Що таке вірусний маркетинг в соціальних мережах, як і з чим його їдять?

Відправимо матеріал вам на EMail:


  Время чтения: 6 мин.

  Всі, напевно, знають і чули такий вислів, як «сарафанне радіо». Коли Зіна сказала Феді, Федя сказав Толі, він Кирилу і Іллі і новина розлетілася по всій окрузі. Так ось, вірусний маркетинг, по своїй суті – те ж саме, що і сарафанне радіо. Інформація вкидається в суспільство і далі, подібно вірусу, переноситься все далі і далі. Таким чином, це дуже потужний спосіб достукатися до свідомості, адже, в порівнянні з традиційним маркетингом, вірусний – не так нав’язливий.

  Заінтригувало? Тоді давайте розглянемо його зсередини.

  Види вірусного маркетингу

  Вирусный маркетинг

  1. Pass-along (з англ. «Передавати») – коли люди самі діляться вашими відео / фото / історіями один з одним. Як це колись сталося з відомим всім відео PSY «Gangnam style».
  2. Incentivised viral (з англ. «Спонукати») – це той випадок, коли людину потрібно трохи підштовхнути на поширення. Але цей вид допомагає ще налагодити з клієнтом довгостроковий зв’язок. Ось приклад: акція «Унести за 50 секунд». Всім бажаючим пропонується заповнити невелику анкету і стати учасником «забігу» по магазину побутової техніки з можливістю понести все, що поміститься в руки, і на все це відводиться 50 секунд.
  3. Undercover (з англ. «Потайний, таємний») – один з найдієвіших методів просування продукту / послуги, який ґрунтується на унікальності і незвичайності вірусного контенту. Тут ваша реклама повинна бути не прямою, а прихованою. Наприклад, той же product placement в кіно.
  4. Buzz (з англ. «Чутки») – цей вид реклами не можна назвати коректним, а в деяких випадках і зовсім може виявитися зіпсованим телефоном і вийти вам боком. Однак, він все ж має місце бути. Головна мета – залучення якомога більшої уваги публіки будь-якими способами і засобами.

  Наприклад, відома історія просування бренду «Шустов». Коли Микола Шустов найняв людей, щоб ті ходили по шинках і вимагали горілку Шустов (якої там, природно, не було) і в разі відмови починався страшний скандал. Після чого вона звичайно ж стала продаватися всюди.

  Крім видів є ще дещо, що слід знати про вірусний маркетинг.

  Правила успішного впровадження «вірусу»

  Правило №1. Легкість

  Необхідно створити максимально комфортні умови для поширення вашої реклами. Якщо це посилання, то воно повинне відразу відкриватися, без будь-яких перешкод типу повільного сайту, спливаючого вікна з додатковою рекламою і т.д. Подбайте про зручність.

  Правило №2. Унікальність

  Перехворілий на вітрянку – знову заразитися не зможе! Думаєте до чого тут це? Все просто: «вірус» який ви вкинули в перший раз – у другий вже не спрацює. Кожна реклама повинна бути новою і свіжою.

  Правило №3. Висока швидкість поширення

  Зупинка – смерті подібна! Маркетологи прийшли до висновку, що у кожного вірусу є всього лише 3 дні на те, щоб засісти в голові хоча б у 30% відсотків аудиторії. Інакше шансів на успіх немає. Щоб збільшити цю швидкість – можна залучити лідерів думок.

  Далі варто торкнутися того, чому вірусна реклама так сильна. А все тому, що вона, на відміну від традиційної, викликає емоції. І якщо ви хочете торкнутися почуттів клієнта – найкраще зробити фото, відео або ж статтю на одну з цих тем:

  • еротика або натяк на неї;
  • скандали і бійки;
  • епатаж, що межує з шоком;
  • гумор;
  • розчулення.

  Використовувати можна все, що вам заманеться, але не варто виходити за рамки. Все повинно бути в міру, інакше реклама обернеться потоком негативу в сторону вашої компанії.

  Ну а якщо ви вважаєте, що фантазії і креативу вам не позичати і створення вірусної реклами в інтернеті вам під силу, то робити це краще в кілька етапів.

  Етапи вірусної кампанії

  Етап 1. Дослідження ЦА і вибір майданчиків

  На цьому етапі необхідно розробити найбільш ефективну стратегію вірусного просування. При складанні обов’язково враховуйте всі особливості бренду та користувачів, які можуть стати покупцями в майбутньому.

  Етап 2. Розробка самого «вірусу»

  Створіть різнопланові рекламні оголошення, зберіть раду, виберіть краще. Оптимальний варіант, якщо кожна з ідей буде з докладним описом, візуалізацією і аргументацією. Так вам буде легше визначитися.

  Етап 3. Поширення реклами в інтернеті та соціальних мережах

  Вибір майданчиків завжди залежить від особливостей вашої ЦА – вік, інтереси, характер поведінки в інтернеті. В якості ресурсу для посіву використовують:

  • Соцмережі.
  • Блоги (добре відвідувані).
  • Інформаційні портали.
  • Спільноти і форуми.
  • Відеохостінги (наприклад, YouTube).

