Креативна реклама в інтернеті: де знайти ідею, секрети ефективності та приклади

Відправимо матеріал вам на EMail:


  Время чтения: 4 мин.

  Маркетинг і креативність є невід’ємними поняттями. Девід Бернстайн – відомий маркетолог Великобританії – вважає креатив “центральним ядром” рекламної діяльності.

  Креативна реклама представляє собою творчу діяльність, яка спрямована на просування будь-якого товару або послуги на ринок. Робиться це за допомогою використання нестандартних форм мислення, щоб привернути увагу людей до продукту рекламування.креативная интернет реклама 2

  Головною метою реклами подібного роду є використання звичних понять і образів у іншому ключі. Тобто передати маркетингову задачу і емоційний посил компанії, користуючись грою слів, звуків і поєднань незвичайних асоціацій. Основний метод впливу маркетологів-креативників полягає в подиві цільової аудиторії за допомогою незвичайних і оригінальних рішень. Або ж навпаки, використовуючи мінімалізм, який буде яскраво виділятися на тлі реклам, що рясніють. Креативна реклама на підсвідомому рівні повинна підштовхнути споживача до вибору даного товару.

  Особливості розробки креативної реклами

  • Специфіка ринку. Щоб реклама була ефективною, необхідно знати особливості ринку до найдрібніших деталей. На кого розрахований даний товар: підлітків або домогосподарок? Чоловіків або жінок? Цей товар розрахований на його популяризацію або ж залучення нових споживачів, які раніше їм не користувалися, або користувалися, але іншою маркою? Чи є ця частина ринку досить великою для того, щоб націлювати на неї рекламну компанію?
  • Націленість. Креативна реклама в мережі інтернет буде набагато дієвішою, якщо вона заснована на потребах людини.
  • Мислити як споживач. Більшість користувачів різних ресурсів заходять на сайти не для того, щоб помилуватися рекламою. Отже, реклама повинна моментально притягати погляд, швидко повідомляти головну ідею.
  • Використовувати можливості кольору і контрасту. Незвичайні колірні рішення завжди привертають погляд, а метод «візуальної іронії», в якому протиставляються ідеї, завжди був ефективним рекламним прийомом.
  • Уникати двозначностей. Інформаційний посил повинен бути точним і ясним. Споживач не буде довго вдивлятися в рекламу, намагаючись зрозуміти її тонку суть, скоріше перейде до чогось цікавішого, на його думку.

  Етапи створення креативної реклами

  1. Бенчмаркінг. На цьому етапі визначаються стратегічні цілі щодо подальшого розвитку рекламної кампанії. Аналізується ринок і інші, більш успішні фірми в даній галузі. Сенс бенчмарікінга – перейняти позитивний досвід інших.

  Також на цьому етапі можуть проводитися опитування серед цільової аудиторії, для з’ясування їх думки про вироблений товар. Надалі результати опитування використовують для підвищення іміджу компанії.

  2. Вибір тільки однієї мети креативної реклами. Для ефективності реклами потрібно зосередитися на одному показнику:

  Звернення – орієнтоване на клієнтів, які раніше користувалися іншим брендом.

  Завдання: показати переваги певного товару.

  Залучення – креативна реклама спрямована на нових клієнтів, які раніше не користувалися цим товаром.

  Завдання: викликати інтерес і бажання придбати товар.

  Збереження – направлено на свою цільову аудиторію.

  Завдання: підтримка іміджу компанії у постійних покупців.

  Збільшення: дати зрозуміти цільовій аудиторії, що даний продукт може бути затребуваним у багатьох галузях їх життя. Викликати потребу в ньому.

  Завдання: спонукати споживачів використовувати даний товар частіше.

  3. Вибір базисних потреб і мотивів, через які будемо доносити ідею.

  Всі потреби споживача можна розділити на дві групи: функціональні і емоційні.

  Функціональні потреби або базисні спрямовані на те, щоб задовольнити фізіологічні потреби людини.

  Прикладами функціональних потреб можуть бути:

  • бажання вгамувати спрагу або голод;
  • дістатися за певний проміжок часу в певне місце;
  • усунути біль;
  • охолодити повітря або зігрітися.

  Даний вид потреб часто є ключовим, однак ґрунтуючись лише на ньому, не можна будувати всю рекламну кампанію.

  Емоційні потреби. Купуючи товар, споживач прагне самоствердитися, підтримати свій імідж.

  Наприклад, купуючи одяг, людина прагне добре виглядати, щоб її любили, комфортно себе в ній відчувати. Бажання відповідати кому-небудь або виглядати «сучасним», може змусити людину купувати товари відомих і дорогих брендів.

  4. Створення креативної ідеї. Грунтуючись на даних, які були отримані на попередніх етапах, придумується креативна ідея реклами.

  5. Вибір стилістики вираження ідеї. Креативна реклама може містити в собі безліч стилістичних елементів. Наприклад: використання символічного персонажа, фантазійна обстановка, створення настрою або образу, порівняльна реклама, боротьба з усталеними стереотипами, нестандартна форма.

  Вправи для розвитку креативності

  Розвиток креативності – важливий фактор при створенні ефективної реклами. Вправи на креативність засновані на творчому мисленні, логіці і умінні поєднувати протилежні речі.

  • Безумство архітектора. Запишіть на аркуші паперу 10 незв’язаних між собою іменників. Наприклад: кавун, динозавр, зубна паста, кава, собака, смарагд, троянда, ручка, міст, долар. Ці 10 слів – 10 умов замовника, якому Ви проектуєте будинок. Наприклад, намалюйте будинок, у якого стіни будуть кавового кольору, з тильного його боку буде знаходитися мурал (малюнок), де буде зображений динозавр, що охороняє смарагди і т.д.
  • Асоціації (5 + 5). Виберіть будь-який предмет, який тільки може прийти Вам на думку. Вибрали? Тоді напишіть п’ять речей, які точно його можуть охарактеризувати. І п’ять, які зовсім ніяк до нього не можуть ставитися.
  • Тест на креативність. Візьміть аркуш паперу і намалюйте 30 однакових предметів, наприклад, квадратів. Потім настроюйтеся на позитивний лад і починайте перетворювати квадрати в міні-замальовки.

  Приклади креативної реклами

  Для більшого натхнення пропоную Вам ознайомитися з прикладами креативної реклами:

  “Помирає один, плачуть мільйони. Помирає мільйон, ніхто не плаче”. Реклама проти голоду в Африці.

  Реклама дуже довгих повідків для собак.

  Реклама фільму «Післязавтра» з натяком на розкриття сюжету.

  А також дивіться 20 фейлів креативної реклами в Інтернеті.

  Креативну рекламу може створити кожен, а її ефективність залежить тільки від Вашої фантазії.

  3.3/5 - (35 голосів)