Як писати залучаючі і комерційні тексти для Instagram?

Відправимо матеріал вам на EMail:


  Время чтения: 7 мин.

  Інстаграм для бізнесу немислимий без тексту в постах. Чому ж він перетворився в соцмережу з інфопостів? І як їх писати? Поговоримо про це далі.

  Чому хороший текст так важливий

  Как писать вовлекающие и продающие тексты для Instagram

  Мають значення кілька складових:

  Утримання. Людям цікаво не тільки дивитися фотографії, а й прочитати непоганий текст до них. Акаунтів з одними хештегом під фото вже важко утримувати увагу і інтерес користувачів.

  За допомогою текстів підписників можна утримувати, ділитися інформацією. Через них відбувається спілкування з аудиторією, вираз емоцій автора. Публікація корисних статей утримує людей. Це може бути просто якась цікава тематика, а може бути і цілий серіал. Розповісти захоплюючу історію, а кінець залишити для наступного поста, і так продовжувати. Підписники чекатимуть з інтересом.

  Довіра. Розповісти про себе своїй аудиторії необхідно, щоб підвищити свою впізнаваність і довіру до себе. А в бізнесі без довіри важко крутитися. Тому потрібно внести в контент-план і таку розповідь. Якщо люди знають бренд, вони йому довіряють і купують.

  Для більшої довіри потрібно писати корисні і цікаві пости.

  Як написати хороший пост

  Інстаграм – спосіб спілкування. Тут люди відпочивають і розважаються. Тому пост не потрібно перевантажувати зайвою інформацією, канцеляризмами або іншими важкими «інгредієнтами». Спілкуватися з підписниками легше простою мовою. Писати – без штампів. Штампи так часто можна почути, що вже не викликають ніяких асоціацій, а тільки роздратування. Вони давно не цікаві, і здаються нещирими, тому публікація працювати не буде. Наприклад, «гнучка система знижок», «нікого не залишить байдужим».

  Уникнути штампів допоможуть наступні дії:

  • Якщо при читанні тексту вголос виникає заминка на якомусь слові, краще його замінити або прибрати.
  • Писати так, як ніби розмова йде з одним.
  • Найняти редактора, який допоможе уникнути казусних ситуацій з грамотністю бізнесмена.
  • Перед написанням тексту потрібно вибрати найкращу для себе аудиторію.
  • Якщо пост для колег або фахівців, можна використовувати терміни. Якщо для звичайних людей, писати потрібно просто, зрозуміло.
  • Після написання краще дати прочитати знайомим і дізнатися, чи все їм ясно.

  Також добре знати свою аудиторію, щоб подолати фільтр «свій-чужий». Це використання лексикону самого підписника, який виявить свої слова в опублікованому матеріалі і прийме інформацію з довірою.

  Одна тема на пост

  Щоб зачепити людину, потрібно дуже конкретно викласти суть в пості і утримати до кінця читача. Інакше від довгих міркувань він відвернеться і загубиться назавжди.

  Не слід засовувати в одну публікацію всю розповідь про минулий день або про всі достоїнства товару. У запис Інстаграма одноразово можна вмістити всього лише 2200 символів. Охопити все не вийде, а спроба висвітлити частину заплутає аудиторію.

  Вірніше всього вибрати окрему тему і детально її викласти. При перерахуванні подій ефективніше використовувати формат списку і перерахувати пункти.

  Не забудьте про хештеги.

  І найважливіше правило для початківця майстра з написання постів – постійне тренування в листі. І не треба соромитися просити допомоги друзів – нехай прочитають інформацію і підкажуть, де щось не так. Текст стане тільки краще при перегляді з боку. Тільки поєднавши всі ці правила можна домогтися чогось путнього, а досвід прийде з часом. Вже не потрібно буде приділяти багато часу і ламати голову над тим, яку тему вибрати і як краще викласти її на екрані. Досить влитися в «потік» бізнесу, і ідеї будуть приходити самі собою.

  Що таке «комерційний пост»?

  Терміном «комерційний пост» в SMM називається публікація в соціальних мережах, основна мета якої продажі товарів або послуг та залучення клієнтів. Їх виділяють кілька видів:

  • Оголошення рекламного характеру (продам / куплю);
  • Пости, де проводяться акції для покупців;
  • Промо-пости, повідомляють про знижки (читайте також: 30 видів знижок на всі випадки життя).

  На що звернути увагу при формуванні комерційного посту в Інстаграм?

  Комерційні пости в контексті Instagram слід розглядати в особливому ключі, оскільки головна мета користувачів мережі – перегляд фотографій і спілкування один з одним. Це визначає стиль написання – мають успіх такі пости, які написані простою, легкою мовою (з дружнім зверненням до покупця), а також супроводжуються якісною, яка залучає увагу фотографією.

  Існують також технічні вимоги до постів, які ніяк не оминути:

  • Розмір публікації не повинен перевищувати 2200 символів з пробілами;
  • Кількість хештегів під постом можна додавати до 30;
  • Фотографії не повинні містити еротичних матеріалів, неприпустимих, протизаконних сцен.

  Почати формування образу постів для Інста-магазину необхідно з вивчення аналогічних матеріалів у прямих конкурентів – необхідно проаналізувати сильні і слабкі сторони, врахувати це при написанні публікацій.

