Copywritely – контент-маркетинг без шаманізму (системний підхід до аналізу контенту)

Відправимо матеріал вам на EMail:


  Время чтения: 8 мин.

  Досвідченому шаману-SEOшніку скласти технічне завдання для копірайтера нескладно. Дивимося лідерів у видачі та намагаємося зробити краще. Трохи більше розмір, порівнянна щільність входження ключових слів, заголовки, маркіровані списки і заклик. В кінці ТЗ обов’язково вказуємо, що писати потрібно в інфостилі – щоб автор не молов тисячі і не розмазував кашу по тарілці. Потім граємо на варгане, камлать і закликаємо духів Google.

  На виході – посередня ТЗ і середні результати. Чому? Тому що технічне завдання складено на око – «плюс-мінус трамвайна зупинка», та й жоден фахівець не може побачити сторінку сайту очима пошукової системи. Щоб текст потрапив в «верхню тундру гугла» потрібні точні дані і гранично вивірена семантика.

  Як складати ТЗ за допомогою  Copywritely, щоб отримувати топові тексти – про це стаття.

  обзор Copywritely 16

  Що таке Copywritely?

  Це новий сервіс, який вміє автоматично генерувати технічні завдання для авторів, аналізувати лідерів ТОПу і перевіряти тексти за сімома параметрами:

  • унікальність;
  • водянистость;
  • переспам ключів;
  • релевантність запитам;
  • читабельність;
  • монотонність;
  • морфологія.

  Творці позиціонують Copywritely як масштабований продукт, який обіцяє рости і розвиватися. Зараз реалізовані 3 основні функції:

  1. генерація технічних завдань;
  2. аналіз текстів;
  3. робота з тематичними словами.

  Додатковий плюс – плагін для Google Chrome, що прискорює звернення до програми. Copywritely – зручний інструмент для створення великої кількості технічних завдань, за короткий час.

  Кому він буде корисний? Контент-менеджерам, SEOшнікам, маркетологам, копірайтерам, керівникам, які люблять вникати, і всім, хто займається контентом для веб-ресурсів.

  Як це працює на практиці – побачимо далі.

  Збираємо інформацію

  Тексти на сайтах вирішують кілька завдань:

  1. підвищують позиції в пошуковій видачі;
  2. продають товари або послуги;
  3. надають читачеві корисну або розважальну інформацію;
  4. допомагають прокачати імідж бренду і зробити його впізнаваним.

  Логічно бажання дізнатися, які документи лідирують по запитам, що нас цікавлять. Ще цікавіше розібратися, чому це так. З ходу можна назвати десяток-другий сервісів, які займаються інтернет-Расчлененка (розбирають текст на складові і видають дані щодо структури та змісту). Copywritely примітний тим, що спрощує роботу і видає практично готову інформацію для авторів, при мінімальних витратах часу і манни.

  Припустимо, у нас вже є молодий сайт. З семантикою, сторінками категорій і картками товарів. Потрібно підготувати ТЗ для копірайтера. Для цього вивчаємо, як йдуть справи в ТОПі Гугла.

  Заходимо на Copywritely, тиснемо «аналіз ключів Топ-а», вводимо три ключові слова, вибираємо мову і регіон Google і натискаємо кнопку «Створити».

  обзор Copywritely 1

  Сервіс дає можливість подивитися лідерів по кожному ключевику, а також надає умовний параметр «вага», завдяки якому можна зіставити сторінки різних ресурсів.

  обзор Copywritely 2

  У лівій частині таблиці перед колонкою «Адреса» можна вибрати найбільш підходящі сайти, виключивши з результатів тих, хто не є прямим конкурентом по ніші. Тиснемо кнопку «Далі» під таблицею і переходимо до формування ТЗ, але перш ніж продовжити роботу, зверніть увагу на зведену інформацію.

  Тут написано, що довжина тексту на сторінці 1584-1936 слів, щільність ключових слів 1%, опис (дескріпшн) 19-25, тайтл 2-4 слова. На ці параметри буде орієнтуватися автор при написанні тексту.

  обзор Copywritely 3

  Натискаємо на вкладку «Додаткова інформація».

  обзор Copywritely 4

  Тут вкладки:

  • статистика довжини заголовків (загальна статистика);
  • URLs (досліджуваних сайтів);
  • біграми (двоскладові ключі);
  • триграми (трискладовим фрази).

