Як стати фахівцем із контекстної реклами?

Відправимо матеріал вам на EMail:


  Время чтения: 8 мин.

  Чому виникла потреба у фахівцях з контекстної реклами?

  Кожен власник сайту прагне того, щоб зростання відвідувачів та обсяги продажу неухильно та стабільно зростали. Якщо ще зовсім недавно це завдання доручали SEO-фахівцеві, то сьогодні набагато надійніше буде довіритися контекстній рекламі, оскільки далеко не завжди SEO виправдовує очікування. Так що все частіше надають перевагу контекстній рекламі в Google Ads, Bing і т.д. Про це свідчать і статистичні дані – протягом останніх кількох років спостерігається значний ріст контексту.

  Якщо ви впевнені, що контекстна реклама необхідна виключно тим, хто хоче розвивати свій бізнес в мережі Інтернет, пропонуючи споживачам придбати той чи інший товар – ви помиляєтеся. Вона є необхідністю й у тому випадку, коли компанія здійснює свою діяльність в офлайні – у такому разі вона служить для залучення споживачів та можливих партнерів на корпоративний сайт цієї компанії. А вже на ньому пропонується вся інформація, що їх цікавить – адреса місцезнаходження, контактні номери телефонів, електронна адреса і так далі.

  Google Ads має можливість давати контекстну рекламу без сайту. Для цього просто необхідно мати профіль у Google Мій Бізнес (Google Business Profile) або взагалі запустити рекламу на Ваш профіль в Інстаграм.

  Що таке контекстна реклама?

  З контекстною рекламою, яку часто прийнято називати також просто – контекстом, стикався кожен користувач ПК та Інтернету. Відкривши будь-який браузер та набравши в рядку пошуку потрібний вам запит, пошукова система пропонує не тільки релевантні вашому запиту сайти, але й разом з ними з’являються кілька рекламних оголошень. Вони пропонують вам перейти на сайт і зробити покупку саме там – це контекстна реклама.

  Побачити її можливо не лише у видачі пошукової системи, вона також зустрічається і на окремих інтернет-ресурсах, які є партнерами. Пошукові партнери Google, наприклад aol.com, або власники ресурсів, що беруть участь у Google AdSence.

  Контекстною даний вид реклами називається тому, що оголошення, які ви можете побачити у тому чи іншому випадку, тематично відповідають вашому запиту. Якщо ви знаходитесь у пошуках фешенебельного ресторану у своєму місті, то вам буде запропонована інформація про них, якщо ж ви шукайте косметичні засоби для волосся певної торгової марки – тоді вашій увазі реклама магазинів, де її можна придбати.

  Систем з розміщення контексту в наш час існує вже дуже багато – кожна з них характеризується своїми особливостями та специфікою.

  Чим відрізняється контекстна реклама від SEO, SMM, e-mail-маркетингу

  ПараметриКонтекстSEOSMME-mail
  Мінімальна ціна за відвідувача+/-++/-+
  Моментальний ефект++
  Постійно зростаюча ефективність+++
  Точний таргетинг+++
  Гарантії++

  Фахівець з контекстної реклами: два вагомі аргументи на користь вибору цієї професії

  1. Фінансовий аспект. Заробітна плата представника цієї професії стартує від 1 тисяч доларів. Погодьтеся, сума досить велика. Але це далеко не межа, такий фахівець може отримувати і вдвічі більше, і втричі. Все залежить від багатьох нюансів – від кількості часу, що витрачається на роботу, умінь та навичок, проектів, з якими він працює і т.д.
  2. Можливість вибору місця роботи. Що мається на увазі? Фахівець з контекстної реклами, як і багато інших фахівців сфери IT мають чудову можливість вибрати – чи працювати йому в офісі, чи залишитися фрілансером, займаючись своєю справою вдома або ж у спеціальних коворкінг-зонах. За великим рахунком, кожен із вищезазначених варіантів має свої «плюси» та «мінуси». У першому випадку вам не доведеться самостійно шукати проекти, але ходити на роботу ви будете змушені щодня і перебувати там певну кількість часу. Другий варіант має на увазі самостійний пошук клієнтів, при цьому працювати ви можете як вам того захочеться – вдень або вночі, 5 або 12 годин на добу. Який варіант більш прийнятний – вибирати кожному, виходячи зі своїх індивідуальних переваг.

