Як стати email-маркетологом?

Відправимо матеріал вам на EMail:


  Время чтения: 5 мин.

  Перше, із чим у багатьох асоціюється словосполучення email-маркетинг – це спам. Насправді все набагато складніше і потрібно враховувати той факт, що email-маркетинг є комунікацією з певними людьми за допомогою їх електронної пошти за їхньою попередньою згодою, а спам – без останнього.

  Друге помилкове припущення, що email-маркетинг – це просто розсилка електронної пошти. Але насправді ці поняття потрібно розділяти: розсилка – це лише невелика частина того, що передбачає email-маркетинг, що є цілісною повноцінною стратегією.


  Що таке email-маркетинг?

  Email-маркетинг сміливо можна назвати одним із каналів роботи з клієнтами, який приносить найбільшу віддачу. Завдання, яке стоїть перед ним, — побудова тривалих відносин із підписниками, що дозволяє налагодити зворотний зв’язок із клієнтами, а також значно збільшити обсяг продажу за рахунок повторних покупок.

  Я люблю email-маркетинг

  Відмінні риси email-маркетингу

  Можна виділити кілька важливих рис email-маркетингу:

  1. Дозволяє побудувати ефективний діалог між компанією та її споживачами;
  2. Відкриває можливість створити унікальну базу потенційних та дійсних клієнтів;
  3. Підтримка рекламного каналу коштуватиме порівняно невелику суму;
  4. З його допомогою ви можете отримати цільові дії від підписників: продаж, допродаж, телефонний дзвінок, підписка, перехід на сайт та інші.

  Крім всього перерахованого вище не можна не відзначити і ще одну особливість email-маркетингу – автоматизацію.

  Чим пояснюється найвищий показник ефективності email-маркетингу?

  Розсилка в email-маркетингу здійснюється виключно тим користувачам, які надали адресу своєї електронної пошти. Кожен з них вже готовий стати вашим споживачем, зробити у вас покупку або його просто цікавить та тема, мова про яку йде в листах.

  Плюси та мінуси email-маркетингу

  ПлюсиМінуси
  Низький бюджетСпам
  Високе ROIПравові аспекти (конфіденційні дані)
  Сегментація цільової аудиторії«Промоакції» в Gmail
  Збільшення лояльності та утримання КлієнтівСкладність “розкручування” розсилки
  Генерація трафіку на сайт
  Автоматизація

  Вимоги до спеціаліста з email-маркетингу

  Що ж потрібно знати і що вміти, щоб спробувати свої сили як представник цієї професії? Почнемо з навичок.

  Однією з цілком логічних вимог у даному випадку буде гарне володіння мовою та хоча б поверхневі знання html. Здавалося б, навіщо? Якщо написання текстів робота копірайтера, то html – робота верстальника. Щоб досягти великих успіхів у своїй справі, швидше за все, вам доведеться контролювати і вносити правки в роботу як копірайтера, так і верстальника, тому знання в цих областях у вас неодмінно мають бути.

  Рекомендую ознайомитися зі статтею: «Верстка email листів та робота із зображеннями в email-маркетингу»

  Крім цього, вам знадобиться:

  1. Вміння знаходити спільну мову з людьми, зокрема з відділом продажів. Фактично, маркетолог та відділ продажу мають одну мету – збільшити збут. Від того, наскільки добре в цьому випадку налагоджені зв’язки, залежить кінцевий результат.
  2. Гнучкість. Ця професія вимагатиме від вас не тільки вміння побудувати стратегію і неухильно дотримуватися її, але й уміння відмовитися від неї в тому випадку, якщо результат роботи не виправдає очікування.
  3. Особливий підхід до роботи. Якщо ви звикли все робити, як то кажуть, «в останню хвилину», то навряд чи вам підійде така спеціальність. У маркетингу важлива розробка стратегії та тактики, які мають набагато більше шансів принести плоди, ніж будь-які спонтанні рішення.
  4. Знання математики та аналітики. У народі існує така думка, що маркетолог – це чудовий варіант для «гуманітаріїв». Але насправді все не так – робота в сфері email-маркетингу спочатку має на увазі хороші здібності з обробки великої кількості даних, статистики і т.д., без цього просто неможливо побудувати стратегію.
  5. Портфоліо – це в тому випадку, якщо ви вже пробували себе як такий фахівець. Що зазвичай до нього входить? Насамперед варто продемонструвати результати – продажі та ліди (кількість потенційних клієнтів, запити). Велике значення має також статистика розсилок. Просто гарна розсилка, результати якої є сумнівними, навряд чи зацікавить роботодавця.

  Є 4 основні показники ефективності email-маркетингу

  • Open Rate – % листів, які відкрили споживачі;
  • Click Rate – % листів, за якими вчинили цільову дію;
  • Click Rate / Open Rate – % ефективності рекламного повідомлення;
  • Bounce Rate — % листів, які не доставлені через спам-фільтри або інші технічні причини.

  Кожна тематика має певний середній показник успішності розсилки. Перед тим, як показувати роботодавцю своє портфоліо, порівняйте показники ефективності з даними по ринку.

  email-маркетинг

  Як і де можна пройти навчання з Email-маркетингу?

  Що не кажи, а варіантів у цьому випадку цілком достатньо. Кожен із них має свої плюси.

  1. На тематичних конференціях. Саме тут ви маєте чудову можливість дізнатися про останні віяння в даній сфері, що неодмінно стане в нагоді в подальшій роботі.
  2. Семінари від агентств чи сервісів для розсилки. Подібні заходи регулярно проводяться кожним великим агентством. Їх справжня мета – це залучення нових клієнтів, тому інформація, яку вам там запропонують, здебільшого зводиться до реклами. Але часто там можна почерпнути щось корисне для саморозвитку фахівцю цієї сфери.
  3. Email-маркетинг як частина навчання маркетингу. Курс навчання неодмінно охоплює розділ, присвячений email-маркетингу.
  4. Спеціальні семінари та воркшопи, які організовують компанії, що на цьому спеціалізуються.
  5. Курси. Наприклад, окремий курс з email-маркетингу пропонує Webpromoexperts.

  Чому можна навчитися на спеціальних семінарах з Email-маркетингу?

  Безперечно, кожна програма навчання унікальна – відмінності можуть бути як у термінології, так і обсягах запропонованої інформації. Але, за великим рахунком, на початковому етапі пропонуються основи, потім бази даних і основні методи даної галузі маркетингу, а також пошук потенційних споживачів і утримання існуючих.

  При цьому деякі аспекти, які висвітлюються в курсі Email-маркетингу, бувають цікаві лише невеликій аудиторії слухачів, а деякі – актуальні для широкого кола слухачів, наприклад, як правильно написати листа, який сприятиме продажам.

  Що почитати?

  Ден Кеннеді. Лист, що продає. Як правильно написати рекламний лист, щоб залучити максимальну кількість клієнтів

  Як стати email-маркетологом? Експертна думка Наталі Устименко

  Наталя Устименко – Head of Direct Marketing в eSputnik. Поговорили про те, як стати email-маркетологом, а також:

  • Чи є різниця між email та direct маркетологом?
  • Яка мотивація у email маркетолога?
  • З чого почати вивчати email-маркетинг людині, яка нічого не знає про рекламу та маркетинг?
  • Чи актуальний email-маркетинг сьогодні та чи буде ця професія затребувана у майбутньому?

  5/5 - (1 голос)