Алгоритм аукціону в Facebook: що? навіщо? як?

Відправимо матеріал вам на EMail:


  Время чтения: 2 мин.

  Іноді за новими клієнтським проектам при прорахунках і запуску таргетованої реклами ми стикаємося з нерозумінням і питаннями від замовників: «Навіщо так вкладатися в розробку цікавих рекламних оголошень, шукати креативні підходи?». Відповідь на ці запитання лежить в площині знання про базові принципи роботи рекламних кампаній в Facebook.

  Алгоритм аукциона в Facebook

  Як і в офлайновому рекламному просторі, так і в таргетированій рекламі в соціальних мережах існує конкуренція. Щоб не впасти в ринковий онлайн-хаос, Facebook ввів алгоритм аукціону. Від звичайного поняття, аукціон в Faceebook відрізняє його багатопараметрична система оцінки того чи іншого рекламного оголошення. Аукціон виграє то рекламне оголошення, яке отримує найбільшу узагальнену цінність.

  Сумарна цінність формується на основі оцінки трьох параметрів:

  • ставки;
  • приблизної частоти дій;
  • якість і актуальність реклами.

  Ставка. Як тільки налаштована і запущена рекламна кампанія в дію вступає ставка. У Facebook два види ставок: автоматична і ручна.

  Якщо вибрати автоматичну ставку, то алгоритм Facebook сам призначає ставку, виходячи з мети – показати оголошення максимальну кількість разів в рамках встановленого бюджету. Такий вид ставки є сенс включати на початковому етапі дії рекламної кампанії. Це робиться з метою попереднього аналізу та участі оголошення в кількох перших аукціонах.

  Неавтоматична ставка. Можна самостійно виставити розмір ставки. Ви визначаєте в рамках налаштувань націлювання, яку найбільшу суму готові платити.

  Важливі правила формату «ручна ставка». 1. Не ставити занадто велику ставку. Для виграшу в аукціоні буде списуватися усереднена сума в рамках конкретного аукціону. 2. Сильна економія на розмірі ставки призводить до програшу в аукціоні.

  Приблизна частота дій. Даний параметр враховує ймовірність того, що користувачі зроблять потрібну цільову дію – завантажать додаток, перейдуть на сторінку сайту, поставлять лайк і зроблять репост. Алгоритм Facebook показуватиме оголошення тим, кому конкретний продукт буде цікавий.

  Якість і актуальність реклами. Негативні відгуки, низький інтерес або навпаки, позитивне взаємодія з рекламним оголошенням – все це має важливе значення для визначення показника «сумарної цінності».

  У висновку ще пара важливих порад:

  • Ретельно опрацьовуйте якість тексту і візуального матеріалу для рекламної кампанії. Якщо не знайдете особливий підхід до своєї цільової аудиторії, то ціна цього – збільшення рекламного бюджету і зниження ефективності таргета.
  • Не скупіться і не поспішайте. Не встановлюйте більше однієї рекламної кампанії з ідентичними налаштуваннями всередині одного рекламного кабінету. Такі кампанії будуть конкурувати між собою, і це веде до «сливу» бюджету.

  Якщо Ви хочете протестувати картинки і тексти, то радимо в одній рекламній кампанії тестувати кілька груп оголошення з різними тизерами і контентом.

  4.7/5 - (3 голосів)