Як визначити CMS сайту? 10 способів дізнатися на якій платформі зроблено сайт

Відправимо матеріал вам на EMail:


  Время чтения: 5 мин.

  Під двигуном сайту розуміють платформу, на якій він базується. Щоб визначити CMS ресурсу, зовсім не обов’язково мати якісь особливі навички. Зробити це вдасться безпосередньо у браузерному вікні, навіть не будучи адміністратором. Провівши подібний моніторинг конкуруючих ресурсів, можна вибрати найоптимальніший двигун для майбутнього сайту.

  Коли потрібно визначити CMS сайт?

  CMS – програмне забезпечення, є інструментом, за допомогою якого здійснюється управління сайтом. Платформа CMS дозволяє працювати з такими опціями:

  • інформація, що містить сайт;
  • бази даних ресурсу.

  Використання готових ЦМС не вимагає знань у галузі програмування, для цього на ресурсі є адмінка, де необхідно ввести логін та пароль, щоб отримати доступ до двигуна.

  Визначити CMS, на якому розроблений сайт, потрібно зазвичай у таких випадках:

  1. Коли немає ідеї перед створенням власного веб-ресурсу.
  2. Сторонній сайт привабив своїм дизайном та зручною навігацією.
  3. Необхідно дізнатися про всі недоліки популярних двигунів, щоб вибрати оптимальну ЦМС для майбутнього ресурсу.

  Як дізнатися, на якому движку сайт, вручну

  Визначити, на якому типі CMS працює сайт, часто можна не залишаючи самого ресурсу. Зробити це вдасться вручну за вихідним кодом. Знайти таку інформацію часто виходить абсолютно безкоштовно і без сторонніх сервісів.

  Назва CMS у вихідному коді сторінки

  Найшвидший спосіб, що дозволяє визначити CMS сайту, це звернення безпосередньо до коду HTML. Визначення проводять за таким алгоритмом:

  1. На сторінці сайту, движок якого потрібно визначити, натиснути комбінацію клавіш U+Ctrl. Це викликає вихідний код.
  2. У кодуванні html знайти рядок із вмістом meta name=“generatior” content.

  Дізнатися назву CMS можна за інформацією після слова “content”. Вся робота проводиться в режимі онлайн та не вимагає IT-знань.

  Шляхи до файлів

  Визначати CMS можна і за допомогою адреси папок, які часто вказуються у структурі. Більшість розробників інтернет-ресурсів вважають за краще прибирати назву движка у вихідному коді, або сайт може бути самописним.

  Якщо в рядках із зазначенням шляху до файлів js є фрази на кшталт «wp-content», це говорить про те, що двигун зроблений на основі WordPress.

  Згадка у футері

  Футер або підвал сайту часто містить інформацію, де є і система управління контентом. Як правило, назва ЦМС буде вказана дрібними літерами на самому низу. Це можливе лише в тому випадку, якщо розробники сайту використовували шаблон, який не завжди прибирає з підвалу назву двигуна.

  Також можна звернутись безпосередньо до розробників інтернет-ресурсу. Іноді вони залишають посилання у футері для відвідувачів.

  Аналіз структури посилань

  Ще один досить простий спосіб визначити CMS — уважно вивчити структуру сайту. Проте діє цей метод лише у тому випадку, якщо url генеруються без участі так званого ЛЗУ.

  Деякі посилання містять у собі сегменти, що говорять про використовуваний двигун. Наприклад, для WordPress характерна наявність «назва сайту/р=123».

  Адреса входу до адмінки

  Адреса, що веде до режиму адміністрування веб-ресурсу, може містити в собі певні слова, що вказують на тип движка:

  • 1СБитрикс — назва/auth;
  • WordPress — назва/wp-admin;
  • Drupal — назва/user/;
  • Joomla — назва/administrator;
  • OpenCart — назва/admin.

  Судити про двигун можна тільки в тому випадку, якщо введення будь-якої з рядків призводить до поля адмінки, де потрібно вказати логін і пароль для входу в систему.

  Службові сторінки у файлі robots.txt

  Додатково допомогти може інформація у robots.txt. Визначення CMS відбувається у вигляді переходу за посиланням, типу ресурсу/robots.txt. Достатньо вбити цю комбінацію в адресний рядок браузера, інформація знаходиться у відкритому доступі.

