Нова соціальна мережа Clubhouse: історія розробки, як зареєструватися, порівняння з іншими додатками

Відправимо матеріал вам на EMail:


  Время чтения: 8 мин.

  Clubhouse і BigBlueButton: подібності та відмінності

  В 2021 стали популярні відеоконференції. Люди спілкуються, діляться інформацією, файлами за допомогою голосового та відео зв’язку. Для цього потрібно підключення до інтернету, комп’ютер або смартфон / планшет і спеціальне програмне забезпечення.

  Де застосовуються конференції

  1. Освіта. Через карантин школи та інститути перейшли на дистанційне навчання.
  2. Судова практика. Сьогодні необов’язково присутність людини на судовому засіданні: він може підключитися віддалено.
  3. Торгівля. Сьогодні люди проводять операції, не виходячи з дому.
  4. Промисловість. Деякі виробництва не розташовані поруч з керуванням. В такому випадку допомагають конференції.
  5. Медицина.

  clubhouse

  Clubhouse

  Clubhouse – соціальна мережа нового покоління. Тут можна спілкуватися тільки голосовими повідомленнями в аудіочатах, а ще зареєструватися можна тільки за допомогою реферального посилання.

  Історія розробки

  Розробкою мережі займалися відомі у своїх колах люди – Пол Девісон і Роган Сет. Перший працював на Highlight, що дозволяє ділитися місцем розташування з іншими людьми. У 2016 він продав Pinterest. Другий працював над Memory Lab. Загалом, команда була сильною.

  Робота над проектом почалася в 2020 році. Сьогодні Clubhouse доступний тільки на iOS, підтримка Android на стадії розробки. Пандемія принесла величезну популярність проекту. У травні було всього кілька тисяч учасників, а зараз ціна проекту складає більше 1 мільярда доларів. Сьогодні соціальною мережею користується 2 мільйони людей.

  Як зареєструватися в Clubhouse?

  Стати учасником можна лише по спеціальному посиланню від зареєстрованого користувача. Люди шикуються в чергу, щоб стати частиною спільноти, резервують імена. Все дійшло до того, що на eBay можна купити інвайт за 250 доларів.

  Основна концепція соціальної мережі Clubhouse (Клабхаус)

  Clubhouse – унікальний проект. Тут не можна листуватися, а спілкування не схоже на нього в Zoom, людина заходить в групу і може брати участь в діалозі. Однак є поділ користувачів в групах на спікерів і слухачів. Другі можуть втрутитися в розмову в будь-який момент, можуть змінити напрямок розмови. Цим соціальна мережа і привернула увагу.

  BigBlueButton

  BigBlueButton заточений на конференціях. Програма була створена для дистанційного навчання (це основний напрямок).

  Історія створення

  Розробка почалася в 2007 році в Карлтонському університеті. Першу версію написав Річард Алам. Розробником керував Tony Bailetti. Цікаво, що спочатку програма називалася Blindside. У 2009 році софт для створення конференцій опублікували Річард Алам, Фред Діксон і Denis Zgonjanin. У 2010 році створили дошку для анотацій до презентацій. Потім був доданий інтерфейс для прикладного програмування. Нововведення дозволило створювати інтеграції.

  Можливості

  Користувачі, використовуючи програму, можуть спілкуватися одночасно в одній конференції, тому що підтримується відтворення декількох аудіо-доріжок, показувати презентації і документи з Microsoft Office. BigBlueButton дає можливість створювати інтеграції, малювати, масштабувати і надавати доступ до робочого столу. В конференцію учасники входить як глядач або як модератор. Глядач може тільки спостерігати і говорити, а адміністратор або модератор конференції може використовувати інструменти для управління зборами.

  BigBlueButton VS Clubhouse

  Програми служать для різних завдань. Перша для офіційних конференцій, а друга для спілкування. Вибір залежить від цілей. Якщо людина хоче відвідати, наприклад, наукову конференцію, то йому краще вибрати “синю кнопку”. Якщо хоче поспілкуватися, краще використовувати Clubhouse, проте є невелика проблема з реєстрацією, тобто без знайомих складно потрапити на платформу, а можливо доведеться заплатити. Вибір залишається за людиною. В результаті обидві платформи справляються з поставленими завданнями. Вибір залежить від напрямку і цілей.

