110 альтернативних пошукових систем, про які Вам слід знати!

Відправимо матеріал вам на EMail:


  Время чтения: 9 мин.

  Якщо хтось запитає у вас, якими пошуковими системами ви користуєтесь або знаєте, то найімовірніше ви відповісте не роздумуючи: Google, Яндекс, Bing, Yahoo. Однак, інтернет – це величезне місце, де можна знайти ще більше пошукових систем, які будуть відповідати певним вимогам користувача.

  Всесвітні пошукові системи

  В даному списку ми не будемо розглядати пошукові системи, відомі кожному, а отже ви не побачите в ньому таких назв, як: Google, Яндекс, Yahoo, Bing. Список містить в собі безліч альтернативних пошукових систем.

  Всемирная поисковая система

  AOL – AOL надає результати пошуку разом з вмістом (сніппети). Дана пошукова система дозволяє здійснювати пошук інтернет-сторінок, зображень і відео, новин, а також є опція «критерії відсіювання», тобто можливість вибору фільтра з пошуку: за весь час, 24 години, тиждень або місяць, вказувати локацію).

  ScrubTheWeb – забезпечує систематизовані результати пошуку і надає безкоштовні SEO-інструменти для аналізу сайтів.

  Ecosia – це пошукова система в інтернеті, власники якої виділяють 80% свого додаткового прибутку на посадку дерев. Дана система надає пошук веб-сайтів, зображень, новин, відео та ін.

  MyWebSearch – пошукова система, яка показує результати пошуку Google. Дозволяє проводити пошук веб-сайтів, зображень і відео, новин, товарів в інтернет магазині, карт та іншого.

  Teoma – пошукова система в інтернеті зі своїм алгоритмом популярності посилання. Дозволяє проводити пошук веб-сайтів, зображень і відео, новин, кулінарних рецептів, а також багато іншого.

  InfoSpace – пропонує пошукову систему, а також рішення з монетизації в пошуку (партнерська програма). Комбінована пошукова система дозволяє проводити пошук інтернет-сторінок, зображень і відео, а також новин.

  Giga Blast – налічує мільярди сторінок і забезпечує миттєву і свіжу інформацію. Дана система призначена тільки для пошуку веб-сторінок, однак до них додається фільтр для розширеного типу пошуку.

  Пошукові системи різних країн

  Поисковая система Японии Goo

  Baidu – пошукова система Китаю, призначена для пошуку інтернет-сайтів, новин, карт, зображень, аудіо і відеофайлів. Вона також надає визначення і дозволяє здійснювати пошук з використанням зображень. Інші системи пошуку в Китаї: Yam, Youdao, Sogou.

  Naver – перший інтернет-портал Південної Кореї, який дозволяє проводити пошук інтернет-сайтів, визначень, зображень, новин, статей, відео. Крім цього, дана пошукова система надає і інші інтернет-послуги. Решта пошукові системи Південної Кореї: Nate.

  Goo – пошукова система та інтернет-портал Японії, яка призначена переважно для японських сайтів і дозволяє вести пошук інтернет-сайтів, зображень, блогів, карт і навіть термінологічних визначень. Інші пошукові системи Японії: Biglobe.

  Rambler – інтернет-портал Росії, який надає такі послуги, як: пошукова система, електронна пошта, портал новин, фінансовий портал і т.д. Він дозволяє користувачам проводити пошук інтернет-сайтів і зображень, а також опції фільтра. Інші пошукові системи Росії: Пошук Mail.ru, Супутник.

  Seznam – інтернет-портал і пошукова система Чехії. Ви можете переглядати сторінки в інтернеті, карти, фотографії і відео, термінологічні пояснення, товарів та іншого.

  SAPO (Servidor de Apontadores Portugueses) – це провайдер послуг Португалії. Він містить в собі систему пошуку, дозволяє вести пошук інтернет-сайтів, зображень і відео, новин і блогів.

  Virgilio – інтернет-портал і пошукова система Італії, яка дозволяє користувачам виконувати пошук інтернет-сайтів, зображень і відео, компаній і карт. Інші пошукові системи Італії: Libero.

  Walla – інтернет-портал Ізраїлю, що надає новини, послуги пошуку та електронної пошти. За допомогою даного порталу проводиться пошук інтернет-сайтів, фотографій, вакантної роботи, товарів в інтернет-магазинах та інше.

  Diri – інтернет-портал Болгарії, який надає пошукові, новинні та інші види послуг. Дозволяє здійснювати пошук інтернет-сайтів, описів термінів, рейсів авіаліній, блогів, музики, відео та іншого.

  Search – пошукова система та інтернет-портал Швейцарії, що надає прогноз погоди, карти, кінофільми та інші послуги.

  Najdi – пошукова система, розроблена спеціально для Македонії. На відміну від більшості пошукових систем, вона не призначена для переглядів змісту інтернет-сайтів, задіюючи замість цього джерела RSS або інші XML-файли.

