Правильне розміщення роутера для відмінного wi-fi сигналу

Відправимо матеріал вам на EMail:


  Время чтения: 2 мин.

  Кожен роутер має певну зону покриття. Вона знаходиться в діапазоні 30–70 м. На якість з`єднання між роутером, що роздає інтернет, та приймачем впливає відстань, що розділяє ці пристрої, а також наявність різних перешкод. Розміщення роутера з урахуванням певних правил забезпечить потужний сигнал у всьому будинку. Як розмістити маршрутизатор, щоб якість зв`язку була завжди відмінною – у матеріалі далі.

  Правильне розміщення роутера

  Розміщення роутера: загальні рекомендації

  Для того, щоб зона покриття роутера була максимальною, необхідно дотримуватися кількох правил:

  • вибрати місце на височині (на стіні (рівень 1-2 м), столі, тумбі, полиці);
  • розмістити маршрутизатор в коридорі або центральній кімнаті;
  • виключити перешкоди у вигляді двох стін або несучої конструкції між маршрутизатором та приймачами.

  Для забезпечення відмінного сигналу важливо дотримуватись кількох рекомендацій. Вибирати надійні та якісні wi-fi роутери у Хмельницькому, а також враховувати обставини, що зменшують площу охоплення. До них відносяться: розміщення пристрою надто високо (на стелі) або низько (на підлозі), закріплення маршрутизатора в нішах або за виступами (іншими перегородками), поблизу радіаторів та електроприладів (телевізор, мікрохвильова піч).

  Як збільшити радіус дії wi-fi мережі: додаткові пристрої

  У деяких випадках розташувати роутер правильно не вдається. Цьому може заважати нестандартне планування квартири або надто велика площа будинку. У такому випадку необхідно використовувати додаткові пристрої, за допомогою яких вирішується проблема покриття. До таких відносяться:

  • Репітер. Це повторювач, який посилює сигнал роутера. Встановлювати його потрібно там, де зона wi-fi є, але покриття вже не забезпечує достатню швидкість інтернету. Завдання пристрою – розширити мережу, тобто передавати сигнал далі. Найпростіший репітер – стандартний маршрутизатор, який приєднується до діючого пристрою.
  • Більш потужні антени. Необхідно купити такі, у яких є посилення 8 dBi. Однак значно збільшити площу покриття в такий спосіб не вийде. Більш потужні антени лише трохи посилять якість сигналу.
  • Роутер іншої моделі. Не обов’язково купувати дорожчий маршрутизатор. Оптимально, щоб була підтримка 5 GHz. Секрет у тому, що більшість сучасних роутерів працює в діапазоні 2.4 GHz, тому виникає велика кількість перешкод, а стабільності мережі в цьому випадку досягти непросто. Вибрати надійний та якісний роутер за доступною ціною з необхідними характеристиками можна в інтернет-магазині Алло.

  На якість роботи маршрутизатора впливають і умови, в яких він перебуває. Не варто загороджувати пристрій іншими предметами або закривати вентиляційні отвори. Іноді достатньо трохи пересунути або повернути маршрутизатор, щоб якість сигналу покращилася або погіршилася. До таких моментів потрібно ставитися з особливою увагою.

  5/5 - (1 голос)