Прийоми роботи з текстом, що продає або як посилити копірайтинговий текст?

Відправимо матеріал вам на EMail:


  Время чтения: 4 мин.

  Коли ви напишите основну частину, додасте введення, підводку і заклики до дії, задумайтеся над тим, щоб зробити ваш текст, ще сильніше. Для посилення зазвичай використовують нижченаведені прийоми.

  Прийоми роботи з текстом

  • Дослідження, факти, цифри – вони завжди привертають увагу читача. Мозок людини «виокремлює їх» по-особливому. Знайти факти і цифри ви можете в технічних характеристиках продукту, подивившись статистику або пошукавши останні дослідження вчених.
  • Експертна думка – серйозний аргумент за конкретну продукцію або послугу. Постарайтеся домовитися з будь-яким експертом про те, щоб він дав хоча б усний висновок. Не забудьте отримати дозвіл на подальше використання, краще зафіксувати письмово. Добре буде, якщо до думки експерта ви додасте його фотографію, а також всі регалії і заслуги.
  • Безкоштовності – в деяких випадках кращим варіантом для залучення ЦА є пропозиція чогось безкоштовно або в якості подарунка до основного продукту. Однак на цей рахунок є важливе правило: слід пропонувати потенційним замовникам тільки те, що їм дійсно може стане в пригоді і якось співвідноситься з вашим товаром або послугою. Наприклад, лак для волосся в подарунок до набору для догляду за волоссям.
  • Порівняння – іноді спрощує продаж продукту або послуги порівняння з чимось аналогічним, але менш якісним або досконалим. Наприклад, цей метод добре підходить для продажу нових моделей мобільних телефонів.
  • Розрахунки – ви можете показати вигідність пропозиції, розбивши його вартість на окремі складові частини або вважаючи ціну за 1 день використання. Цей прийом добре підходить для складних послуг або дорогих товарів.
  • Заслуги – є товари, які стають класикою, отримують безліч нагород. Є послуги, якість яких також було відзначено будь-яким сертифікатом. Якщо у вашого продукту або послуги є подібні «заслуги», не забудьте про них вказати в тексті, що продає . Наприклад, це може бути «Вибір року» або «Знак якості».
  • Новинка – є велика категорія людей, в розумінні яких володіння новим сучасним гаджетом або іншим новітнім товаром – саме по собі є цінністю. Також завдяки вказівкою «новинка» ви легко можете привернути увагу до будь-якого товару чи послуги навіть в тому випадку, якщо схожі у вас вже є. Наприклад, новинки в світі побутової хімії – нові запахи гелів для душу, шампунів і т.п.
  • Зображення, відео – візуальний контент допомагає краще уявити ваш продукт або послугу. При відсутності можливості через текст хоча б «помацати» і «подивитися на власні очі», зображення і відео хоч якось дають зрозуміти що собою являє ваш продукт, дають «спробувати» його.
  • Гарантії – стандартним набором гарантійних зобов’язань, наприклад, гарантією на повернення або обмін протягом 14 календарних днів, в цей час мало кого здивуєш. У переважній більшості потенційні замовники добре знають про свої права споживача. Тому цей пункт має на увазі скоріше додаткові можливості і переваги для покупця при покупці або замовленні послуги саме у вашій компанії. Наприклад, у випадку з товарами, це може бути надання продовженого гарантійного терміну на пошкодження речі в разі її падіння або під час пожежі.
  • Ексклюзив – володіння особливою річчю гріє душу більшості людей. Саме тому дотепер в ціні вироби ручної роботи, які цілком могли б «змести» з прилавків товари масового виробництва. Прикладом ексклюзиву також може служити виготовлення меблів або інших предметів під замовлення, індивідуалізація послуги під певного замовника.
  • Цитата зі ЗМІ – якщо про ваш товар або послугу згадували десь в ЗМІ, особливо якщо воно було популярне або експертне, додайте цитату з посиланням на джерело. Ви можете використовувати для цього не тільки друковані видання, а й посилатися на відео-огляди або телепередачі.
  • Таблиці, діаграми, графіки – є логічним продовженням візуального контенту. Вони привертають увагу тим, що «чіпляють погляд». Також вони дозволяють зробити вигоди або переваги вашого товару або послуги більш явними і зрозумілими для ЦА.
  • Перелік Клієнтів – якщо серед ваших постійних Клієнтів або партнерів є відомі компанії, нехай навіть в «вузькому колі», вкажіть на це. Це привертає увагу і посилює довіру до компанії.
  • Історії Клієнтів – всі люди люблять реальні історії. Особливо, якщо вони «чіпляють» схожими проблемами і підказують шляхи їх вирішення. Попросіть у ваших кращих клієнтів розповісти їх історію або дати інтерв’ю. Ідеальним варіантом стане запис його на відео, але і текст з фотографією і ім’ям теж цілком підійдуть.
  • Відгуки – рекомендовані для обов’язкового використання в текстах, призначених для «холодної» і «теплої» ЦА, для «гарячої» ЦА це не настільки актуально. Особливість “працюючих” відгуків в текстах полягає в тому, що їх пишуть реальні люди, які придбали товар або скористалися послугою. Деякі компанії, намагаючись збільшити кількість відгуків, замовляють їх. Це неправильний шлях, тому що подібні виверти часто видно неозброєним оком. Правильно буде зробити анкетування або дзвінки до клієнтів, щоб зібрати дані. При цьому корисним буде і позитивний, і негативний зворотний зв’язок. Не забудьте отримати від опитаних людей дозвіл на публікацію їх думки, інакше надалі можете зіткнутися з негативною реакцією і навіть позовом в суд.

  В копірайтинговому тексті можуть бути використані відразу кілька з перерахованих вище прийомів. Але треба чітко розуміти які підходять для вашого товару або послуги, а які – ні. Інакше ви ризикуєте перенаситити текст марною для ЦА інформацією, яка призведе до передчасного завершення читання, а не до вчинення конверсійної дії.

  5/5 - (1 голос)