Безпека онлайн-платежів: як захистити свої кошти від хакерських атак

Відправимо матеріал вам на EMail:


  Время чтения: 2 мин.

  Мобільний банкінг та онлайн-оплата в інтернеті стали буденністю. З їх допомогою можна дистанційно організувати будь-які фінансові процеси: сплатити товари чи послуги, переказати кошти рідним в Україні та за кордон, провести комунальні платежі, сплатити щомісячні відрахування за кредити, відкрити депозит. Ознайомитися з усіма банківськими послугами для приватних осіб, що доступні онлайн, можна за посиланням https://unexbank.ua/. Проте із розвитком цієї сфери послуг невпинно зростає й майстерність шахраїв, які прагнуть позбиткуватися з користувачів зручних засобів платежу.

  UnexBank

  Банки використовують потужні системи безпеки для своїх серверів, щоб не допустити хакерського проникнення. Випадки злому поодинокі та рідкісні, а після них установи нарощують захист для профілактики проблем у майбутньому. Тому більшість шахрайських схем з онлайн-платежами реалізуються саме через неуважність або необізнаність користувачів.

  Найскладніші напрями протидії інтернет-шахрайству стосуються фішингу та соціальної інженерії. Такі механізми відстежують переходи на платіжні сторінки та додають свої реквізити в адресний рядок, перенаправляючи платіж на дублюючу сторінку. Потрібно уважно перевіряти дійсність безпекових сертифікатів браузера, а також використовувати надійні засоби автентифікації в соціальних мережах та платіжних системах. Варто періодично змінювати паролі та прислухатися до системних порад щодо їх формулювання — використовувати літери різного регістру, цифри, знаки, щоб максимально ускладнити задачу шахраям при спробі злому.

  Не зайвими будуть такі перестороги:

  • перевіряти оригінальність сайтів перед реєстрацією на них та внесенням особистих даних;
  • вчасно оновлювати антивірусні програми;
  • не відкривати підозрілі повідомлення, особливо з посиланнями, що містять дивні, незнайомі домени;
  • періодично переглядати фінансові транзакції на предмет підозрілих, які могли бути зроблені автоматично без вашої участі.

  Важливо зберігати банківські картки у надійному місці, а при втраті — терміново блокувати їх через мобільний додаток або зателефонувавши на гарячу лінію банку. Не варто проводити оплати в інтернеті з чужих пристроїв — браузер може запам’ятати логін і пароль, які стануть здобиччю шахраїв. При втраті свого смартфона, у якому налаштовано мобільний банкінг та неодноразово проводилися транзакції, також потрібно невідкладно заблокувати доступ до банківських рахунків, а потім оновити всі паролі.

  При оплаті онлайн варто користуватися технологією 3D Secure. Вона налаштована у більшості карт, захищає їх від несанкціонованого доступу. Передбачає отримання разового SMS-пароля із кодом підтвердження при запиті на кожну оплату. Така послуга зазвичай використовується організаціями з прийому платежів за замовчуванням.

  Ліміт інтернет-платежів захищає не лише від марнотратства, а й від хакерських атак. Його варто відрегулювати на мінімально допустиму суму, щоб запобігти несанкціонованому переказу без відома власника. За потреби ліміт можна швидко збільшити та здійснити заплановану покупку, а згодом повернути в базове мінімальне значення.

  Безпека онлайн-платежів переважно залежить від обізнаності користувача у засобах захисту своїх віртуальних фінансів та уважності при здійсненні транзакцій.