  Додатки Clubhouse і Stop Corona проти поширення коронавіруса. Як два мобільних продукта стали символами з початку пандемії

  Кожна людина вже напевно помітила ажіотаж навколо нової програми Clubhouse для iOS (скоро продукт буде доступний і на Android). У 2021 році стало очевидно, хто зважився серйозно конкурувати з існуючими соціальними мережами. Це знову команда з Кремнієвої долини.

  Відмінності Clubhouse від програми Stop Corona

  Додаток Clubhouse з’явився приблизно в один час з додатком для відстеження контактів за хворими на коронавірус Stop Corona.

  Цей продукт з відкритим вихідним кодом був визнаний безпечним багатьма експертами. Користувачі анонімні, і його місія полягає в тому, щоб швидко отримувати інформацію про те, що хтось піддався ризику зараження. Крім «тестування» на коронавірус, це «відстеження» є найбільш важливим елементом в боротьбі з пандемією. Успішне «відстеження» визначає поширення вірусу, збиток, який він може нанести, і, в кінцевому підсумку, межі свободи. Проте, хто чув або читав що-небудь про цей додаток всі ці місяці?

  Про вихідний код другого додатка, Clubhouse, нічого не відомо, і тисячі знаменитостей охоче завантажують свої цінні контакти тільки для того, щоб досягти гарного статусу в новій соціальній мережі і швидко знайти оптимальний зворотній зв’язок.

  І саме в різній привабливості криється причина популярності двох продуктів. Stop Corona не призначене для широкої публіки, а Clubhouse пропонує цілий контактний зоопарк для власного его в пустелі суспільного визнання, випаленої протягом карантинного року.

  У чому привабливість цих програм?

  Просування двох додатків здійснювалося кардинально різними методами. «Стоп Корона» рекламувалася за великі гроші визнаними неурядовими організаціями і європейськими державами. Об’єктивно кажучи, стимул до його використання був і залишається величезним. Додаток працює непомітно у фоновому режимі, анонімно захищає вас і ваших близьких і може допомогти в значній мірі стримувати поширення інфекції, смерті і економічний збиток від цих негараздів. (Наприклад, Сінгапур, де воно використовується в 80% гаджетах, успішно справляється з пандемією і, таким чином, можливе майже нормальне життя в цій країні).

  Clubhouse пішов іншим шляхом. Людям було необхідно живе спілкування в умовах карантинних обмежень. Користувачі самі входили в співтовариство аудіо додатку. Елітарність продукту забезпечувалася складнощами попадання в кімнати на сеанси бесід: необхідно отримати так званий інвайт, запрошення.

  Прагнення до соціальної зв’язку, бажання випробувати емоції живого спілкування – ось головні причини інтересу користувачів до Clubhouse.

  Clubhouse чудово реалізований і запущений в самий відповідний момент.

  Clubhouse і приватність

  Clubhouse – це нове популярний додаток для соціальних мереж, заснований виключно на слуховому сприйнятті. Простіше кажучи, це голосовий чат; в спеціальних кімнатах проводяться сеанси, де виступають спікери. Експерти критикують найпопулярніший додаток 2021 року ставлячи йому в докір відсутність захисту даних користувачів.

  Кілька дослідників безпеки уважно вивчили програму і не тільки виявили безліч вразливостей, а й з’ясували, що дані передаються в Китай.

  Інфраструктура з Китаю

  Внутрішня інфраструктура (обробка аудіо – головного компонента додатка) для Clubhouse надана китайською компанією Agora Inc. Ідентифікатори користувачів і кімнати, в яких вони знаходяться, передаються у вигляді відкритого тексту на сервера Agora. На це звертають увагу інтернет-обсерваторія Стенфордського університету (SIO).

  Інфраструктура дає китайській компанії повний доступ до всіх аудіозаписів і може, наприклад, записувати певні розмови окремих людей.

  У самому Китаї Clubhouse зараз заблокований. Згідно із законом Agora зобов’язана надавати допомогу китайським владі в ім’я «національної безпеки».