  Перша «Статистика довжини заголовків» і URLs – це те, що ми вже бачили на попередній сторінці. Друга – корисну інформацію по тому, як без шаманського бубна і призову духів складати тайтли, заголовки H1 і які слова використовувати в дескріпшнах.

  обзор Copywritely 5

  Виберіть «Біграми» і «Тріграми», які надають дані по використанню ключових слів з частотністю і відсотком входжень.

  обзор Copywritely 6

  Це зручно і економить час, по суті, вже зараз ми представляємо, що потрібно зробити, щоб зробити ефективну сторінку.

  Формування ТЗ для копірайтера

  Натискаємо кнопку «Назад» і повертаємося у вкладку «Базова інформація».

  Дані тут частково перетинаються з тим, що ми бачили, тільки в розгорнутому вигляді. Щоб забезпечити зручну навігацію внизу вікна розташований спеціальний блок, який прокручує сторінку.

  обзор Copywritely 7

  Перший блок – базова інформація, потім рекомендовані слова для Title, Description і H1. Під ними – ключові фрази. Все – барвисто і зрозуміло. При наведенні миші на цифри у верхній частині таблиці сервіс демонструє Title аналізованого сайту.

  обзор Copywritely 21

  Точно так же працюють блоки з Description і H1. Це дані, витягнуті сервісом з сайтів конкурентів, по ним можна легко скласти ефективні теги для свого сайту.

  обзор Copywritely 18

  Вибираємо ключі, а також слова для заголовків і мета-тегів. Внизу є блок для заміток і приміток, а також посилання на схожі тексти конкурентів. Натискаємо кнопку «Наступний» і пабах! Викачуємо готове ТЗ для копірайтера з рекомендованими входженнями ключів в теги і текст.

  обзор Copywritely 22

  Можна призначати дедлайни і відправляти авторам. А скільки часу і сил буде потрібно щоб зробити це все вручну?

  Зверніть увагу – інформація зібрана з ТОПу Гугла, ніяких припущень. Але є і поле для шаманської творчості – сервіс дозволяє коригувати ТЗ, додавати свої ключі.

  Це тільки початок магії Copywritely, далі – більше.

  Аналіз контенту

  Тиснемо «Copywritely» в лівому меню (верхня частина) і потрапляємо в початок роботи з сервісом. Тут ми аналізували ключі Топ-а, тепер підемо іншим шляхом – перевіримо контент, щоб розібратися хто і чому лідирує у видачі.

  обзор Copywritely 8

   

  В робоче вікно сервісу можна вставити сам текст або адресу сторінки з контентом, потім тиснемо «Перевірити» і отримуємо детальний аналіз.

  Приклад з реального кейса по оптимізації сайту.

  Ось сторінка категорій інтернет-магазину, який займається промисловим швейним обладнанням. Поставлено завдання – оптимізувати і підняти позиції у видачі.

  обзор Copywritely 15

  «Танці з бубном» підказали, що потрібно написати сюди новий текст, з релевантними ключами і відсотком входжень, АЛЕ! Далеко не кожен шаман SEO-фахівець бачить мережу очима Google. Був підготовлений і завантажений контент, через місяць позиція виросла, але до ТОПу – далеко. SEO аналіз тексту на цьому сайті і у головного конкурента говорив, що на нашому ресурсі матеріал краще і унікальність вище.

  Надійшли пропозиції купити посилань і поліпшити поведінкові чинники, мовляв контент-маркетинг себе вичерпав.

  Дивимося аналогічну сторінку категорій у конкурента через Copywritely:

  обзор Copywritely 9

  Невеликий переспам, але в цілому нормально.

  Дивимося наш сайт:

  обзор Copywritely 10

  Кошмар, все погано! Copywritely пояснив причину просідання – невеликий переспам по слову «машини» і просто катастрофічний по ключу «0» – 213 нулів. В видачу потрапили нулі через помилки, допущені при доопрацюванні сайту.

  Copywritely одним натисканням кнопки дозволяє бачити сторінку очима пошукового бота. Також можна прямо тут аналізувати HTML-код і розбиратися що і як.

  Цю проблему без особливих зусиль усунули розробники. Копірайтер коригує текст і бінго!

