Як відкрити кав’ярню? Що потрібно для кавового бізнесу?

Відправимо матеріал вам на EMail:


  Время чтения: 3 мин.

  За останні пару років ринок кав’ярень підріс і зміцнів, але він все ще перебуває в зародковому стані. За оцінками фахівців, цей сегмент ринку заповнений лише на 20-30%. Про це свідчать і відсутність вільних столиків у найкращих кав’ярнях Києва. Нині у місті щороку з’являється кілька нових. Але навіть якщо не брати до уваги модну тенденцію, кавовий бізнес приноситиме стабільний дохід, оскільки багато людей раз випивши чашечку вишуканої кави, приходять до закладу, що полюбився регулярно. Отже, вирішено, ви хочете побудувати свій бізнес на ароматному напої? Тоді вам слід дізнатися кілька особливостей цього хитромудрого ремесла.

  Що необхідно?

  кофе в зернах в Киеве

  По-перше, визначитись із місцем майбутнього закладу. З одного боку, через не до кінця сформовану кавову культуру, що склалася в споживанні кави в зернах, стає великою проблемою відкрити кав’ярню в спальних районах, оскільки поки що основні відвідувачі кав’ярень офісні працівники, тому лише центр міста насичений кав’ярнями. Але з іншого боку там відсутня конкуренція, та й орендна плата помітно нижча.

  По-друге, найняти кваліфікований персонал. Найнеобхіднішою людиною у кавовому бізнесі є бариста – фахівець із приготування кави. Справжні шанувальники кави вважають, що навіть настрій бариста впливає на смак напою. Насправді знайти кваліфікованого бариста найскладніше завдання. В окремому випадку можна найняти іноземців, щоб показати престиж закладу. У більшості кав’ярень професійну освіту має один бариста, решта персоналу переймає знання від нього.

  По-третє, слід придбати обладнання. Як не дивно, але цей пункт не є найвитратнішим. Найчастіше кав’ярня не має власної кухні, тому відпадає необхідність у закупівлі плит та найму кухарів. Найдорожчий об’єкт – кавова машина. Ціна такої машини коливається від 2 до 5 тисяч доларів, залежно від складності (напівавтомат, автомат). Існують також суперавтомати, ціна яких сягає 15 тисяч доларів. Необхідно придбати холодильні вітрини (800-1500 доларів), кавомолки (300-700 доларів) та купу різноманітних дрібниць на кшталт посуду, міксерів тощо. Оснащення кав’ярні технікою вимагатиме від 8 до 20 тисяч доларів.

  По-четверте, складання меню. Найважливішим елементом будь-якої кав’ярні є, звичайно, кава. Кав’ярні зазвичай радують відвідувачів такими сортами: Lavazza, Danesi, Kimbo, Molinari, Ionia, Illy. Кожна кав’ярня пропонує кілька сортів на вибір, зазвичай близько чотирьох. Але на основі того самого сорту можна зробити кілька “кавових продуктів”. Але кава є не єдиним продуктом, запропонованим кав’ярнями. Відвідувач може замовити бізнес-ланч, бутерброди, десерти, чай, алкогольні напої. До речі, саме через останні деякі скептики вважають, що в малих містах України немає жодної справжньої кав’ярні, бо справжня кав’ярня, що поважає себе, ніколи не запропонує алкогольні напої окремо від кави, тільки як добавку (наприклад, кава з лікером або коньяком).

  Как открыть кофейню

  Двигун прогресу

  Незважаючи ні на що кавовий сегмент ринку молодий, і перебуває у постійному розвитку. Про здорову конкурентну боротьбу поки що мови й бути не може. Хороша конкуренція ніколи не нашкодить, а лише навпаки зміцнить кавову культуру та покращить якість сервісу. Загалом повільні кроки до дорослого життя кавовий бізнес уже робить. Кав’ярні намагаються створити бренд, неповторну атмосферу, вигадати щось нове, щоб залучити клієнтів. Кальяни, оригінальне оздоблення приміщення, VIP-кімнати, ді-джеї – все це з’явилося у кав’ярнях завдяки конкуренції та бажанню виділитися. Фантазуйте, і ваша кав’ярня займе гідне місце у серцях мешканців.

  Резюме

  Отже, відкриття кав’ярні – складний і трудомісткий процес, що вимагає досить багато грошей. Але якщо ви ще не визначилися з рішенням, то настав час вам дізнатися наступне – витрати на відкриття кав’ярні можуть становити менше ніж 25 тис. доларів. Судіть самі, можна виключити витрати на обстановку власної кухні та найму штату кухарів. Крім того, кавовий бізнес є найрентабельнішим у порівнянні з будь-якими іншими закладами громадського харчування.

  Для відкриття кав’ярні вам потрібно буде визначитися з місцем, знайти кваліфікований персонал або дати їм відповідну освіту, закупити обладнання, скласти меню і, звичайно, визначитися з планами на майбутнє. Варто з самого початку вирішити, чи буде ваш заклад одиничним, чи є задуми на створення мережі кав’ярень. Насправді другий варіант кращий, оскільки знижуються витрати на господарську діяльність і розкручування бренду. Вирішивши створювати нову мережу кав’ярень, слід також визначитися з іміджем: штампувати заклади у різних частинах міста або надавати кожній кав’ярні свій неповторний стиль. При визначенні стилю треба пам’ятати, що все в кав’ярні, починаючи від офіціантів, закінчуючи інтер’єром, повинно створювати атмосферу невимушеного спілкування.

  5/5 - (1 голос)