  Етап 4. Модерація та моніторинг

  Для того, щоб досягти кращого ефекту від вашої рекламної кампанії – необхідний безперервний контроль. Постійно відстежувати зворотний зв’язок і статистику. Ну і, зрозуміло, брати участь в обговореннях.

  Етап 5. Оцінка ефективності кампаній

  В кінці обов’язково підведіть підсумки проведеної вами кампанії. Ретельно проаналізуйте всі ключові показники. Можливо, якщо в майбутньому захочете повторити такий досвід – ці відомості вам знадобляться.

  Окремо хочеться підкреслити соціальні мережі. Вірусний маркетинг в соціальних мережах більш ефективний у порівнянні з рештою медіапростору, і цілком законно займає лідируючу позицію. Весь секрет у тому, що саме соцмережі дозволяють швидше за все поширити повідомлення серед аудиторії. І не можна не визнати, що соціальні мережі мають чисельну перевагу, плюс увага тут часто акцентується не тільки на рекламі, але і на рекламодавці. До того ж це один із самих бюджетних видів.

  Вірусний маркетинг в Інтернеті: 3 кращі приклади

  В кінці, пропонуємо подивитися на 3 приголомшливих прикладів вірусного маркетингу.

  1. В рамках маркетингової стратегії фільму «Керрі» був створений ролик з телекінезом в кафе. Молода дівчина розсердилася на чоловіка і почала трощити все навколо силою думки. Це відео і правда незрівнянно, особливо якщо враховувати той факт, що люди навколо навіть і не здогадувалися що відбуваються зйомки, так що реакція була просто приголомшлива.

  Якщо ви не бачили його, то обов’язково подивіться:

  2. Милою вірусна реклама теж може бути. Рекламна кампанія камер GoPro показала світу відео про пожежних, які рятують кошеня. Варто визнати, що привід і правда до божевілля зворушливий, та й самі камери тут виглядають у виграшному світлі:

  3. У 2009 році незвичайну кампанію провів бренд IKEA. Компанія називалася Tag Yourself. Суть була в наступному – в профіль співробітника магазина за два тижні завантажили фотографії виставкової зали. Підписникам пропонували відзначити себе на фото предметів інтер’єру, щоб отримати шанс їх виграти. У підсумку фотографія з відмітками почала з’являтися в новинних стрічках, завдяки чому швидко розлетілася по мережі, а акція отримала великого розголосу.

  Пример Икея

  3 типи і 4 приклади вірусного відео

  З появою реклами на телебаченні, інформацію про продукт, що продається стало підносити легше. Однак, у зв’язку з високою конкуренцією, замовники стали викладати за неї астрономічні суми, що робило їх трішечки нещасними. Все виправив його величність Інтернет. Так зване «вірусне відео» заполонило простори мережі, набуло масштабів епідемії.

  Що ж таке вірусне відео? По суті, це ролик, який розкручують самі користувачі через соціальні мережі, блоги і т.д. Власники великих брендів відразу ж зрозуміли, що знайшли золоту жилу і вірусне відео стало найпотужнішим знаряддям в SMM. Головною його перевагою, як вже було сказано раніше, є відсутність плати за показ. Ви платите тільки за виготовлення роликів (та й то, не завжди).

  Як же зробити вірусне відео? По-перше, відеоролик повинен зацікавити «жителя мережі». Тільки тоді (за умови, що він йому сподобається), користувач стане ділитися ним зі своїми друзями-підписниками. Ну і звичайно ж, цей кліп має нести якийсь прихований підтекст – інформацію про бренд або продукт (не для развлекухи ж ми, власне, його робили J)

  Вірусне відео ділиться на безліч категорій. Щоб їх всіх описати, та ще й з прикладами, не вистачить і двох таких статей. Тому, я вирішив зупинитися на основних, на мою думку, пунктах. Отже:

  1. Смішне

  В даному відео, компанія Microsoft рекламує нову версію Windows, обігруючи при цьому слоган «Швидкий і красивий». Ролик швидко набрав популярність. Щось мені підказує, що посприяла в цьому саме прекрасна половина людства;-)

  2. Зворушливе

  Дуже зворушлива реклама в рамках кампанії Procter & Gamble «Скажи спасибі своїй мамі». Ну що тут скажеш? Та нічого тут не скажеш, треба мамі зателефонувати.

  3. Дивне

  Перед гастролями Брітні Спірс по Росії, з’явилося таке ось відео. Цікаво, а Брітні в курсі?
  І ще один ролик в цій категорії я просто залишу тут:

  Кожен користувач, сам того не підозрюючи, є інструментом вірусного маркетингу. Це все ж куди краще, ніж звична нам реклама, яка ллється коричневим кольором з блакитних екранів.

  4.8/5 - (6 голосів)