  Заголовки HTTP

  Популярний, але не завжди працюючий спосіб перевірити движок сайту – вивчити заголовки http. Бажано при цьому використовувати браузер Google Chrome, що містить розширення Http Headers. Сервер завжди передає відповідь від відвідуваних сайтів цієї утиліти, де зберігається вся інформація про url.

  Додатково розширення зберігає в собі «куки-файли», де також можуть бути видні набори символів, що вказують на той чи інший движок. Наприклад, якщо є фраза «wp-settings», це говорить про Вордпрес в основі сайту.

  Використання безкоштовних сервісів для перевірки CMS у режимі онлайн

  Визначити двигун можна за допомогою спеціальних сервісів, серед яких є безкоштовні програми. Цей метод вважається найшвидшим і вірнішим, користувач отримає результат лише за кілька секунд. Достатньо вбити url сайту у спеціальному полі для введення даних.

  Найбільш популярні та прості безкоштовні сервіси для визначення CMS:

  1. Whatcms. Сервіс дозволяє визначити не тільки назву движка інтернет-ресурсу, а й версію, на якій він зроблений. Відрізняється дуже простим інтерфейсом та результативністю.
  2. Built With. Досить проста програма, яка швидко визначає платформу, на якій виконаний інтернет-портал. Крім назви движка, Built With надає інформацію про встановлені плагіни.
  3. Itrack. Найпростіший сервіс, який швидко визначить назву движка із зазначенням його версії. Здатний розпізнати понад 80 видів платформ. Доступний також як розширення для браузера.
  4. WebDataStats. В основі цього безкоштовного сервісу міститься до 1000 платформ. Він визначає не лише маловідомі CMS, а й популярні конструктори сайтів, фреймворки, а також десктопні ПЗ.
  5. 2IP. В основі сервісу присутні близько 70 двигунів, які система здатна визначити. Серед недоліків програми – надто повільна дія, час очікування на відповідь може становити до 3-5 хвилин. Як результат 2IP видає список двигунів, а поруч вказує, які його ознаки були знайдені під час аналізу інтернет-ресурсу.
  6. Be1. Ще один не надто популярний, але корисний сервіс для визначення платформи, на якій було створено інтернет-портал. Дозволяє дізнатися двигун відразу декількох сайтів. Одна з переваг сервісу – можливість скопіювати та передати посилання з результатами перевірки веб-ресурсу.

  Всі безкоштовні сервіси, як правило, обмежені в можливостях. Використовувати їх вдасться тільки для розпізнавання назви двигуна.

  Застосування розширення для браузерів для визначення CMS

  Такий метод підходить виключно для користувачів Google Chrome, Firefox, Opera, Safari та Яндекс. Браузер.

  Найбільш популярні розширення, що визначають тип CMS:

  1. RDS Bar. Розширення підходить для багатьох браузерів – Chrome, Opera, Firefox і Яндекс. Браузер. Цей інструмент часто використовується SEO-фахівцями та веб-майстрами. Для новачків розширення може бути важким у плані розуміння через наявність великого набору функцій.
  2. Wappalyzer. Ідеальний інструмент, щоб дізнатися двигун інтернет-ресурсу через браузери Chrome, Safari та Firefox. Розширення здатне визначати платформу ресурсу в автоматичному режимі. Крім цього, вбудований сервіс розпізнає бібліотеки, фреймворки та аналітичні системи.

  Спочатку необхідно встановити утиліту, а потім, перебуваючи на самому ресурсі, натиснути праву кнопку мишки. Крім того, розширення надають можливість дізнатися тип двигуна за допомогою введення url у спеціальне поле інтерфейсу.

  Серверні та десктопні парсери

  Додатковий спосіб визначити двигун сайту – використовувати парсер серверного або десктопного типу. Це спеціальні програми, які дозволять отримати необхідні дані після придбання та встановлення ПЗ. Відрізняються широким функціоналом та охопленням. Наприклад, десктопний парсер A-Parser здатний визначати понад 600 платформ (движків).

  Існує безліч способів отримання версії та типу движка сайту. Більшість із них не вимагають вкладень та особливих навичок, але при цьому визначають лише назву платформи. Для отримання більш детальної інформації про веб-ресурс можна скористатися платними програмами.

  5/5 - (1 голос)