Модель KPI та метрики продакт менеджера

Відправимо матеріал вам на EMail:


  Время чтения: 2 мин.

  Продакт-менеджеру важливо правильно визначити основні продуктові метрики та підібрати відповідну модель KPI. Від цього залежить успішність проекту чи всього бізнесу. Розбираємось, для чого потрібні KPI та метрики.

  метрики продакт менеджера

  Навіщо потрібні KPI: критерії оцінки

  Кіпіай – це Key Performance Indicators чи ключові показники ефективності. Вони виражаються у відсотках та використовуються у продажах, рекламі, тестуванні та інших сферах.

  Ключові показники ефективності – це наочні дані, що допомагають аналізувати реальну ефективність бізнес-процесів, конкретного спеціаліста чи всієї команди. Вони також потрібні, щоб:

  • знайти слабкі та сильні сторони бізнес-процесів та стратегії;
  • ухвалити правильні рішення для підвищення ефективності;
  • визначити нові цілі для спеціалістів.

  Перед початком проекту підбирається індивідуальна система KPI. Це дозволяє пильніше стежити за конкретними бізнес-процесами і змінювати стратегію. У KPI для продакт-менеджера може входити коефіцієнт конверсії, показник клікабельності, окупність реклами та багато іншого.

  Основні метрики для продакт менеджера

  Спочатку варто уточнити, що таке метрики. Це показники, що вимірюються, які характеризують продукт. Їх обчислюють за фактичними результатами та витратами, деякі з них можуть включати в KPI Product Manager залежно від проекту.

  До ключових метриків продукту належить:

  1. MAU/DAU. Кількість унікальних користувачів, активних протягом місяця чи дня відповідно.
  2. Коефіцієнт конверсії чи CR. Відсоток користувачів, які зробили цільову дію – реєстрація, покупка та інше.
  3. Показник відтоку клієнтів або Churn Rate. Кількість клієнтів, які перестали використовувати продукт у певний час.
  4. Показник утримання клієнтів або Retention Rate. Кількість клієнтів, що продовжує використовувати продукт після першого візиту.
  5. Довічна цінність клієнта чи CLTV. Допомагає дізнатися прибуток бізнесу від одного клієнта протягом всієї його взаємодії з компанією.

  Це лише частина відповіді на запитання, які бувають метрики. Більше про це можна дізнатися, пройшовши курси продакт-менеджера в Київі. Досвідчені ментори також розкажуть, що таке KPI простими словами та як підбирати метрики в залежності від проекту. Швидше записуйтесь до Комп’ютерної школи Hillel – ще є вакантні місця!

  Скільки заробляє Product Manager?

  Заробітна плата продакт-менеджера залежить від різних факторів:

  • галузь;
  • масштаб компанії та проекту;
  • досвід та навички продакту;
  • різні бонуси та інше.

  Тому важко дати чітку відповідь на запитання, скільки отримує продакт-менеджер. Сума може змінюватись від кількох тисяч до десяти і більше тисяч доларів на місяць.

  Окрім продакт-менеджерів айті-сфера потребує і фахівців з машинного навчання. Це перспективний напрямок, можливості якого можуть використовуватися в медицині, багатоканальному маркетингу та навіть геймдеві. Цю професію можна опанувати, пройшовши Machine Learning курси в Київі.

  За матеріалами: https://kyiv.ithillel.ua/ua

  5/5 - (1 голос)