Віртуальний дата-центр або фізичний: як зрозуміти, який варіант більше підійде вашому бізнесу

Відправимо матеріал вам на EMail:


  Время чтения: 2 мин.

  Коли виникає потреба знайти середовище для тестування розробниками нового додатку, необхідно впровадити потужну CRM-систему або просто потрібні технічні ресурси для запуску бізнесу, доводиться вибирати між фізичним і віртуальним дата-центрами (IaaS). Обидва варіанти мають переваги, з якими пропонуємо ознайомитися докладніше.

  Виртуальный дата-центр или физический

  Фізичний та віртуальний дата-центр: головні відмінності

  Насамперед видима різниця полягає в:

  • способі реалізації;
  • швидкості запуску;
  • специфіці роботи;
  • відмовостійкості;
  • рівні витрат.

  Фізичний дата-центр передбачає придбання чи оренду сервісного обладнання та пошук майданчика для його розміщення. А віртуальний дата-центр це оренда безпосередньо обчислювальних ресурсів провайдера. З цієї ключової відмінності випливають і всі інші.

  На запуск фізичного дата-центру піде більше часу та коштів, оскільки потрібно знайти приміщення для встановлення дата-центру, забезпечити до нього безперебійну подачу електроенергії, подбати про систему охолодження, а також пожежну безпеку, найняти охоронців та інший персонал для обслуговування обладнання, облаштувати серверні майданчики та пройти сертифікацію. І це не весь перелік обов’язкових завдань.

  У випадку з віртуальним дата-центром, всі ці турботи лягають на плечі провайдера, а компанія-клієнт отримує готове рішення.

  Фізичний дата-центр забезпечує більшу незалежність, можливість проводити налаштування обладнання, але передбачає безліч зобов’язань та витрат. Віртуальний дата-центр гарантує оперативне забезпечення компанії всіма необхідними ресурсами, але унеможливлює доступ до серверної машини.

  Який дата-центр більше підходить для вашого бізнесу?

  Великі компанії можуть дозволити собі облаштувати свій фізичний дата-центр відповідно до новітніх технологічних тенденцій. Проте, що більше потужностей потрібно, то складніше передбачити витрати на обслуговування та модернізацію такого центру в майбутньому.

  При підключенні віртуальних дата-центрів компанія-клієнт платить за фіксованими тарифами лише за ресурси, що споживаються. До того ж у будь-який момент можна швидко збільшити замовлені потужності, виключаючи простої у роботі.

  Середній і малий бізнес, особливо на старті, не завжди має в своєму розпорядженні достатню кількість коштів для якісного облаштування особистого серверного центру. У такому разі також раціональніше зробити вибір на користь віртуалізації бізнесу. Крім того, слід зазначити, що віртуалізація забезпечує майже стовідсоткову відмовостійкість. У разі збоїв обладнання або будь-яких помилок дані зберігаються в хмарі і відновлення роботи відбудеться в найкоротші терміни.

  Таким чином, віртуальні дата-центри підходять як для малих, так і для великих підприємств, які бажають швидко налагодити робочу інфраструктуру, заощадити гроші та забезпечити безперебійність роботи. А ось вкладатися в організацію фізичного дата-центру стартапам та малим бізнесам украй не рекомендується.

  5/5 - (1 голос)