, який виконує цю роботу. Іноді також використовують слово «рерайт», маючи на увазі під ним як результат роботи – просту переробку тексту, так і саму послугу з написання, що називається насправді трохи інакше.

  Більше 10 років періодично говорять про те, що в зв’язку з розвитком штучного інтелекту та програмного забезпечення, рерайтинг і навіть копірайтинг незабаром перестануть існувати. Написання текстів будуть виконувати спеціальні програми, які називаються синонімайзерами. Вони самостійно підбирають синоніми до всіх слів статті-джерела, але результат, як правило, дуже далекий від граматично і стилістично вірного, тому такий автоматичний переклад може обдурити хіба що пошукового робота, але не людину. Тому ще довго копірайтинг і рерайтинг статей будуть актуальним варіантом заробітку і затребуваною послугою.

  Як і де працюють рерайтери і копірайтери?

  Є два варіанти роботи рерайтера і копірайтера:

  • Продаж статей, копірайтинг або рерайтинг на свою тему, тобто писати для себе, а потім виставляти на продаж на біржі. В цьому випадку складно передбачити коли саме буде куплена стаття і автор отримає свої гроші.
  • Писати під замовлення. У цьому випадку автор точно отримує оплату, якщо стаття підходить під вимоги і побажання замовника, але вибір тим зазвичай обмежений.

  Існує також чотири основні варіанти зайнятості для автора:

  • Робота на біржі копірайтингу. Найчастіше на таких сайтах є продаж статей, копірайтинг і рерайтинг під замовлення. Перевагою подібних майданчиків є прозорість умов, зручний функціонал, гарантована оплата після прийняття статті замовником і велика кількість замовників. Недоліками роботи на біржі можна назвати необхідність суворо дотримуватися правил сервісу, невелика кількість замовлень з високою оплатою і відсутність цікавих великих проектів «під ключ».
  • Біржа для фрілансерів. Тут можна знайти різні замовлення - від недорогих разових і до повного наповнення статтями та описами інтернет-магазину або регулярного написання текстів для інформаційного порталу. Як правило, конкуренція на фріланс-біржах вище. Не всі замовники тут готові працювати через «безпечну угоду» з оплатою комісії, в цьому випадку існує ризик не отримати гроші за роботу. До того ж, щоб знайти відповідний проект іноді треба досить багато часу, так як завдання розміщують не тільки для копірайтерів.
  • Робота зі студією, яка займається просуванням сайтів. В цьому випадку автору не потрібно займатися самостійним пошуком клієнтів, але немає можливості самостійно вибирати тему для статті або цікавий проект. Необхідно писати по тому тех.завданню, яке дають. Можлива як віддалена робота на студію, так і особисте робоче місце в офісі.
  • Робота безпосередньо з замовниками. Найбільш ризикований, трудомісткий, але частіше за все найкраще оплачуваний варіант. В цьому випадку копірайтер сам шукає клієнтів і бере на себе всі ризики співпраці. У рідкісних випадках для такої роботи укладають договір, який може захистити виконавця від недобросовісного замовника. Але для підписання подібної робочої угоди, як правило, необхідно відкривати ІП, що пов'язане з бюрократичними складнощами і сплатою податків.

  Біржі копірайтингу або де заробити копірайтингом і рерайтингом?

  Початківці автори зазвичай відточують свою майстерність на біржах копірайтингу. Більшість опитаних копірайтерів згодні з тим, що це необхідний етап, який, тим не менш, повинен колись закінчитися. Хоча є приклади того, як деякі виконавці роблять «копірайтинг статті» на біржі багато років і їх це цілком влаштовує в плані заробітку і комфорту.

  Загальноприйнятим біржовим стандартом для оцінки текстів в грошовому еквіваленті є ціна за 1000 символів. На більшості порталів - без пробілів. При цьому унікальність статей може перевірятися як за власним сервісом біржі, так і будь-якими іншими в інтернеті. Як правило, бажані параметри унікальності і програму вибирає замовник.

  Перед реєстрацією перевірте чи це не російський сервіс, використання сервісів країни-терориста не припустимо.

  Розглянемо такі майданчики:

  2polyglot

  2polyglot

  Посилання на сайт - 2polyglot.com

  Зручна біржа копірайтингу із можливістю безкоштовного розміщення замовлення. Пропонує заробити не лише на написанні статей будь-якої тематики, а й на перекладах. На платформі представлена велика база виконавців, які зможуть обрати собі замовлення під силу. Система передбачає оплату готового тексту лише у разі, якщо виконані умови ТЗ.

