Як створити і просунути групу (співтовариство) в Facebook? Фічі, про які ви не знали!

Відправимо матеріал вам на EMail:


  Время чтения: 8 мин.

  Один з майданчиків, де ефективно просувати свій бізнес – Facebook. Тут ви можете створити співтовариство від імені компанії, незалежного фахівця або іншого комерційного проекту. Найчастіше підприємці та маркетологи, так скажімо, на березі просування бізнесу в Facebook вибирають між двома основними майданчиками: групою і сторінкою. У цій статті ми детально розкриємо тему спільнот. Але якщо ви займаєтеся комерційним просуванням, то краще за все створити бізнес-сторінку, так як в ній більше корисних для просування функцій.

  1. Що таке співтовариство на Фейсбук?
  2. У чому відмінності між групою і сторінкою?
  3. Детально розберемо створення групи facebook.
  4. Поговоримо про просування спільноти.

  Що таке група Facebook?

  Група Facebook – це спільнота, створена для спілкування людей зі спільними інтересами. Можна створювати групи як для загальних обговорень (таких широких тем, як мистецтво, комп’ютерні ігри, політика і т.д.), так і більш вузького кола людей (сімейної ради, колег, університетської групи і т.д.)

  Facebook: чим відрізняються групи від сторінок?

  Між цими майданчиками існує колосальна різниця і зараз ви самі в цьому переконаєтеся. Для наочності ми підготували порівняльну таблицю:

  ГрупаСторінка
  Для чого?Для спілкування користувачів зі спільними інтересамиОфіційне представництво бренду / Інформаційний ресурс
  Публікація фото та відеоТакТак
  Статистика за учасникам і їх взаємодією з майданчикомТак, але групі повинно бути 30 днів, а кількість учасників від 250Так
  Використання додатків, віджетів, створення окремих блоківНіТак
  Запуск таргетованої рекламиНіТак
  Можливість зайняти брендовий URLТакТак

  Однак, групи мають ряд інших переваг:

  1. Масові повідомлення (поширювати інформацію можна серед більшої кількості людей)Массовые сообщения

  2. Обмеження в доступі. За конфіденційністю групи бувають трьох видів: загальнодоступні, закриті і таємні.

  У загальнодоступному співтоваристві будуть видні всі учасники і публікації, і вона буде доступна в пошуку по соціальній мережі.

  Закрита група буде також відображатися в пошуку по Facebok’у, але її контент і учасників будуть бачити тільки ті користувачі, які в ній перебувають.

  Контент секретної спільноти, як і спільнота у видачі пошуку, зможуть бачити тільки його учасники.

  ЗагальнодоступнаЗакритаПрихована
  Бачить назву группиВсіВсіПоточні і колишні учасники
  Переглядає опис групиВсіВсіПоточні і колишні учасники
  Бачить список учасників групиЗареєстровані в FacebookДійсні учасникиДійсні учасники
  Бачить імена адміністраторів і модераторів групиЗареєстровані в FacebookЗареєстровані в FacebookДійсні учасники
  Бачить публікації учасників в групіВсіДійсні учасникиДійсні учасники
  Може знайти групу за допомогою функції пошуку FacebookЗареєстровані в FacebookЗареєстровані в FacebookДійсні учасники
  Може відправити запит на вступ до групиЗареєстровані в FacebookЗареєстровані в FacebookКолишні участники
  Може бачити новини про групу в Facebook, наприклад, в Стрічці новинЗареєстровані в FacebookДійсні учасникиДійсні учасники

  Ну що ж, після того, як ми з’ясували основні особливості групи, можна перейти до створення групи на Facebook.

  Як створити групу Facebook. Покрокова інструкція

  Створення спільноти в facebook можна здійснити за посиланням https://www.facebook.com/groups/

  Создание сообщества в facebook

  Крок 1. Для початку необхідно придумати назву групи і запросити хоча б одного учасника. До свого запрошення ви можете додати коментар.

  название группы

  Коли Ви придумаєте назву, до групи можна прикріпити “унікальний” ярличок за тематикою на вибір:

  настройки группы в фейсбук

  Крок 2. Вибираємо конфіденційність (загальнодоступна, закрита або прихована).

