Покрокова інструкція щодо вибору та реєстрації домену

Відправимо матеріал вам на EMail:


  Время чтения: 3 мин.

  Доменним ім’ям називають адресу веб-ресурсу в мережі. Домен придумали для заміни IP-адреси з цифр і точок, що складно запам’ятовується і виглядає неестетично. Якщо ж сайт має свою унікальну назву, вона може багато сказати про тематику проекту. Саме час вивчити питання, як вибрати, перевірити домен та зареєструвати його – повірте, це не так складно, як може здатися на перший погляд.

  выбор домена

  Етапи реєстрації домену

  Напевно, ви вже якнайшвидше хочете зареєструвати домен, але спочатку потрібно відповідально підійти до питання його вибору. Необхідно розуміти, що основою доменного імені є унікальна назва сайту та доменна зона. Саме ця комбінація буде використовуватись відвідувачами для входу на ваш веб-ресурс. Адреса сайту може включати літери, цифри і дефіси. Що ж потрібно зробити для реєстрації домену?

  Вибір адреси сайту

  Перед початком реєстрації доменного імені вам потрібно визначитися з відповідною назвою. Вона має бути унікальною – ту частину, яка знаходиться ліворуч від доменної зони ви вигадуєте самостійно. Багато компаній просто повторюють назву свого бренду або пов’язують ім’я сайту з його тематикою, використовуючи відповідні ключові слова.

  Один з найважливіших моментів полягає в тому, щоб вибрати назву, яка легко запам’ятовується, а на його набір у браузері не йде занадто багато часу та зусиль. Відповідно, будьте максимально обережні з такими нюансами:

  • Цифрами, дефісами. У деяких випадках вони повинні бути обов’язково присутніми. Але якщо є можливість, краще використовувати лише літери.
  • Ключовими фразами. Використовуйте їх лише у випадку, якщо вони допоможуть відвідувачам запам’ятати назву сайту. Google вже не надає жодного значення ключам в доменах, тому орієнтуйтеся тільки на зручність користувачів.
  • Назвами, схожими на відомі бренди. Звичайно, є спокуса взяти відому назву, трохи змінити її і користуватися популярністю бренду. Але така діяльність незаконна і називається кіберсквотингом. За таке можна отримати судновий позов.

  Доменна зона допомагає конкретизувати локацію чи тематику сайту. Старі міжнародні зони вже не прив’язуються до тематики і не відображають суть бізнесу. Їх частіше вибирають, щоб користувач побачив знайоме розширення та більше довіряв сайту. Наприклад, сайти в зоні .com користуються більшою довірою, ніж сайти в зонах, мало відомих цільовій аудиторії. Серед тематичних зон є широкий вибір, який допомагає продемонструвати клієнту суть бізнесу – наприклад, .club, .pizza, .photo та низку інших. Що стосується географічних, вони служать для вказівки країн та міст, тому до них варто придивитися, якщо ви плануєте взаємодіяти з аудиторією з певної держави чи населеного пункту.

  Зареєструвати домен можна лише у тому випадку, якщо він не зайнятий іншим користувачем.

  У процесі розвитку свого сайту ви рано чи пізно зіткнетеся з необхідністю отримувати зворотний зв’язок від клієнтів. Можливість коментувати не лише допомагає краще розуміти настрої цільової аудиторій, а й позитивно впливає на SEO просування. Читайте детальніше статтю: Коментарі інтернет-користувачів – як вони впливають на просування сайту?

  Перевірка доменного імені

  Сайти для реєстрації доменів, як правило, мають вбудовану функцію, що дозволяє перевірити, чи вільне ім’я, що цікавить вас. Вам просто слід вказати певну адресу, після чого через кілька секунд з’явиться інформація про її доступність або зайнятість. При наявності розширеного пошуку ви завжди зможете вибрати доменну зону, в якій ім’я сайту, що цікавить вас, ще не зайняли. У деяких випадках ці варіанти виглядають більш вдало, ніж популярний .com.

  Виконавши перевірку, ви побачите скільки коштує необхідне вам ім’я в різних зонах. Будьте готові до того, що ціна може значно відрізнятись.

  регистрация домена

  Процес реєстрації

  Для покупки домену можна звернутися як до реєстратора, так і до хостинг-провайдера. У другому випадку в одному пакеті можна купити декілька послуг, що позбавляє вас необхідності відвідувати різні сайти.

  Хочемо звернути вашу увагу на те, що купуючи доменне ім’я, ви не стаєте його довічним власником, а просто орендуєте на певний період, після чого продовжуєте. Зареєструвавши та сплативши домен, на вказану вами адресу електронної пошти ви отримаєте лист з корисною інформацією. Дотримуючись інструкцій, вам не складно здійснити прив’язку доменного імені до хостингу і приступити до розміщення файлів сайту.

  Після публікації ви отримуєте повністю готовий до роботи сайт, на який можуть заходити інші користувачі. Не забувайте про те, що при необхідності ви завжди можете змінити хостинг та перенести домен до іншого хостинг-провайдера.

  5/5 - (1 голос)