Чек-лист по запуску пошукової рекламної кампанії в Google Ads – як ми це робимо в МАВР

Відправимо матеріал вам на EMail:


  Время чтения: 7 мин.

  Це трохи нестандартний чек-лист, тому що зазвичай під чек-листом мається на увазі чіткий алгоритм дій для досягнення результату. На жаль (чи на щастя), в маркетингу не буває 100% правильних, чітких правил, зроби Крок 1, Крок 2, отримаєш ось такий конкретний результат – 10 лідів, 5 замовлень, 1 повернення.

  Тому, якщо Ви не хочете включати мозок при роботі з проектом, то просто не йдіть в цю сферу. Кожен проект індивідуальний і не можна з 100% вірогідністю сказати, що потрібно робити саме так, а не інакше. Цим і відрізняються фахівці Junior від Senior.

  У наведеному нижче чек-листі є відсилання типу “Якщо”, це говорить про якісь винятки з правил, але на жаль всі виключення в рамках одного чек-листа передбачити неможливо.

  Чек-лист по запуску пошукової рекламної кампанії в Google Ads

  Створення облікового запису, базові налаштування

  В акаунті МСС потрібно створити звичайний обліковий запис, необхідно виконати наступні дії:

  1. Увійти в Google AdWords.

  2. Натиснути на «+», «Створити новий акаунт».

  3. Заповнити всі необхідні дані.


  контекстная реклама гугл

  4. Налаштування оплати слід пропустити і надати клієнту інструкцію для додавання платежів.

  5. Надати доступ клієнту на пошту Інструменти і Налаштування – Доступ до аккаунту – «+», вибрати необхідний тип доступу.контекстная реклама гугл адвордс

  6. Якщо реклама буде вести на повноцінний сайт, з якого можна зафіксувати конверсії і бачити повну картину ефективності рекламної кампанії, потрібно зв’язати акаунт Google AdWords з аккаунтом Google Analytics.

  Іноді це зробити неможливо, докладніше про такий випадок читайте «Кейс, як збільшити продажі в Instagram за допомогою Google Ads».

  настройки контекстной рекламы гугл

  В акаунті Google Analytics слід перевірити наступні моменти: чи налаштовані конверсійні цілі, наприклад, покупка, реєстрація, заповнення лід-форми.

  Не підходять цілі: перегляд сторінки контакти, перегляд більше 3 сторінок сайту і т.п.

  Більш детально читайте тут – Як ми перевіряємо налаштування Google Analytics в МАВР.

  7. Зв’язати обліковий запис Google Ads та аналітику потрібно в Google Ads, а потім необхідно імпортувати конверсії: «Налаштування і інструменти» – «Відстеження» – «Переходи».как настроить контекстную рекламу в гугле

  8. Бажано також налаштувати відстеження по дзвінках, цей функціонал PPC-фахівець може додати сам, якщо є доступ до Google Tag Manager. Якщо немає, то можна попросити клієнта встановити код самостійно. В такому випадку обов’язково потрібно використовувати Розширення «Номери Телефонів». Актуально тільки для регіону Росія, для України – ні. Читайте докладніше Де доступні номери Google для переадресації.
  гугл директ контекстная реклама

  8. Відразу потрібно перевірити, чи працює автопозначка тегами і чи коректно вона працює. Для перевірки можна скористатися інструкцією: https://support.google.com/analytics/answer/2938246?hl=ru

  Збір семантики

  На етапі пресейл Клієнт заповнює бриф з пріоритетними для нього категоріями, послугами, за якими необхідна реклама.

  Іноді, перед збором семантики варто додатково узгодити з Клієнтом структуру рекламних кампаній, особливо якщо одночасно потрібно запустити багато рекламних кампаній.

  Стандартні варіанти структур:

  • по регіонах (наприклад, семантика англійською мовою для США буде відрізнятися від семантики англійською мовою для Великобританії);
  • за категоріями сайту;
  • по конверсійним ключовим словам (наприклад, теплі ключові слова типу «купити», «замовити»; холодні, загальні, брендові);
  • по пристроях;
  • комбіновані (наприклад, регіон + категорія, теплі ключові слова + категорія і т.д.).

  Семантику можна зібрати за допомогою планувальника ключових слів Google Ads (звернути увагу на цільові регіони і мови), також для перевірки ключових слів можна скористатися Serpstat, Key Collector і іншими інструментами.

  контекстная реклама гугл google

  Викачуємо варіанти ключових слів в Excel документ (в виданих результатах можна відразу відфільтрувати запити, які містять мінус-слова).

  контекстная реклама google adwords

  Видаляємо нерелевантні ключові слова. Відправляємо клієнту на узгодження у вигляді Excel документа.

  Створення рекламної кампанії

  Для швидко запуску рекламних кампаній, можна скористатися Google Ads Editor. Для цього потрібно скористатися Excel шаблоном для заповнення текстів оголошень і ключових слів.

  Підготовка оголошень

  Найпростіше зібрати одне оголошення для всіх рекламних кампаній (змінити можна тільки цільовий url), в якому перший заголовок відповідатиме назві групи оголошень або мати динамічний заголовок.

  Однак, для максимальної релевантності запиту і найбільш точної демонстрації переваг рекламованих товарів або послуг, краще створювати одне оголошення хоча б для однієї рекламної кампанії. Заголовки і цільові сторінки при цьому будуть так само змінені в залежності від назви групи оголошень.

  При написанні оголошень потрібно обов’язково врахувати допустиму кількість символів: для заголовків – 30, описів – 90, шляху (тобто відображається url) – 15. При перевищенні даної кількості система не дозволить додати оголошення.