  виды настроек групп в фейсбук

  Ось і все, створення групи фейсбук закінчено!

  создание группы

  Крок 3. Тепер потрібно перевірити модерацію групи, переходимо в відповідну вкладку.

  модерация группы

  У налаштуваннях ви можете:

  1. Подивитися дії адміністратора.
  2. Налаштувати теми публікацій.
  3. Запланувати публікації.
  4. Перевірити запити на вступ.
  5. Налаштувати повідомлення про запити на розгляді.
  6. Створити правила для учасників. Наприклад, Facebook пропонуєправила для участников
  7. Задати умову «Питання для нових учасників». Тобто якщо учасник захоче відправити запит на вступ до вашої групи, то йому також потрібно буде відповісти на встановлені питання.
  8. Переглянути матеріали групи, на які поскаржилися учасники.
  9. Подивитися матеріали, які позначив Facebook через те, що вони можуть порушувати правила Співтовариства.
  10. Можна також вибрати тип групи (найпопулярніший тип – загальна, а Ви дивіться вже яка вам потрібна в залежності від поставлених цілей)типы групп в фейсбук

  І наостанок, не забудьте додати опис групи і обкладинку!

  описание группы

  В цілому, група дає досить велику кількість можливостей. Так ви можете створити чат і спілкуватися в ньому, додавати нові документи і заходи.

  Просування групи в Facebook

  Як ви вже зрозуміли, функція запуску таргетованої реклами від суспільства відсутня. Але є і альтернативні варіанти як просувати групу в фейсбук:

  1. Масове запрошення на вступ друзів в групу. Це добре працює, якщо у вас є велика база друзів. Зробити це можна за допомогою вбудованого функціоналу самої групи.
  2. Можна робити публікації в групі з проханням запрошувати друзів учасників групи вступити в співтовариство. З тим же успіхом Ви можете зробити такі публікації або в інших групах подібної тематики, або у себе в особистому профілі, або на Сторінці по тематиці, якою Ви керуєте. Чим більше каналів задіяти, тим більше підписників групи ви відразу отримаєте.
  3. Якщо до Вашої групи прикріплена Підтверджена Сторінка, то ви можете імпортувати файл .CSV і таким чином запросити відразу велику кількість людей. Детальніше, як це зробити, читайте тут.
  4. Додати запрошення в групу в форматі html на сайт або в розсилку. Якщо складно розібратися з кодом, в кожну розсилку можна просто давати посилання на групу з проханням приєднатися і описувати, навіщо потрібно приєднатися до групи, в чому її цінність?приглашение в группу
  5. Реклама в інших спільнотах або на сторінках Фейсбук. Тут мається на увазі платне розміщення інформації про Вашу групу в різних джерелах.
  6. Реклама на зовнішніх джерелах. Наприклад, на Youtube-каналі або в подкастах.

  А щоб отримати результативне просування, звертайтеся до професіоналів! Приклад просування групи в Facebook від МАВР.

  Як просувати групу в фейсбук самостійно?

  Якщо Ви все-таки самостійно задалися питанням як розкрутити групу в фейсбуці, то Вам будуть корисні більш детальні роз’яснення:

  Почати просування найкраще з якісного оформлення групи. Щоб виділитися на тлі конкурентів, необхідно розробити унікальний і креативний дизайн обкладинки. Щоб члени групи розуміли відразу чому присвячена група, важливо щоб візуальне оформлення було відповідним. Наприклад, на банері можна написати інформацію про вашу компанію, а також використовувати логотип. Крім того, можна зобразити основний товар, який ви просуваєте. Вибирайте якісну картинку з високим дозволом.

  У назві вашої групи, використовуйте наступні ключові слова. В описі вкажіть основну інформацію або вид діяльності. Перерахуйте свої послуги / товари, чому потрібно вступити до Вашої групи. Розміщуйте хештеги. Це ключові слова, які відносяться до змісту ваших постів. З їх допомогою ви зможете залучати нових користувачів, за рахунок збільшення охоплення. Все це оптимізує ваш майданчик.