  Які якості повинен мати представник цієї професії?

  В першу чергу, необхідно бути дуже уважним, посидючим і скрупульозним – так як вам доведеться працювати з досить значними обсягами даних, часто така робота дуже монотонна.

  Фахівець з контекстної реклами – це особистість творча, оскільки має завдання складати дієві рекламні тексти. Також не можна не відзначити, що планування рекламної кампанії вимагатиме від такого професіонала відповідальності. Крім того, креативний підхід знадобиться у процесі її реалізації.

  Найчастіше спеціалісту з контексту доводиться співпрацювати з представниками інших професій, наприклад, веб-аналітиками, копірайтерами, маркетологами. Саме тому дуже важливо, щоб вона могла порозумітися з представниками цих професій.

  В каких случаях лучше выбрать контекстную рекламу

  Чим займається фахівець із контекстної реклами?

  Роботу спеціаліста з контекстної реклами можна розділити на кілька великих розділів:

  1. Початкове планування проведення рекламної кампанії, а також її налаштування. У процесі її проведення фахівець із контексту має оцінити рівень її ефективності та за незадовільних показників внести всі необхідні коригування, щоб це виправити.
  2. Вибір необхідних ключових слів.
  3. Написання ефективних рекламних оголошень та розміщення їх у вищезгаданих спеціалізованих сервісах.
  4. Підбір аудиторій, плейсментів.
  5. Іноді необхідно створювати креативи, але це якщо у Вас є бажання та здібності).

  Як це відбувається?

  Сам процес розміщення контекстної реклами не повинен викликати великих труднощів – незважаючи на те, що кожна система має свої особливості та «заморочки», розібратися з ними за великим рахунком може будь-хто, навіть новачок. Самі системи зацікавлені в тому, щоб ними скористалися – тому пропонують низку підказок.

  Але сама ця робота має велику кількість тонкощів і нюансів – з ними і доведеться повозитися представнику цієї професії. Саме тому так цінуються справжні професіонали – вони у найстисліші терміни можуть допомогти розгорнути ефективну рекламну кампанію.

  Фахівець з контекстної реклами – це не просто та людина, яка зможе грамотно і відповідально підійти до справи, а зможе написати якісний текст і правильно підібрати так звані запити, що «продають». Це людина, яка зможе в найкоротший термін значно підвищити показник відвідуваності та прибутковості того чи іншого інтернет-ресурсу.

  Контекстна реклама сьогодні – це те, що дозволяє побачити результат роботи над сайтом не через місяці, а вже сьогодні, одразу після запуску. Тим самим, вона стає на порядок актуальнішою за SEO.

  А чи підходить ця професія саме мені?

  Якщо ви ще повністю не впевнені в тому, що ця професія – для вас, то найкращий варіант в такому випадку – це почати з безкоштовних уроків, яких в Інтернеті дуже багато. З їх допомогою ви зможете познайомитися з тим, що вам потрібно буде робити.

  Приступаємо до навчання

  З чого слід почати? Звісно ж, з теорії. І в даному випадку з інформації, що пропонується системами контекстної реклами – саме тут лежать основи, які слід знати фахівцю з контексту. Наприклад, Google Ads. Це – основа основ, знання якої є обов’язковим.

  Наступний етап – це вивчити інформацію, яка дозволить нам обрати найбільш ефективну стратегію, що приносить максимальні плоди. У мережі такої інформації більш ніж достатньо – при цьому, у вільному доступі.

