Про мета-теги: що це таке і навіщо потрібні

Відправимо матеріал вам на EMail:


  Время чтения: 4 мин.

  При розміщенні сайту в інтернеті недостатньо просто заповнити його відповідним контентом для залучення цільової аудиторії. З причини того, що головними навігаторами у всесвітній павутині виступають пошукові сервіси, саме на їх «схвалення» повинні орієнтуватися веб-ресурси. Одними з головних інструментів в цьому завданні виступають мета-теги – Title і Description.

  За своєю природою вони являють собою компоненти HTML-коду сайту, які виступають «маяками» для пошукових систем, даючи тим можливість отримати уявлення про вміст сторінки. З цієї причини будь-які роботи по СЕО-оптимізації в обов’язковому порядку включають в себе складання даних мета-тегів відповідно до вимог пошукових систем.

  Що дають мета-теги?

  Завдяки правильно прописаним Title і Description, той же сервіс Google зможе видати їх сайт у відповіді на запит користувача, звіривши його текст з вмістом мета-тегів. З вдосконаленням пошукових фільтрів роль мета-тегів у видачі зменшилася на користь ключових слів в контенті самого ресурсу, проте грамотне заповнення Title і Description все ще дуже важливо в рамках оптимізації. Основні завдання даних тегів наступні:

  • Надання короткої інформації користувачеві і пошуковій системі про вміст веб-ресурсу.
  • Взаємодія з фільтрами і пошуковими алгоритмами таких сервісів, як Google і Yandex, щоб ті видавали посилання на конкретний ресурс.
  • Залучення цільової аудиторії за допомогою виходу на верхні рядки топів видачі в пошукових системах.

  У тих випадках, коли оптимізатор або власник сайту відмовляється самостійно заповнювати мета-теги в HTML-коді, пошукова система зробить сніпет, виходячи з вмісту сторінок ресурсу. Однак, в такій ситуації важливу роль відіграє людський фактор, в зв’язку з чим автоматичне заповнення Title і Description не завжди здатне точно передати вміст і напрямок діяльності сайту.

  Про мета-тег Title

  Мета-тег Title виступає в ролі заголовка сторінки в списку видачі пошукових систем. Обов’язково містить в собі ключове слово, яке допомагає алгоритмам пошукових систем зв’язати його із запитом користувачів з цільової аудиторії. У HTML-коді мета-тег представлений в наступному вигляді <title> Текст Title </ title>. Він же відповідає за назву сторінки, яка відображається на вкладці браузера у верхній панелі. Щоб цей мета-тег справно виконував свою роботу, його потрібно заповнювати відповідно до наступних правил:

  • Максимальний обсяг тексту – 70 символів. В системі Google Title не може займати понад 600 пікселів.
  • Обов’язково повинен включати в себе ключові слова, які прийнято розміщувати на самому початку тексту. Не допускайте переспаму або розміщення в Title ключа, який не належить до політики просування сторінки.
  • Не повинен містити в собі занадто велику кількість заголовних букв поспіль.
  • Назва компанії. Якщо назва компанії або бренд не є частиною важливої ключової фрази, краще визначити його в кінець тега title. Якщо ж бренд або назва компанії утворюють ключ, то таку назву потрібно помістити як перше слово в title.
  • Не дублюйте теги title на двох сторінках. Для кожної сторінки вони мають бути написані по-різному.
  • Текст мета-тега повинен відповідати не тільки пошуковій системі, а й зручності користувача. Заповнюйте Title узгодженими пропозиціями.
  • Не можна писати одне і те ж ключове слово більше одного разу в мета-тезі, як в прямому входженні, так і в словоформі.

  Мета-тег Description: заповнення і його завдання

  У тексті тега Description розписується короткий опис сайту, сторінки або пропозиції. Для фахівця, що займається оптимізацією ресурсу, код HTML з мета-тегом виглядає, як <meta name = “description” content = “текст опису сайту» /> і заповнюється відповідно до наступних правил:

  • Граничні обсяги тексту Description – від 70 до 155 знаків. Алгоритми пошукового сервісу Google вимірюють розміри мета-тегів в пікселях і виставляють обмеження в 400-930 пікселів.
  • В обов’язковому порядку текст Description починається з ключового слова. Фахівці радять вставляти його в точному входженні, але від цього правила можна відійти заради узгодженості тексту.
  • При цьому, мета-тег не повинен повторювати зміст Title. В іншому випадку, пошукові фільтри можуть сприйняти сторінку як заспамлену ключами.
  • Текст опису повинен бути закінчений – знаками крапки, питання чи оклику.
  • Вміст Description заповнюється з урахуванням створення у читача позитивного враження про сайт. Так, в мета-тезі для інтернет-магазину можна коротко згадати факт знижки на товар, акційної пропозиції і т.д.
  • Для кращого ефекту, повинен містити кілька унікальних ключових слів або фраз.

  Як користуватися Метатегером?

  Крок 1. Беремо з сайту метатеги по URL

  Скачиваем с сайта метатеги по URL

  Крок 2. Проводимо перевірку входження ключових слів

  Производим проверку входения ключевых слов

  Спробувати Метатегер і сформувати мета-теги для сайту

  Технології індексування сторінок в пошукових системах продовжують розвиватися, пред’являючи до сайтів все більш суворі вимоги. Проте, роль мета-тегів залишається незмінною, дозволяючи разом «вбити двох зайців» – просунути сайт в рейтингу пошукових алгоритмів і лаконічно донести до користувача інформацію про його зміст.

  4.8/5 - (6 голосів)