  Clubhouse набув поширення не тільки в США, але і в Європі. Дані європейців зараз передаються не тільки в США (програма розроблена фахівцями Кремнієвої долини), але і в Китай. До речі, в «Політиці конфіденційності» про це нічого не сказано.

  Необхідно оновлення додатка

  За словами дослідників зі Стенфордського університету, тепер необхідно вбудувати «додаткове шифрування» і «блокування» в додаток, щоб користувачі Clubhouse не відправляли автоматично дані на китайські сервери Agora. У Clubhouse запевнили, що вже працюють над оновленням програми.

  Дослідники з німецької групи «Zerforschung» також виявили проломи в безпеці при використанні програмного забезпечення Agora. Через баги існує можливість злому аудіокомнат, непомітного запису розмов і переривання сеансів без втручання модераторів.

  ClubHouse для Android від російського програміста

  Програміст з Санкт-Петербурга створив неофіційний додаток всього за один день. І він дійсно працює.

  Всього за 24 години петербурзький розробник Григорій Клюшников написав Android-версію популярної аудіо-соцмережі Clubhouse і 20 лютого опублікував її на GitHub. Офіційно аудіо-соцмережа доступна тільки на iOS. Клюшников сказав у своєму акаунті в Twitter, що він втомився чекати версію для Android і тому зробив її сам. Свій неофіційний продукт програміст назвав HouseClub. Щоб встановити додаток на Android-смартфон, досить завантажити APK-файл зі свого пристрою за цим посиланням https://github.com/grishka/Houseclub/releases/tag/1.0.1.

  За словами російського розробника, реєстрація “повинна працювати”, але щоб уникнути помилок, він пропонує використовувати для реєстрації iOS-пристрій, а потім увійти в існуючий акаунт з Android. У додатку користувач може приєднуватися до “кімнат”, “піднімати руку” (запрошення виступити в чужій кімнаті), переглядати профілі людей, підписуватися на них, а також редагувати свій профіль.

  Однак у версії для Android відсутні повідомлення і функції для створення і модерування “кімнат”. Крім того, Клюшников не може гарантувати, що офіційне керівництво Clubhouse не заблокують користувачів, що використовують його додаток. Клюшников також стверджує, що не зацікавлений в монетизації або в тому, щоб стати знаменитим, він “просто хоче зробити світ кращим”.

  До цього російський програміст створив Android-версію популярної російської соціальної мережі VK, а також працював над месенджером Telegram разом з його засновником Павлом Дуровим, але пізніше пішов. Клюшников сказав, що причиною стала незгода з Дуровим. Він також повідомив, що працює над власною соціальною мережею, яка “технічно ніколи не застаріє”.

  Facebook працює над конкурентом Cloubhouse

  Новий додаток Clubhouse став справжнім трендом 2021 року. Сервіс голосових повідомлень забезпечує комунікацію між людьми в віртуальних кімнатах. Таким чином, можна слухати різних людей в дискусійних групах, коли вони обмінюються інформацією з певних тем. Користувачі можуть використовувати посилання-запрошення (івайти), щоб слухати розмови в аудіочатах, а також брати активну участь в них.

  Гігант соціальних мереж Facebook, як повідомляється, працює над продуктом, здатним створити конкуренцію Clubhouse. New York Times стало відомо від знайомих з ситуацією джерел, що Facebook хоче інвестувати в нові форми комунікації. Тому фахівці соцмережі повинні розробити продукт, аналогічний Cloubhouse.

  Facebook копіює успішні сервіси

  Це буде не перший випадок, коли Facebook копіює успішний продукт. Функція Messenger Rooms (відеоконференції в Facebook Messenger) була розроблена як конкурент Zoom. Instagram отримав функцію Reels, яка дозволяла користувачам ділитися 15-секундними кліпами, щоб конкурувати з TikTok. Крім того, Facebook представив функцію в своїй основній мережі Instagram і Whatsapp, яка змушує контент зникати через 24 години – як в додатку Snapchat, що втрачає нині популярність .

  У Facebook заявили, що компанія роками з’єднує людей за допомогою аудіо- та відеотехнологій і завжди шукає нові способи поліпшити взаємодію з користувачем. Clubhouse поки не коментує чутки про розробку конкуруючого продукту IT-гігантом.

  5/5 - (1 голос)