  Search Nigeria (закрився) – інтернет-портал і пошукова система Нігерії. Дозволяє проводити пошук інтернет-сторінок, зображень і відео, новин, блогів та ін.

  Das Oertliche – інтернет-портал і локальний каталог Німеччини, що дозволяє своїм користувачам визначати місце розташування, використовуючи мобільні номери, імена або назви вулиць.

  Ukr.net – інтернет-портал, найпопулярніший сайт України 2014 року з функцією пошуку.

  Пошукові системи для дітей

  Поисковая система для детей KidRex

  Наведені нижче системи пошуку призначені для дітей, які не досягли повнолітнього віку.

  Пошукові системи соціальних мереж

  Поисковая система социальных сетей Social Searcher

  Social Mention – пошук згадок в ЗМІ і відстеження суспільних тенденцій.

  IceRocket – пошук блогів і соціальних мереж.

  Websta – пошук в Instagram відміток в Instagram, облікових записів на стіні інших користувачів та інше.

  Social Seeking – пошук через соціальні мережі та медіа-канали, такі як: Twitter, Instagram, Vimeo та інші.

  Social Searcher – пошук громадської інформації в соціальних мережах, таких як: Twitter, Google+, Facebook, Youtube, Instagram і ін.

  Pixnet – мережеві послуги онлайн, що дозволяють ділитися фотографіями з інтернету через мобільний телефон. Надає пошук інформації у відкритому доступі, зокрема протоколи в інтернеті, зображення та інше.

  Пошукові системи фотографій і зображень

  Поисковая система фотографий и изображений TinEye

  Iconfinder – безкоштовна база даних і система пошуку, а також ексклюзивні значки.

  Image Search – пошук фотографій Facebook, Flickr, Zooomr, MySpace, Photobucket, Corbis і інші.

  TinEye – зворотний пошук зображень, який дозволяє шукати зображення, використовуючи зображення.

  Picsearch – пошукова система зображень в інтернеті.

  Twicsy – пошукова система фотографій в Twitter.

  Spezify – пошук зображень в соціальних мережах, таких як: Instagram, Facebook та ін.

  Довідкові пошукові системи

  Справочная поисковаясистема WolframAlpha

  Ask – громадська пошукова система, що дозволяє знаходити інтернет-сайти, зображення, відео та новини. Також можна задавати питання, отримуючи на них миттєві відповіді.

  eHow – є одним з найстаріших інтернет-сайтів з питань і відповідей, який дає можливість знаходити інформацію на будь-яку тематику – від декоративних елементів будинку – до різновидів страв, від фінансової системи – до юрисдикції.

  Answers – система питань-відповідей і співтовариство, що дозволяє людям ставити конкретні питання і займатися пошуком відповідей.

  Wolfram Alpha – обчислювальна довідково-пошукова система з пошуку відповідей на фактичні питання, яка знаходить необхідні зображення, виконує розрахунки і безліч інших функцій.

  ChaCha – пошукова система, яка функціонує за рахунок активності користувачів. Вона надає розгорнуті відповіді на будь-яке поставлене питання в режимі реального часу через інтернет-сайт. Також з її допомогою можна ділитися зображеннями і задавати питання в режимі онлайн.

  Quora – сайт питань-відповідей, який допомагає знайти потрібну пораду або отримати повчальний урок від людей, у яких є цінний життєвий досвід.

  Яндекс.Кью – порівняно молодий російський сервіс питань і відповідей. Спільнота людей, частина з яких шукає інформацію, а частина має проф. знання і досвід, щоб коректно відповідати на питання.

  Ответы@Mail.ru – російський сайт питань і відповідей з системою балів і рейтингів для учасників.

  Приватні пошукові системи

  Приватная поисковая система Qwant

  DuckDuckGo – система пошуку, метою якої є захист приватності користувача. Вона дозволяє проводити пошук інтернет-сайтів, зображень і відео, визначень і термінів і ін.

  Qwant – французька анонімна пошукова система в інтернеті. Дана система заперечує всякого роду шпигунство за користувачами, надаючи їм пошук інтернет-сайтів, зображень і відео, новин та ін.

  Startpage – пошукова система від Google, що забезпечує безпеку і приватність користувачів. Дозволяє здійснювати пошук інтернет-сторінок, зображень, відео та ін.

  Інші приватні пошукові системи: Lukol, Privatelee.

  Метапошукові системи

  Метапоисковая система Dogpile

  Dogpile – пов’язана з Google, Yandex і Yahoo.

  Nigma – інноваційна метапошукова система Росії (закрилася в 2017 р).

  OpenText – має зв’язок з Google, Bing та іншими.

  Fagan Finder – пошукова система з можливістю вибрати цікаву для пошукову систему і рубрику.

  Інші метапошукові системи: WebCrawler, ZapMeta, Excite, Yippy.