  Важливу роль в просуванні групи в Facebook грає контент. Він повинен бути корисним, актуальним і цікавим. Якщо ваші пости будуть якісними, то ними будуть ділитися інші користувачі. Кожен репост буде поширювати ваш контент, і залучати нових учасників. Щоб розкручувати групу за рахунок контенту – складіть план розміщення записів. Включайте в нього рубрики і теми, які викликають найактивнішу реакцію аудиторії, і плануйте розміщення цих постів регулярно.

  Якісний контент будуть частіше лайкати і коментувати (зазвичай активність в групах завжди вище, ніж на Сторінках). Це позитивно вплине на ранжування ваших постів. Чим більше пост збирає активності, тим вище його позиції в новинній стрічці, а також в пошуку по Facebook. Також збільшити активність можна за рахунок розміщення записів у відповідний час, коли найбільше ваших підписників знаходяться онлайн. Ще один вид контенту, який користується великою популярністю в Facebook – відеоролики. Через відео ви можете передати більше інформації ніж в декількох постах. Розміщуйте короткі відеоролики тривалістю близько хвилини. Можна використовувати титри, так як деякі користувачі переглядають відео без звуку.

  Спілкуйтеся зі своїми співгрупниками. Це збільшить активність вашої групи. Відповідайте на всі коментарі, а також пропонуйте цікаві теми для обговорення. Особливо прикольно те, що у кожного учасника при публікації або коментуванні буде свій значок.

  значки участника группы

  Ще один ефективний метод збільшення лояльності та довіри передплатників контактуючи з ними – організація прямих ефірів. Ви можете відповідати на питання в режимі реального часу, організовуючи такі зустрічі.

  Поміняйте адресу сторінки, щоб вона була більш логічною і простою. Стандартна адреса виглядає негарно, і її складно запам’ятати. Це необхідно для того, щоб використовувати її в просуванні. Наприклад, посилання на Facebook можна згадувати в візитках, а також в інших видах друкованої або зовнішньої реклами. Або зробити з цього url QR-код для зчитування на мобільних.

  Використовуйте метод взаємного піару обмінюючись репостами з іншими майданчиками в Facebook, де є ваша цільова аудиторія.

  Для більш швидкого просування необхідно використовувати рекламу. Є кілька варіантів реклами. Найефективніше замовити таргетовану рекламу з метою “Трафік в групу” (як писала вище, Залучення для публікації не вийде зробити), за допомогою якої можна налаштувати оголошення, розраховане на вашого потенційного підписника. Крім того, використовуйте інші групи Facebook для реклами в них ваших послуг. Також свою групу в Facebook можна рекламувати в інших соціальних мережах.

  Залучайте підписників за допомогою акцій і знижок. Це відмінний спосіб мотивувати аудиторію бути на вас підписаними, щоб не упускати нові знижки. Час від часу буде ефективно проводити конкурси з розіграшем цінних призів. Одна з умов конкурсу може бути вступ до вашої групи.

  Поширені запитання

  Як створити групу у Фейсбуці?

  Для створення групи у Facebook, вам потрібно увійти до свого облікового запису і на головній сторінці вибрати “Створити” у верхній частині екрану. Потім виберіть “Групу” і дотримуйтесь інструкцій, вказуючи назву, учасників та налаштування приватності для вашої групи. Після завершення цього процесу ваша група буде створена.

  Як розкрутити гурт у Фейсбуці?

  Для розкручування групи в Facebook, важливо брати активну участь у ній, створюючи цікавий і корисний контент, який приверне увагу потенційних учасників. Співпраця з іншими групами чи сторінками, проведення конкурсів чи розіграшів, а також активне залучення нових учасників через запрошення та рекомендації можуть допомогти вам збільшити популярність та видимість вашої групи.

  Як розвивати групу у Фейсбуці?

  Для розвитку групи у Facebook важливо постійно оновлювати контент, відповідати на коментарі та питання учасників, проводити обговорення та стимулювати активність усередині групи. Також корисно проводити опитування, визначати інтереси та потреби учасників, досліджувати та застосовувати нові можливості та функції Facebook, такі як живі трансляції або створення подій, щоб залучити та утримати аудиторію вашої групи.

  4.4/5 - (7 голосів)