Робочі інструменти письменника

Відправимо матеріал вам на EMail:


  Время чтения: 2 мин.

  инструменты писателяЩо об’єднує журналістів, письменників, копірайтерів та блогерів? Створення текстів! Це сакральний процес, що вимагає сукупності зовнішніх і внутрішніх факторів. З одного боку, важливо натхнення, та сама муза, яка приходить з нізвідки. А з іншого, важливі абсолютно очевидні речі – зручний письмовий стіл, хороший ноутбук або якісний папір. У сучасних письменників з’явилися ще й корисні онлайн-інструменти, які значно полегшують процес.

  Які робочі інструменти потрібні сучасному письменнику?

  Звички письменників

  Марк Твен при створенні своїх творів не міг обійтися без курильної трубки. Ернест Хемінгуей писав від руки, а потім друкував на машинці кращі фрагменти. Володимир Набоков до створення твору записував його майбутній план на каталожних картках. А Харукі Муракамі проміняв сигарету, популярний письменницький атрибут, на щоденний біг в парку.

  У більшості людей письменники неодмінно асоціюються з чашкою кави і сигаретою в руці. Але на практиці у кожного письменника свої ритуали. Комусь допомагає ковток хорошого віскі і тиша, а комусь прекрасно пишеться в літаках і поїздах. Одні досі пишуть від руки в блокнотах, інші – використовують антикварні друкарські машинки, а треті – отримують задоволення від створення тексту на сучасному ноутбуці.

  Додатки для письменників

  Якщо ви звикли робити начерки – спробуйте Letterspace для iOS і Mac. Додаток синхронізується з усіма пристроями, так що ваші замітки завжди будуть під рукою. Такі ж функції виконує Day One, але це додаток запам’ятовує дату, час і місце створення кожної замітки.

  Блогерам буде корисно додаток Desk. Це новий текстовий редактор, що дозволяє відразу публікувати тексти в блог.

  Спеціально для письменників створена програма Scrivener 2, яка працює на Windows і Mac. Вона допомагає структурувати героїв і сюжетні перипетії. А лаконічний текстовий редактор FocusWriter дозволить фокусувати увагу тільки на тексті.

  Для «прокачування мізків» корисний сервіс Daily Page. Щодня вони стимулюють користувача писати кілька рядків на задані теми.

  Подарунок письменникові

  3 березня весь світ відзначає День письменника. Якщо серед ваших друзів або рідних є майстри словесного жанру, саме час задуматися про подарунки. Це може бути стильний блокнот Moleskine. Він сподобається блогерам, які звикли оточувати себе стильними аксесуарами. Також можна подарувати письменникові дизайнерський арт-бук, де можна і писати, і малювати.

  Цінителі класики зрадіють культовій друкарській машинці «Underwood». Одним своїм виглядом вона здатна надихнути на створення бестселера. Ручка Parker із золотим пером – теж класика. Вона сподобається кожному літератору.

  Ну а до подарунка обов’язково придумайте оригінальне привітання, адже письменника досить складно здивувати словом!

  5/5 - (1 голос)