Як дізнатися відвідуваність чужого сайту?

Відправимо матеріал вам на EMail:


  Время чтения: 8 мин.

  Інформація – основа успіху. Вчитися на чужих прорахунках, аналізувати дії лідерів, розуміти, чому та чи інша дія принесла користь, перевірити відвідуваність сайту – правильна тактика розвідслужб маркетологів і SEO-фахівців.

  Конкурента потрібно знати в обличчя, а також точно розуміти, якими є динаміка зміни позицій. Маючи статистику, набагато простіше коригувати просування сайту, аналізувати успішність кампаній і вчитися на чужих помилках.

  Як швидко і максимально точно дізнатися відвідуваність чужого сайту – про це стаття.

  Навіщо аналізувати трафік конкурентів?

  Якщо у вас молодий проект, аналіз сайту конкурента – чудове рішення для тестування ніші. Інформація, яку отримаєте, дозволить зорієнтуватися і скласти маркетинговий план просування товарів або послуг, а також:

  • визначити їх слабкі і сильні сторони;
  • зрозуміти пріоритетні способи просування сайту;
  • приблизно уявити конверсію і дохід конкурентів;
  • прикинути суму маркетингового бюджету;
  • встановити, що потрібно зробити, щоб вийти на топові позиції з головних запитів.

  Як перевірити відвідуваність сайту?

  Шукаємо конкурентів за допомогою Google і PR-CY

  Перше, що потрібно зробити – знайти конкурентів. Важливий момент – не всі компанії, представлені в пошуковій видачі по певному запиту, є прямими конкурентами.

  Потрібно орієнтуватися на компанії схожих розмірів, що працюють в конкретному регіоні. Ось приклад: стартап (bbknives.com) займається виготовленням ножів для туризму, колекціонування та повсякденного використання, вводимо запит «туристичний ніж» і дивимося видачу.

  За високочастотним запитам на першій сторінці пошуковика представлені великі інтернет-магазини і торгові майданчики, аналізувати які не має сенсу. Це гіганти і стартапу до них далеко, вони не є прямими конкурентами. Доведеться звузити і конкретизувати запит, наприклад: «туристичні ножі ручної роботи», «виробник туристичних ножів», «EDC ножі ручної роботи», «ковані ножі», «виробник ножів Україна» … У результаті ми знайдемо в Google 5-10 актуальних сайтів .

  узнать посещаемость сайта 7

  Для Bbknives прямими конкурентами є невеликі виробники, які працюють в цьому ж регіоні і займають аналогічну нішу. Перевіривши головні ключові слова в різних формах, ми отримуємо базову інформацію.

  Ще один спосіб зібрати попередні дані про конкурентів – сервіс pr-cy.ru.

  Він не належить до професійних маркетингових або SEO-інструментів, але надає в безкоштовній версії загальний огляд за кількістю відвідувачів, посилань і ключових слів, а також деякі поради щодо оптимізації сайту.

  узнать посещаемость сайта 6

  Реєстрація не викликає труднощів, далі просто вводимо адресу нашого веб-ресурсу і отримуємо результати з відкритою статистики:

  узнать посещаемость сайта 5

  PR-CY хороший при попередньому аналізі, щоб швидко отримати загальне бачення ситуації, наприклад, перегляди сайту. Природно, це поверхнева інформація і її треба переглядати. Сервіс корисний тим, що легко і швидко можна отримати дані по відвідуваності, а також дізнатися позиції конкурента по Alexa:

  узнать посещаемость сайта 4

  Alexa – професійний спеціалізований інструмент, який збирає рейтинг сайтів по всьому світу і окремих регіонах. PR-CY швидко і безкоштовно підвантажує дані з цього джерела.

  Після того, як ми провели розвідку в PR-CY і уточнили інформацію в пошуковій видачі Google, вже час підтягувати на фронт головні сили, задіяти спеціалізовані сервіси.

  Аналіз конкурентів в Serpstat

  Serpstat – популярний сервіс для SEO-аналізу сайтів. За його допомогою можна отримати масу корисної інформації. Для цього на першій сторінці сайту вводимо адресу сайту і вказуємо регіон просування.

  узнать посещаемость сайта 3

  Заходимо у вкладку «Огляд» в лівій частині меню, параметр SEO Trafic – це кількість відвідувачів нашого сайту за місяць. Точно також можна дізнатися відвідуваність чужого сайту.

