5 переваг методу управління проектами «Шість сигм»

Відправимо матеріал вам на EMail:


  Время чтения: 3 мин.

  Шість сигм – один з методів управління проектами, створений на основі статистичної оцінки даних процесу, регулярному моніторингу і створенню заходів щодо збільшення кількості виходу не бракованої продукції, що зрештою повинно вплинути на збільшення задоволеності клієнтів.

  Концепція «Шість сигм» є одним з популярних методів проджект менеджменту. Цей метод був винайдений ще в 1986 році інженером по імені Білл Сміт, коли він працював в компанії Motorola. Основним мотивом впровадження цієї техніки було зменшення кількості бракованої продукції, виробленої на підприємстві. Це, в свою чергу, підвищує загальну ефективність роботи підприємства і загальний прибуток компанії. Мета скорочення бракованої продукції досягається шляхом виконання послідовних кроків і використання статистики.

  шесть сигм

  5 переваг методу «Шість сигм» для компаній

  1. Задоволення попиту

  Замовник дає замовлення на певний набір продуктів, і підприємство повинно задовольнити цей попит. Метод «Шість сигм» прагне зробити саме це, але більш швидкими темпами. Існують методи, які використовуються, щоб перевершити очікування клієнта. Першим кроком до досягнення цього є скорочення кількості бракованих виробів, вироблених на заводі, оскільки це скоротить кількість часу, необхідного для виготовлення продукції, що забезпечить отримання клієнтом свого продукту раніше.

  2. Заохочення співробітників

  Співробітники організації будуть працювати з ентузіазмом тільки в тому випадку, якщо вони проваджені і розуміють, що вони приносять користь компанії. Метод «Шість сигм», допомагає розвитку зайнятості, яка буде мотивувати співробітників працювати старанніше на своїх посадах. Згідно з результатами опитування, було встановлено, що компанії, які правильно впровадили метод «Шість сигм» на своїх підприємствах, продемонстрували зростання продуктивності на 25-50%, оскільки їх співробітники були повністю зайняті своєю роботою.

  3. Планування стратегій

  Метод «Шість сигм» допомагає в плануванні різних стратегій для компанії, а не тільки в процесі виробництва. Це може допомогти компанії реалізувати своє бачення і залишатися вірними своїй місії. Кожен бізнес проводить SWOT-аналіз (сила, слабкість, можливості і загрози), який допомагає їм визначити власні якості. Щоб домогтися успіху, їм потрібно більше зосередитися на своїх слабкостях і поліпшити їх, а не просто зосередитися на своїх сильних сторонах. Метод «Шість сигм» може допомогти навіть у перетворенні цих слабкостей в сильні сторони. Наприклад, якщо бачення компанії полягає в тому, щоб продавати якісні товари за розумними цінами, метод «Шість сигм» може бути реалізований для зниження вартості товарів за рахунок усунення складності при виробництві, поліпшення поставок, укладання угод з найдешевшими постачальниками і т.д.

  4. Управління ланцюжками поставок

  Постачальники відіграють ключову роль в процесі виробництва або збірки на кожному підприємстві. Вони можуть збільшити або зменшити продуктивність компанії. Якщо доставлені ними товари затримуються, це може затримати всі процеси на підприємстві. Використовуючи метод «Шість сигм», цю проблему можна усунути.

  5. Менший час циклу

  Час циклу визначається як кількість часу, необхідного  для завершення одного повного циклу операції від початку до кінця. Якщо компанії необхідно збирати і виробляти продукцію більш швидкими темпами, спочатку необхідно скоротити час циклу. Більшість компаній, як правило, витрачають частину часу, щоб негайно почати процес без належного планування. Роблячи це, вони закінчують тим, що ухиляються від крайнього терміну і погіршують відносини з клієнтом. Згідно з правилами «Шести сигм», бізнес повинен створити команду людей на всіх рівнях компанії. Ці люди будуть мати основне завдання виявлення і вирішення проблем, які заважають процесу складання або виробництва. Як тільки ці проблеми будуть вирішені, компанія зможе скоротити час циклу і швидше створити продукт.

  Метод «Шість сигм» використовується багатьма компаніями по всьому світу і користується популярністю головним чином завдяки своїй успішності. Організації, які успішно впровадили метод «Шість сигм», вже досягли або знаходяться в процесі досягнення своїх цілей.

  5/5 - (2 голосів)