  З метою економії часу біржа пропонує авторизацію за допомогою облікових записів соціальних мереж. Адміністрація платформи забезпечує повну безпеку та конфіденційність даних, а також прозорість угод. Замовникам додатково доступний магазин готових статей різної тематики.

  Wordfactory

  Wordfactory

  Посилання на сайт - https://wordfactory.ua/

  Біржа копірайтингу є форматом контент-студії, яка здійснює свою діяльність у віртуальному просторі більше 12 років. Використання майданчика доступне трьома мовами — українською, російською та англійською. Компанія працює офіційно, пропонує оплату за безготівковим розрахунком з підписаними актами, договорами та рахунками.

  Техпідтримка готова відповісти на всі запитання по буднях з 9 ранку до 6 вечора не лише за допомогою електронної пошти чи месенджера, а й телефоном. Замовники можуть обрати досвідчених авторів будь-якої тематики та отримати якісний текст за заданим ТЗ.

  Ua.seoware

  Посилання на сайт - https://ua.seoware.ua/

  Дана платформа — не просто біржа копірайтингу, а справжнісінька база фрілансу, де можна знайти виконавця для отримання практично будь-якої послуги, спрямованої на розвиток бізнесу. Скористатися пропозиціями кваліфікованих фахівців вдасться у таких напрямках:

  • створення «вічних» SEO-посилань та SEO-статей;
  • розробка ефективних сайтів із будь-якою навігацією;
  • оформлення дизайну логотипів із високим рівнем оригінальності;
  • робота з рекламними пабліками;
  • програмування будь-якого рівня складності;
  • розробка мультимедіа та ін.

  Одна з переваг майданчика – можливість знайти якісні послуги з мінімальним бюджетом. Система пошуку виконавців та готових робіт доступна навіть початківцям та суттєво економить час.

  Uatxt

  Посилання на сайт - https://uatxt.com/

  Це гідна біржа для любителів заробітку на написанні текстів. Зареєструватися на платформі вийде як замовник або виконавець, також можна купувати або продавати готові статті за вигідними цінами. Біржа має досить велику базу письменників з багатим досвідом створення як простих, так і SEO-текстів. Окрім копірайтингу, на платформі можна замовити якісний рерайт українською мовою.

  Робота на біржі прозора та повністю безпечна як для виконавця, так і для замовника. Адміністрація платформи стежить за дотриманням правил та пропонує прив'язку профілю до номера телефону, що є гарантом додаткового захисту.

  ЕТХТ

  etxt

  Одна з найвідоміших і старих бірж копірйтінга російськомовного інтернету. Якщо вірити статистиці сервісу, на ньому за минулі роки було виконано майже 9 мільйонів замовлень, зареєстровано в базі майже 1 мільйон авторів і понад півмільйона замовників.

  Плюсом біржі можна назвати те, що є ряд статей, де можна розмістити готові унікальні тексти і завжди є замовлення на статті під різні проекти. Іноді зустрічаються навіть запити з ціною в 200-350 рублів за 1000 символів, але виконувати такі - багато охочих, а послати заявку зможе тільки автор з певним рівнем рейтингу.

  На eТХТ для початку нормальних заробітків доведеться сильно постаратися і виконати кілька дуже дешевих замовлень. Є навіть певна група замовників, які пропонують новим авторам писати для них статті по 5-7 рублів за 1000 символів заради рейтингу. Це практично безкоштовно. Але без хорошого рейтингу на цій біржі неможливо навіть виставити статтю для продажу в Магазині.

  2. Text.ru

  text.ru

  Цей портал більше відомий завдяки своїй програмі унікальності, хоча біржа для копірайтерів і рерайтерів на ньому працює вже кілька років. Також є ряд статей, де можна виставити вже готові унікальні тексти будь-якої тематики.

  Конкуренція на text.ru досить велика, є усталений ТОП авторів. Особливістю можна назвати те, що біржа розділена на дві частини: копірайтинг і рерайтинг. Зазвичай на подібних порталах такого немає. Також тут іноді зустрічаються замовлення не тільки на звичайні тексти для сайтів, а й інші формати: комерційні пропозиції, курсові, відгуки.