  проверить посещаемость сайта 2

  Скролл загальний звіт до «Конкуренти в органічному пошуку»:

  узнать посещаемость сайта 2

  З цього звіту можна дізнатися популярність сайту (загальний рейтинг), але і масу іншої, корисної інформації:

  • кількість ключових слів в пошуку;
  • скільки загальних ключів у вашого і конкуруючого сайтів;
  • показник видимості в динаміці.

  Клікаємо на сайті і отримуємо загальний звіт по конкуренту. Serpstat вираховує відвідуваність за кількістю CTR, з урахуванням позицій у видачі та обсягу ключових слів. Як бачите, Серпстат зручний інструмент, все зрозуміло і дуже просто.

  проверить посещаемость сайта 1

  А ще за допомогою Серпстат можна порівняти два або три домену. Для цього переходимо по меню з лівого боку екрану: «Аналіз домену» – «Дослідження SEO» – «Порівняння доменів». У вікні вводимо адреси сайтів, які будемо досліджувати, і отримуємо результат:

  узнать посещаемость сайта

  З цього звіту ми отримаємо наочну інформацію щодо кількості загальних і унікальних ключових фраз і дізнаємося, як вони співвідносяться з кількістю і місцем в пошуковій видачі. На діаграмі показано, як співвідноситься тестовий домен bbknives.com і його конкурент knife.com.ua за кількістю ключів. Як бачимо, стартап явно поступається за загальною кількістю запитів. Необхідно збільшувати семантичне ядро ​​і просувати їх в ТОП.

  Навіть безкоштовна версія Serpstat надає багато корисного, незважаючи на те, що в докладний звіт входять тільки перші 10 ключових слів. Дані представлені в динаміці, що дозволяє стежити за змінами на сайті. Наприклад, ви можете розмістити фотографії текст на категорію товарів з певними фразами, після індексації можна точно визначити, як він вплинув на пошукову видачу. Це саме можна сказати і до нарощування посилальної маси. Після збору розвідданих маркетингових і SEO заходів можна отримати вичерпну інформацію по їх успішності.

  Рекомендуємо завести окрему електронну таблицю і зберігати всю інформацію, яка може знадобитися для власних кампаній.

  Для ознайомлення з іншим функціоналом Serpstat рекомендую прочитати статтю: Кластеризація запитів за допомогою Serpstat

  Але повернемося до аналізу конкурентів.

  Працюємо з SERanking

  Ще один корисний інструмент – сервіс SERanking. Його сильна сторона – можливість детального аналізу пошукового і рекламного трафіку сайтів. Щоб це зробити, реєструємося і переходимо у вкладку «Competitor SEO / PPC research tool». Тут вводимо свій домен, вибираємо пошуковик, регіон і потрапляємо в загальний звіт з органічного пошуку:

  проверить посещаемость сайта 7

  Навіть він досить інформативний, можна дізнатися за якими ключам йде конкуренція і хто лідер. А також зазначено кількість кліків і орієнтовна вартість трафіку. У таблиці представлений ТОП головних суперників. За допомогою галочок можна додавати в графік і прибирати домени, з якими порівнюєте свій.

  Якщо на лівій панелі вибрати «Платний трафік» – «Конкуренти», то до цієї інформації додадуться дані по рекламі.

  проверить посещаемость сайта 6

  У платній версії сервісу можна викачати повні звіти по органічним і рекламним пошуковим запитам всіх сайтів, що цікавлять,  і звести їх в єдину таблицю. Потім провести сортування і відбір ключів по частотності, затребуваності і вартості в PPC. Робота об’ємна, але необхідна. Таким чином можна не тільки дізнатися відвідуваність чужого сайту, але і розширити власну семантику, одним словом – взяти від конкурентів усе найкраще.

  Для ознайомлення з додатковим функціоналом SE Ranking рекомендую прочитати статтю – огляд 4 корисних інструментів від SE Ranking.

  Це вже повномасштабні бойові SEO-дії. Якщо плануєте перемогти в просуванні, рекомендуємо звернути на цей сервіс особливу увагу.

  Оцінка сайту за допомогою SimilarWeb

  За допомогою веб-сервісу SimilarWeb можна зібрати значну кількість даних. Особливості – помірна похибка і багатий функціонал.

  Реєстрація на сайті пройде швидко – є варіант входу через Google- аккаунт. Далі вводимо свій сайт і натискаємо «Пошук», отримуємо загальну інформацію:

  проверить посещаемость сайта 5

  Як бачите, сайт показав, що кількість візитів на наш тестовий сайт менш ніж 5 тис. На місяць. Це природно, тому що стартап.

  У лівому меню SimilarWeb є вкладка «Соціальний трафік», рекомендуємо звернути увагу на використання соцмереж для залучення цільової аудиторії.