  Пошукові системи пошуку людей

  Поисковая система поиска людей Pipl

  Spokeo – збирає всі дані з онлайн і оффлайн джерел і дозволяє вести пошук використовуючи ім’я, електронну пошту, контактний номер телефону або адресу.

  Pipl – пошук інформації про людей, яку не можна знайти через звичайні пошукові системи, а саме – ім’я користувача, номер телефону та електронна пошта.

  PeekYou – пізнає людей з різних соціальних мереж на ім’я, електронну пошту, номером телефону, адресою, розташування і т.д.

  Vebidoo – відображає загальнодоступну інформацію про людей і дозволяє дізнаватися їх ім’я, місце розташування і т.д. (Німеччина).

  Spysee – новітня пошукова система з пошуку людей, спрямована на соціальні мережі (Японія), наразі закрита.

  Пошукові системи новин

  Поисковая система новостей YouGotTheNews

  • Digg – накопичувач і сховище новин.
  • YouGotTheNews – пошукова система новин і статей США.
  • NewsLookup – пошук останніх новин по всьому світу.
  • Elephind – пошукова система історичних новин.
  • NewsLibrary – пошукова система по знаходженню фактів і новин.

  Пошукові системи для блогів

  Поисковая система для блогов BlogSearchEngine

  Нижче наведено список вузькофункціонального пошукових систем для блогів, засновані на їх категоріях.

  Інші пошукові системи

  Поисковая система FoodBlogSearch

  DMOZ (закрився) – багатомовний відкритий каталог в інтернеті. Він використовує ієрархічну онтологічну схему внесення списків сайту і дозволяє проводити пошук веб-сайтів.

  FoodBlogSearch – пошукова система кулінарних рецептів, пов’язана з Google Custom Search. Дозволяє знаходити понад 1000 рецептів в блогах і на сайтах всій мережі інтернет.

  Swoogle – здійснює семантичний веб-пошук документів, термінів та інформації, що публікується в інтернеті. На відміну від інших пошукових систем, вона має спеціалізований характер.

  SimilarSiteSearch – допомагає знайти вам близькі, схожі або альтернативні веб-сайти.

  Shodan – пошукова система, що дозволяє користувачам знаходити пристрої (комп’ютери, роутери, сервера і т.д.) мають доступ в інтернет. Вона збирає дані в основному з соціальних серверів.

  Blackle – функціонує за допомогою Google Custom Search, зберігає запаси енергії, відображаючи темний фон. Дозволяє користувачам вести пошук інтернет-сторінок і зображень.

  Blinkx – медіа-платформа з показником понад 35 мільйонів годин перегляду відео. Дозволяє проводити пошук відео за категоріями.

  NerdyData – пошукова система, що забезпечує любителям програмування пошук технологій, мов, бібліотек і багато чого іншого.

  SearchCode – пошукова система документацій, яка надає програмістам можливість пошуку функцій або фрагментів коду.

  Open HUB Code Search – пошукова система для розробників кодів, дозволяє програмістам займатися пошуком відповідного загальнодоступного програмного коду, функцій та ін.

  Polyvore – соціальний комерційний веб-сайт, керований спільнотою. Дозволяє дізнаватися найсвіжіші новини тенденції моди і краси.

  Yummly – велика бібліотека, пошукова система для гурманів. Дозволяє дізнаватися і досліджувати кулінарні рецепти, доступні в різних категоріях (навіть по сезонах).

  Pronto – сервіс товарів і порівняння цін, який дозволяє знайти необхідні товари серед безлічі роздрібних торговців і магазинів. Аналог українських / російських прайс-агрегаторів, типу Яндекс.Маркет.

  Discounto – дозволяє користувачам знаходити і купувати знижки, а також отримувати вигідні пропозиції від різних роздрібних торговців і місцевих власників магазинів. Також він сповіщає про останні і очікувані пропозиції. Аналог «знижкових» сервісів, які представлені в широкому асортименті в СНД, наприклад, Скідочник (агрегатор знижок в Україні), Купоніка (Росія).

  AZLyrics – портал лірики, пошукова система, спрямована на пошук лірики, використовуючи фразу, пісню, назва альбому, показує слова вашої улюбленої пісні.

  AnooX – соціальна мережа на основі пошукової системи. На відміну від багатьох інших пошукових систем, в ній застосовується рейтинг людей.

  OneLook – пошукова система слів і фраз. Дозволяє знаходити слова і їх значення в понад 1000 словниках і здатна до їх відтворення.

  GoodSearch – онлайн інтернет-магазин з пошуковою системою, яка допомагає знаходити торгові операції і купони на знижку у торговців. Вам дарують частину суми покупки товару, який ви знаходите і купуєте в GoodSearch. Аналог сервісів, реалізованих за принципом Кешбек, які представлені в Україні – PayBack, Росії – Letyshops.ru.

  Вільний переклад і редактура тексту з сайту hongkiat.com

  5/5 - (1 голос)