  Щоб отримати замовлення, необхідно взяти участь в тендері. Це стандартна процедура для більшості бірж. Але для подачі заявки на цей майданчик далеко не завжди необхідний певний рейтинг.

  3. Адвего

  advego

  До 2014 року ця біржа була однією з кращих для початківців авторів, тому що більшість замовлень можна було відразу брати в роботу. Зараз подібна система залишилася хіба що для зовсім недорогих проектів. Наприклад, робота з написання відгуків, коментарів або виконання репоста.

  Особливість Адвего - щорічні тематичні конкурси з приємними призами, активне спілкування на форумі порталу, велика кількість «булочок» у вигляді віртуальних марок в профілях користувачів і розгорнута статистика по виконаним або прийнятим замовленнями.

  Ціни на Адвего невисокі: рерайтинг від 20 рублів за 1000 символів, копірайтинг і переклади - від 30. Більшість цікавих проектів новачкам зовсім не видно, їх отримують автори з високим рейтингом. На біржі є ряд статей.

  4. TurboText

  turbotext

  Єдина біржа, де ще залишилася можливість просто зайти і взяти відразу замовлення із загального доступу в роботу. Звичайно, тут є певні обмеження: автор бачить тільки ті завдання, які відповідають його рівню і нижче. Але для «лову» замовлень подорожче потрібно майже цілодобово бути тут онлайн.

  Для початківців авторів до успішної здачі тестів доступні тільки мікрозадачі: коментарі, лайки, відгуки і т.п. Для тих, у кого рівень «базовий» або «середній», основна маса завдань по 40-50 рублів за 1000 символів. Потрапити в число «гуру» досить складно. Існує думка, що для цього необхідно мати хороші відносини з керівництвом і модераторами порталу.

  5. ContentMonster

  contentmonster

  Для новачків ця біржа буде корисна тим, що є Школа копірайтингу і кілька навчальних спеціалізованих курсів. Доступ до замовлень можна отримати тільки після проходження вступного тесту. Приступати до роботи слід тільки після закінчення тендера і підтвердження, що вас вибрали в якості виконавця. Або в тому випадку, якщо вам прийшло замовлення в якості обраного копірайтера або індивідуальне, тобто тільки для вас.

  Ціни на цій біржі досить скромні, хоча спочатку вона була задумана як майданчик для профі з високою вартістю роботи. Зараз рерайтинг і копірайтинг в середньому тут коштують від 40 до 120 рублів за 1000 символів. Завдань не надто багато, але і конкуренція поменше, ніж на більш відомих біржах.

  6. Miratext

  miratext

  Закрита біржа для копірайтерів. Вважається, що відбір туди пройти дуже складно, але навіть для новачка немає нічого неможливого.

  Ціни на майданчику різноманітні - від 40 і до 150-200 рублів за 1000 символів в залежності від рівня. Писати можна на будь-які тематики, які вибираєш самостійно. Всі статті проходять модерацію штатним редактором, що допомагає убезпечити замовників від отримання низькоякісних текстів. Є система рейтингу і штрафів. Сильно штрафують за зрив термінів.

  В цілому біржа непогана, зі зручним інтерфейсом і великою кількістю замовлень. Відсутній магазин статей.

  7. Моніка (закрився)

  monika

  Своєрідна біржа, яку адміністратори називають «майстерня контенту». Її відмінна риса - фіксована ціна за написання текстів - від 35 до 50 рублів за 1000 символів. Змінюється вона в залежності від тематики, яку автор вибирає самостійно відразу після реєстрації. Це можна сприймати як своєрідну підготовку до спеціалізації і нішеванню, що деякі експерти називають одним із способів досягнення високих заробітків в копірайтингу поза біржею.

  Замовлення в «майстерні контенту» надходять від клієнтів власного агентства, тому висока ймовірність, що автор буде писати постійно для одного і того ж проекту своєї тематики. Завдання є завжди, перед прийманням обов'язково проходять модерацію редактором сервісу.

  Щоб надовго не засісти на біржі, автору необхідно постійно вдосконалювати свої навички письма. Це стосується не тільки вивчення правил орфографії, а й розширення компетенції. Для цього можна читати книги і статті по копіратінгу, проходити платне або безкоштовне навчання, брати участь в профільних конференціях і, звичайно ж, пробувати і відточувати нові формати текстів, постійно розширюючи перелік послуг.

  4.6/5 - (11 голосів)