  проверить посещаемость сайта 4

  Як бачимо, продуктивніше всіх працює Facebook, відзначається 73% зростання трафіку з цієї мережі, але про перспективи Youtube теж варто пам’ятати.

  Точно також вбиваємо в «Пошук» сайти конкурентів і бачимо їх відвідуваність і ситуацію з соцмережами. Не забуваємо переносити дані в таблицю.

  В меню зліва є аналіз конкурентного середовища. SimilarWeb видає ТОП схожих сайтів, можна скористатися ним, або аналізувати ресурси, які до цього визначили іншими сервісами.

  По кожному з них не складно дізнатися динаміку відвідуваності за різні часові проміжки, а також дані по географії відвідувачів і трафіку з різних регіонів. Сервіс показує наскільки активно використовуються соцмережі і інші напрямки для SЕО наступів залучення цільової аудиторії.

  Додаткові сервіси, щоб дізнатися відвідуваність чужого сайту

  • semrush.com – класний сервіс в першу чергу для сеошників і інтернет-маркетологів. У безкоштовній версії функціонал не багатий. Добре формує звіти за ключовими словами, по платному і безкоштовному трафіку. Ось тільки немає даних по українському сегменту пошукової видачі гугл. В ідеальних умовах можна онлайн перевірити трафік сайту по Гуглу, і то тільки для сайтів які спрямовані на російську аудиторію. До України не застосуємо. Вартість версії PRO $ 70 в місяць.
  • bravica.net (закрився) – сайт агрегатор шукає встановлені лічильники і показує дані. Відображає Alexa Rank, статистику відвідувань сайту за LiveInternet і дані з нашого першого сайту SEMRush, а ось з Яндекс Метрикою, на жаль, працювати не вміє. Цей сервіс дозволить отримати загальну картину, але нічого нового Ви не відкриєте. Сервіс був безкоштовний.

  Що робити далі?

  Ось ми скористалися цими сервісами, зібрали інформацію по відвідуваності сайтів конкурентів і внесли її в таблицю. Ми знаємо:

  • загальну кількість відвідувань;
  • кількість заходів, що дають різні канали залучення трафіку;
  • географію потенційних клієнтів;
  • які ключові фрази найбільш затребувані;
  • яка динаміка зростання ключів, задіяних на нашому сайті.

  Найважливіше тепер – правильно розпорядиться даними, тобто зробити висновки і зрозуміти, що потрібно зробити для того, щоб сайт «злетів».

  Кількість відвідувань говорить про те, якою є загальна ситуація в ніші, яка кількість людей заходить на сайт, щоб ознайомитися з товарами і послугами, а також на яку відвідуваність можна розраховувати при правильному просуванні.

  Аналітика по заходам з соцмереж дозволяє оцінити ефективність просування в цьому напрямку. Потужна група з великою кількістю підписників може дати значну кількість продажів. Але і про SEO не варто забувати. Соцмережі приносять прибуток в залежності від популярності і вірусності постів, багато тут зав’язано на ефекті «вау». Органічний трафік – більш стабільний, це база, яка менш схильна до емоційних коливань. Ось ілюстрація:

  проверить посещаемость сайта 3

  На графіку нашого тестового сайту видно різкі сплески соціальної активності, SMM-менеджерам вдалося зробити кілька досить вдалих постів. При цьому органічний трафік більш-менш стабільний і поступово зростає. Рекомендую задіяти максимальну кількість каналів просування і експериментувати.

  Далі – географія. Розуміння того, в якому регіоні цікавляться вашим товаром або послугою, досить важливо. Два-три великих міста можуть принести дохід більший, ніж інша частина країни. В такому випадку має сенс зробити на сайті сторінки спеціально «заточені» під ці міста і наповнені текстами з відповідними ключами. Це саме можна сказати і до геотаргетингу.

  Взагалі, знання того, які ключові слова більш затребувані – найпотужніший інструмент залучення відвідувачів. Якщо ми знаємо по яким ключам люди заходять до конкурентів, має сенс проаналізувати і грамотно використовувати ці дані.

  Підготовка текстів в блог, гостьові статті та огляди на Youtube – все це безпосередньо співвідноситься з пошуковими фразами. Пишіть тексти, які відповідають на запити, знімайте ролики, робіть пости, і аудиторія зростатиме.

  Аналіз трафіку, позицій сайту щодо головних конкурентів – найважливіший момент. Рекомендую проводити планові розвіддії збір SEO інформації регулярно. Важливо вести статистику, бачити тенденції і застосовувати їх у своєму проекті.

  4.9/5 - (45 голосів)