Анастасія Євсюкова: “Кіно зробили бізнесом, а в театрі все ж більше творчості”

Відправимо матеріал вам на EMail:


  Время чтения: 5 мин.

  Весь світ – театр, а люди в ньому актори – саме в цьому запевняв нас Шекспір. Засновник школи акторської майстерності “Актор-псих”, режисер театру “Людивнас” Анастасія Євсюкова поділилася з нами своїм баченням розвитку театру і розповіла, як кожен з нас може стати актором.

  Анастасія, Актор-псих, що це таке?

  Це сімейна школа. Місце для змін, зростання, виходу зі звичного повсякденного світу в новий ідеальний творчий світ. 5 років тому це був акторський-психологічний курс, де була частина присвячена акторської майстерності, частина психології, а зараз, “Актор-псих” – школа. На даний момент у нас є 10 груп, майстер-класи по вихідним, вчаться дітки від 4-х до скількох не страшно прийти років.

  Заняття допомагають всім, хто готовий до розвитку і змін на краще, поліпшити свою промову, отримати впевненість і внутрішню свободу, бути більш емоційним, командним, вміти застосовувати акторську майстерність в житті.

  Які зміни повинні відбутися в моєму житті, після того, як я прийду до Вас на курси?

  Анастасия Евсюкова

  Найрізноманітніші, розвиток – не завжди приємно і радісно, ​​але ми працюємо в безпечній та довірчій, творчій обстановці, що робить процес більш глибоким і результативним. Відбуватиметься все, що ви забажаєте, все залежить від вас, тренери і група допоможуть. Будьте уважні з тим, що загадує отримати на виході, тому що ви отримаєте більше.

  Анастасія, велика конкуренція зараз у Вашій ніші?

  Думаю, скоріше так, так як зараз модно займатися розвитком. Але шкіл, сімейних акторських немає, в цьому наша унікальність.

  Анастасія, як можна потрапити до Вас в театр в якості актора?

  Це можливо для всіх, хто приходить до нас в школу, закінчує курси “Базовий” або “Мовну імпровізацію”, потім другий наш рівень “Актор-псих 2.0”, далі після співбесіди зі мною є можливість займатися в театрі “Людивнас”. Це відмінна можливість задовольнити свою мрію стати актором / актрисою в будь-якому віці і без спеціальної освіти.

  Чи правда, що кіно незабаром остаточно вб’є театр?

  Дивлячись які вистави ставити, тому що театр, на мій погляд, стає все більш популярним видом дозвілля, через спектаклі можна впливати на глядача, говорити про культуру, соціум, про сенс життя, дарувати різний спектр емоцій, замислюватися над різними ситуаціями, просто добре проводити час. Кіно зробили бізнесом, а в театрі все ж більше творчості, ніж стратегій і аналітики, тому поки це менш популярний жанр. Поконкуруємо! 😉

  Що Ви можете порадити молодим акторам?

  Молодим акторам порекомендувала б завжди шукати шляхи для свого саморозвитку, не забувати про завдання, ділитися, не величатися над іншими і не йти в зоряну хворобу.

  Чому режисер кричить на майданчику?))

  Режисер кричить на майданчику по ряду причин, як і в принципі будь-яка людина. Крик – завжди біль. Я не кричу, можу іноді підвищити голос, якщо накипіло, коли терміни підтискають, коли одне і те ж доводиться повторювати. У нас колектив дуже дружний, ми разом з доброї волі, тому причин для сварок мінімальна кількість. Всім важливий спільний гідний результат і отримувати кайф від процесу.

  Евсюкова

  Що Ви зробите, якщо в процесі репетицій зрозумієте, що актор не підходить або взагалі не може зіграти?

