Як стати копірайтером? 3 простих кроки

Відправимо матеріал вам на EMail:


  Время чтения: 7 мин.

  Хто такий копірайтер?

  Копірайтер – це людина, яка пише тексти. Важливо врахувати, що копірайтер пише унікальні тексти, тексти що не скопійовані в інтернеті.

  Кожна людина хоч раз замислювався про роботу мрії. У кого-то мрія – побудувати власний бізнес, а хтось хоче зайнятися декоруванням меблів. Шкода, що в більшості випадків, мрія залишається за гранню сприйняття і через бездіяльність плавно випаровується з мислення людини. Зараз багато людей страждають від низькооплачуваної, рутинної роботи і задаються питанням про можливість працювати вдома, не залежачи від начальника і звичайно ж отримуючи за це гідну заробітну плату.

  Задаєте собі питання, копірайтер це хто і чим займається? Відповідь проста: одним з популярних напрямків заробітку в інтернеті є написання статей, а така професія набула назви – копірайтер.

  Як стати копірайтером?

  Копірайтинг – це написання унікальних текстів різного характеру, наприклад: рекламні статті, статті для наповнення сайтів, відгуки, коментарі, огляди на що-небудь і т.д. Завдання копірайтера полягає в тому, щоб написати текст, який не буде схожий на безліч інших текстів. Тобто, потрібно висловлювати свою точку зору, писати про свій досвід, викладати свої думки, робити свої висновки.

  На шляху становлення копірайтером часто люди відмовляються від цієї затії, оскільки цей процес досить трудомісткий. Щоб стати хорошим копірайтером і заробляти на життя написанням текстів, потрібно багато чому навчитися. Однак, без бажання і прагнення навряд чи що-небудь вийде.

  Крім унікальності статті, копірайтер повинен добре володіти пунктуацією і орфографією мови на якій він пише. Головним завданням в роботі копірайтера є писати для цільової аудиторії просто і зрозуміло, тобто для людей, яким призначений текст.

  Якості, які потрібні для того щоб стати копірайтером

  Ключові риси особистості, яким особливо сподобається працювати з текстами:

  • креативність,
  • працьовитість,
  • бажання розбиратися,
  • комунікабельність,
  • допитливість,
  • любов до читання,
  • асоціативний стиль.

  Що знадобиться для того, щоб працювати копірайтером:

  1. Пристрій, з якого ви будете здійснювати роботу.
  2. Вільний час, який можна приділити роботі.
  3. Уміння швидко друкувати. Чим швидше ви будете друкувати, тим більше замовлень виконаєте.
  4. Грамотність.
  5. Креативність і нестандартність мислення.

  Можливості заробітку

  Копірайтинг для новачків дається важко. За 1000 символів новачок, який тільки стає на шлях копірайтингу, отримує близько 30 рублів. Початківець, людина яка має відгуки і кілька робіт в портфоліо, за 1000 символів може отримувати 50-70 руб. Фахівці зазвичай беруть не за символи, а за текст і його середня заробітна плата складе 40-60 тис. Рублів на місяць і вище. Професіонали, які можуть вирішувати поставлені проблеми і мають багато позитивних відгуків, заробляють від 80 до 100 тисяч рублів на місяць.

  Як навчитися копірайтингу?

  Є принципово два основних способи як стати копірайтером з нуля: а) за допомогою курсів, наприклад від WebPromoExperts, або б) самостійно вивчити і закріпити практикою.

  Для початку слід визначитися, в якому напрямку копірайтингу ви будете працювати. Основні напрямки:

  1. Рерайтинг. За основу береться вже готова стаття, яку в подальшому копірайтер повинен переробити по-своєму, але зберегти той же сенс. Це нагадує переказ, якому нас вчили в школі.
  2. Інформаційний копірайтинг – написання статей на різні теми, які несуть певну інформацію.
  3. Комерційний копірайтинг. Щоб продавати товари, потрібно добре їх розрекламувати. Робити це можна за допомогою комерційних статей, які будуть містити інформацію про пропонований товар, виставляти його в кращому світлі.
  4. SEO та LSI-копірайтинг – написання статей, які будуть містити ключові слова, за допомогою яких підвищуються позиції сайту при видачі результатів в пошуку.
  5. Новинний копірайтинг – написання статей, що містять новини в різних сферах.

  Постійно вчитеся копірайтингу

  Как стать копирайтером

  Копірайтинг – це не журналістика. І так просто в цю професію не ввійдеш. Я сама довгий час спочатку займалася журналістикою і розумію, як складно швидко перейти з однієї області в іншу. Тому Вам просто доведеться вивчити основні правила написання комерційних текстів. Якщо ви вирішили працювати в даній сфері, то потрібно якомога більше дізнатися про цей вид діяльності і про направлення, в якому ви будете писати статті. Інформацію можна дізнатися на різних сайтах і форумах, присвячених копірайтингу.

  1.1. Вчіться копірайтингу самостійно.

  1.1.1. Читайте сайти, блоги копірайтерів, що практикують, підписуйтесь на їх розсилку.

  З російськомовних сайтів пораджу

  Зарубіжні сайти:

  Хороших сайтів досить багато на цю тему. Хто шукає той завжди знайде.