  Ще один важливий інструмент, яким користуються і досить досвідчені фахівці, але який неодмінно знадобиться новачкові – це спеціалізовані форуми, де можна знайти відповіді на різні питання.

  Якщо ви вирішили стати фахівцем з контекстної реклами.

  Якщо ви вже остаточно вирішили приєднатися до представників цієї професії, то вам не обійтися без спеціалізованих платних курсів. Їх існує також безліч і вибрати є з чого.

  Що почитати?

  • Google AdWords для чайників, Крісті МакДональд
  • «Контекстна реклама, яка працює», Перрі Маршалл та Брайан Тодд

  Експертна думка фахівців із контекстної реклами

  Як стати PPC-фахівцем? Експертна думка Іллі Сандирєва

  Коментар Ірини Бахмут, PPC-Specialist

  Насамперед почнемо з відмінностей від SEO.

  Контекстна реклама теж працює за принципом ключових слів, але водночас суттєво відрізняється. Це платний вид трафіку: ми платимо за кожен перехід користувача на веб-сайт. Ми можемо налаштувати кампанії чітко на цільову аудиторію, тому це дуже гнучкий і точний інструмент. Контекстна реклама може бути запущена дуже швидко – навіть за 1 день! Відразу ж сайт отримуватиме цільовий трафік та клієнтів. Також ми можемо контролювати свої витрати, що дуже зручно, особливо в умовах обмеженого бюджету. По суті контекстна реклама підходить усім видам бізнесу: і невеликому квітковому магазину, який робить доставку тільки містом, і великій корпорації міжнародного значення.

  Власнику бізнесу потрібно розібратися в принципах роботи контекстної реклами для того, щоб

  1. розуміти які можливості для розвитку бізнесу дає цей інструмент,
  2. розуміти та планувати витрати на рекламу,
  3. орієнтуватися у способах залучення та утримання клієнтів за допомогою контексту.

  Для того, щоб стати фахівцем, потрібно не боятися складнощів та постійно вчитися! Для початку рекомендую докладно вивчити всі навчальні матеріали, які підготовлені самими рекламними системами для полегшення роботи з ними. Тут знаходяться основні поняття, описаний принцип дії та ціноутворення. Ця інформація сформує базу, яку треба нарощувати практичними навичками і глибшим розумінням предмета.

  Звичайно все, про що ви прочитаєте, потрібно пробувати та тестувати:

  • як виглядають налаштування,
  • як зручніше створювати оголошення,
  • які варіанти оплати існують,
  • які види націлювання доступні
  • і так далі.

  Після цього треба переходити до більш глибокого вивчення контекстної реклами: читати книги, блоги відомих компаній та фахівців, форуми, спільноти у фейсбуці, телеграм-канали. Якщо знання мов дозволяє, зарубіжні джерела теж слід вивчати.

  Якщо ви маєте в своєму розпорядженні суму в 5-10 тисяч грн, то найкраще піти на хороші курси за контекстом, де досвідчені фахівці всьому навчать швидко і передадуть найцінніші знання, здобуті досвідченим шляхом.

  На жаль, піти на курси у мене не було можливості, тому я навчалася сама на практиці, паралельно вивчала багато інформації та відвідувала профільні конференції.

  Я розпочинала свій шлях із роботи в агентстві. Там я навчилася працювати швидко та з великою кількістю клієнтів. Клієнти були з різними бюджетами та видами діяльності, це було дуже корисно та цікаво для мене, як для фахівця. Після цього я пішла працювати до штату великого інтернет-магазину. Тут мені вдалося відточити свої знання на великих кампаніях, заглибитись у тонкощі роботи проекту та розвинути на підставі цього рекламні кампанії.

  Після того, як я отримала і такий досвід, я пішла працювати на фріланс. Тепер я сама обираю цікаві проекти для роботи, планую свій час та створюю агентство. Але кожна людина унікальна, тому комфортний ритм роботи для кожного свій. Бажаю його знайти та успішно працювати!

  5/5 - (1 голос)