Що таке CDN і чому він необхідний Вашому сайту?

Відправимо матеріал вам на EMail:


  Время чтения: 3 мин.

  Content Delivery Network (CDN), яку називають “мережею доставки контенту”, часто представлена серверами, які прискорюють доставку “змісту” користувачеві. Це потрібно для мінімізації часу відповіді відвідувачам вашого сайту.

  Дані “розподільні мережі” дозволяють сайтам краще управляти їх трафіком, оскільки призначені для користувача запити обробляються швидше.

  Что такое CDN

  CDN в Україні

  Що стосується вітчизняного використання CDN, Україна почала застосовувати систему відносно недавно. Кожен день дана послуга набирає популярність, оскільки власники веб-сайтів бачать явні переваги застосування цих мереж:

  1. Зменшення пропускної здатності. Завдяки цьому можна зменшити витрати на сайт. Реалізується за рахунок збільшення кількості точок присутності, також допомагає оптимізації сервера, наприклад, кешування, коли інформація міститься в тимчасових сховищах (це можуть бути різні сервера, комп’ютери, мобільні пристрої) щоб полегшити до них доступ.

  2. Збільшення швидкості. Нікому не подобаються затримки, коли інформація занадто довго передається між користувачем і джерелом. Причини цього можуть бути найрізноманітнішими, але більшість з них вирішуються повністю або хоча б частково за допомогою застосування CDN.


  Увеличение скорости

  3. Поліпшення безпеки. Логічно, якщо інформація приходить на сайт тільки з одного сервера, то збільшується вразливість вашого сайту до “поганих” подій на кшталт “відмови в обслуговуванні” (DDoS) і т.д. Мета ДДоС-атак – викликати серверний збій, використовуючи перевантаження трафіком. Часто реалізується через спамерських пошукових роботів. Таким чином, сайт “лягає” і стає недоступним для легітимних користувачів сайту. Тому власники сайтів використовують фільтри DDoS і розподіляють запити за кількома геолокаціями.

  Сьогодні можна використовувати розподільні мережі для захисту від хакерських атак, зберігаючи в безпеці ваші дані. Це досягається за рахунок постійного оновлення CDN сертифікатів TLS / SSL. Остання має на увазі поліпшені стандарти щодо шифрування і аутентифікації. Цим же шляхом відбувається відхилення трафіку від ісходника (сервера) до проксі.

  4. Поліпшення передачі контенту. Апаратні збої + значні навантаження трафіку = збільшений час простою. Якщо ж навантаження розподіляється по двом і більше системам доставки контенту, ми зменшуємо навантаження як на сервера, так і на нашу інфраструктуру.


  Улучшение передачи контента

  CDN і SEO

  Загальновідомим є той факт, що пошуковими системами (ПС) враховується час відповіді від сервера. Це час, який відводиться на відгук сервера, коли до нього йде звернення. Насправді факторів, що впливають на завантаження і її швидкість, значно більше. Важливі також повернення на пошукову видачу, коли користувач не чекав повного завантаження веб-сторінки і повернувся в пошук. Значить, Гугл трактує це як факт відсутності на ресурсі корисної інформації за запитом, що в перспективі може призводити до зниження позицій сайту.

  Згідно з дослідженнями, майже 50% користувачів не стануть чекати повного завантаження сторінки в разі тривалості цього процесу понад 10 секунд. 70% користувачів мобільних девайсів не чекають понад 5 секунд. Таким чином, впровадження технології CDN дозволить збільшити відвідуваність сайту, а значить, і конверсію, роблячи застосування розподільних мереж комерційно вигідним.

  CDN для зображень

  Зберігання зображень на іншому сервері – відмінне рішення! переваги:

  • швидке кешування зображень – поліпшується продуктивність;
  • автоматичні стиснення і оптимізація малюнків та фото для більш швидкої передачі користувачам;
  • можлива швидка конвертація формату зображень;
  • можливість міняти фільтри і ефекти;
  • зміна форми, обрізка, ротація і т.д.

  Як бачимо, застосування CDN для зберігання зображень часто виправдано і зручно.

  Чи потрібно використання CDN?

  IT-сфера стрімко розвивається, і щоб сайт просувався в ТОП пошукових систем, потрібно застосування сучасних технологій. Якісно пропрацювавши схему оптимізації та просування вашого сайту, ви отримаєте реальні результати.

  Щиро бажаємо вам топові позицій!

  4.5/5 - (6 голосів)