  1.1.2. Читайте книги.

  Як показує практика, я читаю близько 20 книг на рік, хоча у мене не так багато вільного часу.

  Почитайте такі книги російськомовних авторів:

  • «Настільна книга копірайтера» Еліни Слободянюк;
  • «Ефективна комерційна пропозиція» Дениса Каплунова;
  • «Магія твоїх текстів» Віктор Орлов;
  • «Продаючі тексти. Як перетворити читача в покупця »Сергій Бернадський.
  • «77 секретів копірайтингу. Тексти, які продають »Андрія Парабелум.

  Книги зарубіжних авторів:

  • «Реклама. Науковий підхід »Клод Хопкінс
  • «Гіпнотичні рекламні тексти» Джо Вітале;
  • «Як правильно написати рекламний лист, щоб залучити максимальну кількість клієнтів» Ден Кеннеді;
  • «Про рекламу» Девід Огілві;
  • «99 практичних порад, як знайти споживача» Фегель Зігфрід.

  Насправді, хороших книг також дуже багато! Це далеко не весь список. Я, наприклад, в своєму блокноті веду список книг, які б хотіла прочитати. На жаль, список швидше поповнюється, ніж я встигаю щось з нього викреслювати.

  1.2. Пройдіть курси копірайтингу.

  Дивіться плейлист з 20 відео та вчіться копірайтінгу безкоштовно!

  Перед тим, як почати працювати, можна пройти різні курси навчання в інтернеті або ж просто потренуватися самостійно.

  Чому курси маркетингу і копірайтингу? Тому що ніде в Україні немає такої спеціальності у вузах, як «копірайтер». Поправте мене, якщо я помиляюся.

  По-перше, раджу прочитати статтю «7 шкіл копірайтингу», де представлені в основному онлайн-школи.

  По-друге, погугліть, може, у Вас в місті є оффлайн-курси копірайтингу?

  1.3. Використовуйте спеціальні програми для копірайтерів.

  Продавайте свої послуги копірайтера

  Щоб почати заробляти за допомогою копірайтингу, потрібно знайти замовників. Це можна зробити на різних біржах. Для початку потрібно буде пройти просту реєстрацію і тест на грамотність. Працюючи на біржі, ви будете спокійні про те, що вам заплатять за роботу обіцяну суму. Якщо шукати клієнтів в соціальних мережах або на звичайних сайтах, є ризик, що ви здасте статтю, і за неї вам не заплатять. Також на деяких біржах можна виставляти статті на продаж. Це означає, що вам не доведеться шукати замовника, а просто створити власний магазин статей і поступово його наповнювати роботами.

  Напрацюйте портфоліо копірайтера

  Спочатку варто братися за нескладні замовлення, поступово переходячи до чогось більш серйозного. Так ви зробите менше помилок і наберете хороший рейтинг, завдяки якому замовники будуть проявляти більше довіри.

  Щоб збільшити свій заробіток, потрібно робити вартість своїх текстів більше, але тільки в тому випадку, якщо ви вже добре володієте навичками копірайтингу.

  Читайте: Портфоліо копірайтера. Навіщо потрібно? Як зробити ефективним?

  Переваги та недоліки роботи копірайтером

  Спочатку поговоримо про переваги цього виду заробітку.

  • Віддалена робота. Робота в будь-який час, в будь-якому місці. Ви можете працювати тоді, коли вам зручно, і де зручно, узгоджувати роботу з іншим розпорядком дня. Для неї потрібно тільки доступ в інтернет і ноутбук (комп’ютер).
  • Немає начальства. Людина, яка може бути прискіпливою і вимогливою – це замовник.
  • Дохід залежить від якості і складності виконаної роботи. За одне замовлення талановитий, розумний і той копірайтер, що має певні навички і знання, може отримати понад 100 $.
  • Додатковий заробіток. Не потрібно відразу звільнятися і починати свою кар’єру в копірайтингу. Зазвичай копірайтер починає писати тексти у вільний від роботи час і отримує додатковий заробіток.
  • Такий вид діяльності розвиває кругозір. Копірайтер весь час дізнається цікаве, захоплююче і нове в найрізноманітніших сферах життя.
  • Письменницький талант. Завдяки написанню статей збагачуються знання і розвивається творче мислення. Тому при великій практиці, копірайтер може стати автором, видати книгу або серію книг!
  • Написання статей допомагає знайти душевну рівновагу. Через великий обсяг нової інформації, копірайтер дізнається світ краще і якісніше інших людей. Це дає впевненість у собі і цілісність особистості.

  До недоліків можна віднести наступні пункти:

  • Велику частину часу вам доведеться провести за комп’ютером, що може негативно позначитися на вашому здоров’ї.
  • Якщо писати тексти постійно на одну і ту ж тематику, незабаром вони стануть одноманітними і втратять належну унікальність. Пробуйте свої сили в написанні статей на найрізноманітніші теми!

  На початку завжди важко. Відразу виходити буде далеко не все, але це не привід кидати розпочате.

  Як стати копірайтером? Експертна думка Стаськи Падалки


  Почитайте також:

  5/5 - (5 голосів)