  Кілька разів у мене була така ситуація, все якось обопільно приходило до того, що ми розлучалися. Ви зрозумійте, ми театр молодий, без скоринки, але з душею, хлопці оплачують заняття, готують свої образи самі, всі інші завдання на моїх плечах, якби актори отримували зарплату, то думаю були б якісь зміни в зонах відповідальності. Ми ростемо, зараз у нас кістяк, хтось 2,5 року, хтось півроку. Хлопці приходять на заняття після основних робіт і освоюють нову, іншу професію. Ми сім’я.

  Які режисери викликають у Вас захоплення?

  З харківських режисерів мені подобаються: О. Дмитрієва, А. Вусик, І. Ладенко.

  Які актори подобаються Вам? (Можна з кіно)

  К.Хабенський, Дж.Керрі, Е.Хопкінс, Дж.Депп, У.Міт, Ді Капріо, А.Абдулов, В. Машков, Ю.Нікулін, А.Гуськов, Дж.Чан, Е, Леонов, Жан Рено, П. Круз, Н.Медведева, Луї де Фюнес, А.Дем’яненко і багато інших

  Яким чином Ви вирішуєте, який спектакль будете ставити наступним?

  Всього в моєму досвіді – 6 спектаклів, на даний момент в репертуарі – 3. Черговість вистав вибудовується з ряду причин, на жаль. Є ряд нюансів:

  • актори приходять-відходять,
  • немає свого приміщення, доводиться кудись йти і проситися,
  • граємо не часто і кожен раз відтворюємо спектакль заново,
  • багато поліпшень і переробленням сценарію,
  • подачі (ми граємо авторські вистави, самі пишемо).

  Зараз ходимо вийти на періодичність і грати 1 раз на місяць один з трьох вистав.

  Яким чином молодий театр може заявити про себе? Які методи Ви використовуєте?

  На наші спектаклі ходять наші друзі, друзі акторів, студенти школи Актор-псих. Нам завжди вдається заповнити зал, багато витрачаємо ресурсу, глядач завжди дивується з того як добре можуть грати актори без скоринки. Заявляти потрібно тим, що грати багато і чесно, ділитися пережитим, створювати унікальність. Не знаю хто в Харкові виступає без скоринки, мені здається таких немає, можливо я помиляюсь.

  Анастасія, зараз набирає популярність stand up. Навчаєте Ви цього жанру?

  Евсюкова

  Так, у нас є курс “Мовна імпровізація”, на заняттях ми працюємо над швидким перемиканням, імпровізацією, умінням правильно говорити, бути цікавим і вчимося утримувати аудиторію.

  Чим актор театру відрізняється від актора кіно?

  Я не грала в кіно, можу лише припустити. Безумовно, це різні професії, що вимагають знання деталей, тонкощів майстерності. Думаю, мені більше підходить театр. Це про тут і зараз. Це відчувати і перебувати серед людей під час виступу. Не всі актори можуть працювати і в театрі, і в кіно. Хтось вважає це неможливим, а хтось може бути на двох дорогах і відчувати себе чудово.

  Квартет І зумів перенести свої театральні постановки на великий екран. Це виключення з правил або реальність?

  Я трохи говорила про це сьогодні, це можливо при з’єднанні творчості і бізнесу. При великому бажанні можливо все! 🙂

  Як можливо вивчити весь текст сценарію?

  При гарній мотивації все можливо 🙂 У нас спектаклі без антракту, слів не багато, спектакль “Яйце”, наприклад, взагалі полу пластичний.

  Хто для вистав робить задники?

  Всіма питаннями займаюся я. Музика, світло, декорації, костюми, текст, звичайно, не без участі команди.

  Анастасія, який спектакль Ви мрієте поставити?

  Я навіть починала, але не вистачає часу, спектакль “Вона” про психологічний стан жінок, які вперше стали матерями, це пластичний автобіографічний спектакль.


  Інтерв’ю підготовлено в рамках проекту “Інтерв’ю з нашими Клієнтами”. Якщо Ви – наш Клієнт, а ми до сих пір не розповіли про ваш проект в блозі, зв’яжіться з нами будь-яким зручним способом для підготовки до публікації.

  5/5 - (2 голосів)