Введення в геотаргетинг. Геотаргетинг в Google Ads

Відправимо матеріал вам на EMail:


  Время чтения: 3 мин.

  Як НЕ рекламувати пижикові шапки на Балі та в’єтнамки за полярним колом

  Географічний таргетинг – це система, що дозволяє показувати рекламу там, де ви захочете. Геотаргетинг фільтрує ЦА (цільову аудиторію) за регіональними ознаками та робить рекламу більш ефективною, при цьому не витрачає даремно ресурс компанії.

  Рекламний бюджет і геотаргетинг

  Локальный таргетинг

  Найчастіше бюджет на рекламу сильно обмежений. Не кожна фірма може дозволити собі масштабні «бойові дії» в мережі, та й практика показує, що «стрілянина по площах» – не найефективніший спосіб донести до споживача інформацію про свій продукт або послугу. Більшості компаній доводиться економити та намагатися гранично точно націлювати рекламу на потенційних покупців.

  Успіх кампанії, з точки зору геотаргетингу, визначається не тільки обсягами капіталовкладень, а тим, як і де ви її будете проводити. Плануючи рекламу необхідно враховувати регіон і його особливості, інакше при значних витратах віддача буде мінімальною.

  І дійсно, якщо ви працюєте тільки в Запоріжжі навіщо показувати рекламу по всій Україні? Набагато ефективніше при налаштуванні кампанії чітко задавати регіон і розвиватися в конкретному місті чи області. Це дає можливість економити ресурс і отримувати максимум прибутку.

  Соціокультурні особливості

  Варто враховувати регіональні відмінності в менталітеті та особливості сприйняття споживачів. Реклама одній і тій же послуги або товару в різних частинах країни повинна відрізнятися в залежності від локальних соціокультурних особливостей. Рекламні образи, актуальні в одній частині країни, можуть виглядати невдало в іншому, і це позначиться на загальній ефективності кампанії.

  Штампи, умовності та натяки повинні бути зрозумілі цільової аудиторії, і культурна складова – відповідати вихованню покупців. Реклама зі сміливим або вульгарно підтекстом може спрацювати «на ура» в одній геолокації та викликати неприязнь до іншого. Щоб не витрачати кошти даремно, потрібно це враховувати.

  Методики геотаргетинга и как это работает

  Методики геотаргетингу і як це працює

  Географічний таргетинг використовується:

  • в пошукових системах для видачі релевантних результатів;
  • на майданчиках тізерної та контекстної реклами, програматик і автоматизованих сервісах маркетингу і головний виконавчий директор;
  • в соцмережах;
  • для перенаправлення на регіональні представництва компаній.

  Системи та сервіси визначають місцезнаходження потенційного покупця по:

  • інтернет-адресою (IP);
  • за профілями соцмереж;
  • по GPS, WiFi.

  Дізнавшись де покупець виходить в мережу, система демонструє йому рекламу, налаштовану на цей регіон, це може бути кафе за рогом або регіональне представництво великої корпорації.

  Локальний таргетинг

  Локальний таргетинг – вид географічного таргетингу, він дає можливість демонструвати рекламу в радіусі від 1 до 15 км від торгової точки або організації, що надає будь-які послуги. Такий вид таргетингу відмінно підходить для магазинів, кафе, ресторанів, майстерень і салонів. Адже ми найчастіше купуємо, відпочиваємо і стрижемося там, де живемо або працюємо. Локальний маркетинг вказує на близькість до споживача, і це дає масу переваг:

  • Зручно – не треба далеко їхати.
  • Є можливість особистого спілкування з продавцем – важливий фактор, який вказує на надійність компанії пропонує послуги.
  • Магазин, ресторан або салон завжди під рукою, споживач звикає відвідувати вподобане місце і стає постійним клієнтом.

  Такий таргетинг дозволяє отримати та нарощувати аудиторію, купувати ваш продукт в певному місці. Це унікальний інструмент, здатний забезпечити фінансовий успіх кампанії.

  Что еще нужно знать о геотаргетинге

  Що ще потрібно знати про геотаргетингу

  Застосування геотаргетингу призводить до суттєвого зменшення бюджетних витрат внаслідок роботи з цільовою аудиторією. Крім цього він підвищує конверсію і віддачу від кампанії, завдяки тому, що використовує актуальний для жителів регіону контент.

  Плануючи кампанію, вивчають місцеві особливості, тому що люди люблять свої міста, наприклад, згадка що місто «Х» був першою столицею принесе свої вигоди.

  Кітч, стьоб і чорний гумор непогано приймає центр, але вони можуть викликати негатив в провінції, а традиційні цінності не дуже затребувані у великих містах. Гнучкі, спеціалізовані інструменти реклами дають можливість гранично точно доносити її до ЦА та отримувати прибутки при мінімальних вкладеннях.

  Як налаштувати геотаргетинг в Google Ads?

  Налаштування геотаргетингу в Google Ads нескладне. У налаштуванні кампанії вибираємо країну і мову.

  как настроить геотаргетинг в Google Adwords

  У пункті «додатково» наочно представлено як це виглядає, і докладно розписані населені пункти які будуть задіяні в кампанії.

  как настроить геотаргетинг в Google Adwords

  Також налаштовуємо аудиторію, яка буде бачити рекламу і мови інтерфейсів, на яких транслюватиметься показ.

  как настроить геотаргетинг в Google Adwords

  Є додаткові функції таргетингу, наприклад, налаштування на певну область показу. Для цього потрібно натиснути на «Орієнтування в радіусі» і вказати центр вручну або вибрати зі списку. Ця функція належить до локального геотаргетингу і відмінно підходить для реклами магазинів, клубів, і кафе, що працюють в будь-якому мікрорайоні.

  как настроить геотаргетинг в Google Adwords

  Система показує приблизне число споживачів, які будуть задіяні в кампанії. Далі натискаємо «Готово», і налаштування геотаргетингу в Google Ads завершена.

  Автор: Тарас Бойчук