  А тепер подивіться, скільки часу знадобилося Copywritely для того, щоб виявити проблему? – Пара хвилин. А скільки потрібно було б витратити днів на магічні SEO експерименти «по чуттю», складання завдань, корекції тексту, очікування індексації, потім нові переробки?

  Але повернемося до головної задачі сервісу – контент-маркетингу. Copywritely дозволяє швидко і точно аналізувати тексти ТОП-ових сайтів і на їх основі складати великий обсяг техзавдання для копірайтерів, а також коригувати ТЗ під певні завдання. Подивимося докладніше як це працює.

  Перевіряємо тексти

  SEO аналіз тексту особливо корисний для тих випадків, коли замовляють статті на фрілансі. Часто доводиться працювати з новими людьми і пояснювати вимоги до контенту. Навіть якщо у вас свій автор, який розуміє все з півслова, Copywritely значно спрощує співробітництво.

  В головне вікно панелі управління (в яке ми вже копіювали URLи), вставляємо текст і тиснемо «Перевірити».

  обзор Copywritely 12

  При нормальній унікальності переспам 3,33% – явний перебір, доведеться правити.

  Водянистість (наявність зайвих слів) – в нормі. Це означає, що текст не перевантажений сміттям і не роздутий для підвищення кількості знаків.

  Читабельність. Copywritely аналізує текст за індексом туманності Ганнінг і індексу зручності читання Флеша. Ганнінг рекомендує спрощувати і скорочувати пропозиції, щоб було легше читати. Флеш – майже те ж саме, але з ухилом в боротьбу з академічністю, він виступає за прості, зрозумілі слова і терміни. У нас текст для швейників-професіоналів, вони знають багато страшних слів – і так зійде.

  обзор Copywritely 17

  Ритмічна монотонність – використання в тексті пропозицій різної довжини, а також заголовків і маркірованих списків, тут копірайтер на висоті.

  Релевантність – відповідність пошуковим запитам. Це найважливіший параметр, він вказує на те, як буде шукатися наш текст в Гуглі по головному ключу.

  Щоб перевірити – натискаємо «Релевантність R», вводимо ключ, дивимося результат.

  обзор Copywritely 20

  Все добре, йдемо далі.

  Перевірка ключових слів. Тут можна подивитися, чи всі ключові слова з ТЗ задіяні. Вставляємо список у вікно і отримуємо результат.

  обзор Copywritely 19

  Тут теж усе гаразд.

  Тепер можна приступати до викорінення переспама, ну і можна трохи поліпшити читабельність. З іншого боку, якщо перевіряється текст з сайту люди сприймають нормально, і відсоток відмов невеликий – можна залишити все як є.

  Ще один плюс Copywritely – дуже швидкий аналіз на унікальність. Весь процес займає кілька секунд. Це сильно економить час, коли потрібно обробити значний масив інформації.

  Унікалізатор ключових слів

  Унікалізатор – зручний інструмент для роботи з ключами. Він буде корисний, якщо потрібно відібрати зі списку ключових слів тільки унікальні слова, відсіявши повтори.

  Модуль розташований зліва в нижній частині меню.

  обзор Copywritely 13

  В робоче вікно вставляємо всі ключі, з якими плануємо працювати в рамках статті, натискаємо «Згенерувати» і отримуємо список унікальних слів. З їх допомогою можна скоротити спам і зробити текст краще.

  Про гроші і не тільки

  Хороший інструмент безкоштовним не буває. Але відразу хочу застерегти, що розробники Copywritely не надто жадібні – можна поекспериментувати з триальной версією (11 перевірок, 11 ТЗ і до 500 слів в тексті) або відразу підписатися на будь-якої тариф:

  • Beginner – $ 18 в міс .;
  • Basic – $ 35 в міс .;
  • Pro – $ 67 в міс.

  Різниця тільки в обсягах перевірок і завжди можна докупити.

  В цілому – рекомендую. Незважаючи на лаконічний функціонал, Copywritely відмінно показав себе в боротьбі з забобонами і антинауковим шаманизмом, тому повинен зайняти почесне місце в ярангах і вігвамах маркетологів і контент-менеджерів.

  PS. Цей текст перевірений Copywritely – злих духів немає!

  обзор Copywritely 14

  5/5 - (3 голосів)