  Формуємо текст комерційного посту в Інстаграм

  Коли користувач гортає стрічку оновлень в Інстаграм, він бачить не тільки фотографію, але і короткий опис. Це три рядки, 60-65 символів з пробілами, які закінчуються посиланням «ще». При натисканні на неї, пост розкриється, і користувач отримає доступ до повного тексту. Таким чином, в цей обсяг треба вмістити найголовнішу суть публікації, причому в такому форматі, щоб клієнту захотілося дочитати до кінця. Загальні правила для цього:

  • Заголовок повинен бути помітний, чіпляти увагу цільової аудиторії, має бути присутня «вірусність», але без перебору;
  • Якщо до продукту або послуги не виходить зробити вірусний заголовок, то ефект дає короткий опис переваг (сюди бажано додати цифри);
  • Слідкуйте за обсягом заголовка – в перші рядки вміщається 65 символів з пробілами.

  Окремо поговоримо про довжину самого поста – якою вона має бути. Всупереч розхожій думці, довжина безпосередньо залежить від завдань, для яких даний пост написаний:

  • Пости довжиною до 500 знаків без пробілів призначаються для клієнтів, які вже добре знайомі з продуктом (називають «гаряча аудиторія») і нема потреби повторно, докладно їм нагадувати про характеристики.
  • Пости довжиною 500-1500 символів без пробілів підходять для клієнтів, які чули про продукт, але ще недостатньо з ним знайомі. Мається на увазі, що при такому обсязі, пост повністю познайомить з товаром.
  • Пости від 1500 символів і більше зазвичай підходять для презентації продукту клієнтам, які взагалі з ним не знайомі (це “холодна аудиторія”).

  10 порад з написання комерційного посту в Інстаграм

  Постарайтеся поставити себе на місце типового покупця магазину і намагайтеся формувати пост так, щоб товар самому захотілося купити. Цьому допоможе дотримання принципів:

  1. Клієнтові потрібно знати яку користь і переваги він отримає, вибравши цей продукт – загострити на цьому увагу.
  2. Хороший маркетолог продає не продукт, а емоції, які він несе в собі. Наприклад, не «сорочка з льону», а «легка літня сорочка, яка чудово підкреслить контури фігури».
  3. Додайте інформацію про те, як розмістити замовлення і як відбувається доставка.
  4. Виключіть вживання складних слів і термінів – стиль простий, легкий, дружній.
  5. Не нехтуйте користуватися прийомами дефіциту – вкажіть в описі, що в наявності залишилося всього 3 штуки або знижка діє тільки сьогодні і завтра.
  6. Хороший комерційний пост закінчується закликом до дії (це називається «call to action»).
  7. Текст повинен бути вичитаний, виключені синтаксичні та граматичні помилки.
  8. Розділяйте текст на абзаци, використовуйте для акцентів емодзі, додавайте хештеги.
  9. Для заголовка, що чіпляє, ефект дає відгук іншого покупця. Зробіть репост з текстом «Хочете таке ж плаття? Щоб оформити замовлення … ».
  10. Ставте себе на місце покупця зі своєї аудиторії – постійно запитуйте себе «Навіщо мені потрібен цей продукт?», «Чому я повинен купити його саме в цьому магазині?».

  Дотримання цих порад, дозволить написати повноцінний комерційний пост, який буде впевнено працювати на цільову аудиторію, приносячи хороший рівень конверсії.

  Чи відіграє фотографія роль в продажах?

  Відповідь на це питання може бути єдина і однозначна – «Так, впливає». Instagram – це місце, де люди в першу чергу хочуть дивитися, потім читати і, вже в крайньому випадку – купувати. У перші 2-3 секунди користувач оцінює загальний вигляд поста, і в цей час у нього формується остаточне рішення про покупку.

  Фотографія повинна бути хорошої якості і візуально бути приємною. Рекомендується відмовитися від аматорських фото. Для кожної конкретної публікації слід подумати про експозицію, освітленість і вигідний ракурс. Буде ще краще, якщо для цього використовувати професійну техніку.

  Фотографія повинна бути релевантною до змісту поста – якщо продаємо скейтборд, то і на фото найкраще представити зображення однієї з моделей, яка описує її характеристики. Можна додати напис, але вона теж повинна бути гармонійна і не сильно відволікати увагу покупця.

  Буде непогано, якщо фотографія з ВАУ-ефектом. Це, як правило, незвичайні композиції або зачаровує погляд. Якщо повернутися до прикладу зі скейтбордом, то такою фотографією буде знімок скейтера з моделлю, що просувається на даху хмарочоса.

  Як зробити комерційний пост в Інстаграм? Алгоритм дій

  Підіб’ємо підсумки статті і сформулюємо покроковий алгоритм, діючи за пунктами якого, можна написати хороший комерційний пост:

  • Вибираємо фотографію, яка зачепить увагу клієнта і відповідає тематиці.
  • Формулюємо заголовок, який буде захоплювати увагу після першого перегляду.
  • Пишемо сам пост з урахуванням інформації про продукт, переваги та інформації про покупку і доставку.
  • Не забуваємо оформити блок із закликом до дії.
  • Розбавляємо текст за допомогою емодзі і хештегів.

  При дотриманні цих правил комерційні пости будуть залучати хороший потік покупців. Підходити до написання потрібно серйозно і вдумливо, також можна залучити сторонніх фахівців для написання тексту і зйомки.

  5/5 - (2 голосів)