  Щоб швидко створити заголовки, які дублюють назви груп оголошень, потрібно скопіювати перелік назв груп в документ Word, і задати для списку регістр «Як в пропозиціях». Якщо кількість символів в деяких заголовках перевищить допустимий, їх слід скоротити, переписати.

  Тексти оголошень попередньо слід погодити з Клієнтом.

  Підготовка ключових слів

  Широкий тип відповідності краще не використовувати зовсім – надто велика ймовірність захопити багато нерелевантних запитів.

  Найкраще використовувати одночасно два типи відповідності для всіх ключових слів: точну і фразову відповідності.

  Сервіс для роботи з типами відповідності https://tools.yaroshenko.by/matchtypes.php

  Імпорт рекламних кампаній в Google Ads Editor

  Це технічне налаштування можна зробити за інструкцією тут.

  Налаштування пошукової рекламної кампанії в Google Ads

  Після публікації рекламної кампанії в Google Ads Editor необхідно налаштувати рекламну кампанію безпосередньо в Google Ads.

  настройка контекстной рекламы google

  Призначення мети рекламної кампанії (якщо потрібно)

  Якщо мета очевидна, в налаштуваннях рекламної кампанії можна вибрати одну з існуючих цілей: продажі, потенційні клієнти, трафік сайту.

  В цілому, рекламну кампанію можна запускати і не використовуючи цілі.

  Вибір мережі: пошукова мережа або / та мережа партнерів

  Для показів в КМС (Медійна мережа) створюється окрема рекламна кампанія, краще дотримуватися правила: одна рекламна кампанія – одна мережа. Як мінімум тому, що текстові оголошення без банерів виглядають вкрай непривабливо в КМС.

  Вибір місця розташування

  Вибираємо цільове для клієнта гео (країна, область, місто).

  Вибір мов

  Звернути увагу на вбрання розташування (на яких мовах розмовляють в обраних регіонах), мова рекламної кампанії, мова версії сайту або сторінки, на який веде реклама (якщо мовних версій сайту кілька, і ми ведемо на якусь одну конкретну, краще вибрати тільки мову цієї версії, незалежно від регіону).

  Підрахунок і призначення бюджету для рекламної кампанії

  Якщо дана рекламна кампанія єдина, розраховуємо денний бюджет, виходячи з місячного бюджету і кількості днів у звітному періоді.

  Якщо в акаунті вже є інші рекламні кампанії (РК), розподіляємо денний бюджет між усіма РК, не обов’язково в рівній кількості (все залежить від того, як показали себе РК, що вже відкрутилися). Не варто ставити великий бюджет для доданої РК, потрібно протестувати її, відмінусувати нерелевантні запити, яких в перший час після запуску все одно не уникнути, побачити, як вона буде відкручуватися: бюджету може вистачити встановленого, або навпаки, його потрібно буде збільшити.

  Призначення стратегії ставок

  Стратегію ставок можна вибирати, грунтуючись насамперед на одному критерії: чи є хоча б мінімальна зібрана статистика.

  В цілому найкраще працюють автоматичні стратегії призначення ставок, типу «Максимум конверсій» або «Цільова ціна за конверсію».

  Завантаження списків мінус-слів

  Універсальні списки мінус-слів, яких варто уникати при просуванні більшості видів бізнесу. Це допоможе уникнути показів реклами на нерелевантні запити, відповідно, не витратити на них бюджет. Наприклад, слова, що відносяться до інформаційних запитів (відгуки, огляд, як і т.д.) або пошуку роботи (посада, найняти, вакансія і т.д.). Таких списків може бути кілька, виходячи з тематики бізнесу.

  В інструментах і налаштуваннях акаунту вибираємо «Списки мінус-слів», «+», додаємо назву і списком вставляємо мінус-слова.

  настройка контекстной рекламы в google adwords

  Додавання розширень на рівні кампанії

  Якщо обліковий запис уже діючий, на нову рекламну кампанію будуть поширюватися розширення, які додані на рівні облікового запису. Також слід подивитися розширення на рівні інших кампаній і додати або змінити і додати їх на рівні нової кампанії.

  Якщо обліковий запис створено з нуля, то слід додати універсальний мінімум розширень: додаткові посилання (не менш двох), уточнення, структуровані описи.

  Розширення адреса і телефон

  При прив’язці адреси в обліковий запис, потрібно буде зв’язати його з Google Мій бізнес (Google Business Profile), щоб взяти дані з нього. Часто буває, що такої можливості немає, тоді можна додати адресу через Adwords Editor. З номером телефону ситуація аналогічна. Якщо Google Мій бізнес (Google Business Profile) не прив’язаний, можна внести номер самостійно.

  контекстная реклама в интернете google

  Запускаємо рекламну кампанію, тестуємо, стежимо, оптимізуємо

  Після запуску на наступний день необхідно перевірити, чи всі оголошення і розширення пройшли модерацію і перші три дні краще щодня перевіряти РК на предмет відкручування бюджету і запитів, за якими показується реклама.

  Також, щоб контролювати бюджет акаунту і завжди мати можливість вчасно попередити клієнта про необхідність поповнити рахунок (іноді поповнення рахунку, а також сам процес надходження грошей на рахунок займає кілька днів), слід прописати скрипт для відправки автоматичного email на менеджера проекту і фахівця про те, що на балансі залишилася N-а сума.

  Удачі Вам у запуску рекламних кампаній!

  4.8/5 - (5 голосів)