Як вибрати хорошого копірайтера?

Відправимо матеріал вам на EMail:


  Время чтения: 4 мин.

  Пошук тлумачного копірайтера – це біль. Одні пишуть треш, інші – кілознаки, треті – рерайтятрерайтять. І лише деякі роблять те, що потрібно замовнику. Як ви здогадалися, сьогодні будемо шукати нормальних копірайтерів.

  А навіщо вам копірайтер?

  В поисках хорошего копирайтера

  Ось серйозно, навіщо він вам потрібен? Просунути сайт по низькочастотних запитах за допомогою статей? Написати текст на лендінг? Або придумати крутий пост для блогу і групи в соцмережах?

  Від відповідей на ці питання і залежить, який фахівець вам необхідний і де його шукати.

  Де знайти копірайтера?

  Акули пера водяться скрізь, де потрібні їхні послуги. Але є місця, де їх концентрація особливо висока.

  Біржі копірайтингу

  Биржи копирайтинга

  Перше, що спадає на думку – біржі копірайтингу. Найпопулярніші – це Advego, ETXT, TextSale. На них будь-яка людина може зареєструватися і практично відразу почати писати тексти. І в цьому найбільший мінус бірж.

  Більшість авторів – школярі, студенти і домогосподарки, які вирішили зрубати бабла стати копірайтерами. Професіоналів тут дуже мало.

  Єдине, що тримає біржі копірайтингу на плаву – це дуже низькі ціни.

  Фріланс

  Копирайтер фрилансер А ось тут вже все цікавіше. Як правило, новачків на фрілансі небагато. А ось хрінових авторів вистачає. Але якщо на біржах спеців можна перерахувати по пальцях, то на фрілансі досить багато і хороших копірайтерів, і середнячків.

  Ціни на фрілансі вище, ніж на біржах копірайтингу. Але і пресувати авторів можна міцніше – якщо вонипишутьговнопаганий текст, за них адміністрація не заступиться. Тут кожен сам за себе.

  Студії і бюро копірайтингу

  Типова студія копірайтингу – це група середняків або профі, які працюють на постійній основі. У кожного з них набита рука, є портфоліо. Керівник студії – або топовий копірайтер, або перекупка.

  Все копірайтери проходять відбір і навчання, а працюють згідно набору певних правил. Тому і якість статей у таких студій стабільний. А ось яка це стабільність – вже сильно залежить від самої студії і її керівника.

  Маркетингові агентства

  Агентство маркетинга

  Тут все серйозно. Копірайтери без досвіду і нормальних робіт не пройдуть. Якість робіт стабільно хороше. Рівень копірайтерів – середняки, ближче до профі. Ціни або відповідають якості, або дещо завищені.

  Топові копірайтери

  Топовые копирайтеры

  Найчастіше це одинаки або власники студій копірайтингу. Часто ведуть тренінги і курси. Постійно навчаються. Пишуть відмінні тексти, які досягають поставленої перед ними мети. Цінник за один такий текст легко може перевалювати за сотню і навіть тисячу баксів. На топового копірайтера можна вийти через пошук, блог, соцмережі або його наставників. Зрідка вони зустрічаються на фрілансі. Справжні зірки копірайтингу, які висвітлюють шлях усім іншим.

  А знаєте, в чому ключова відмінність топового копірайтера?

  У тому, що він не копірайтер. Принаймні в звичайному розумінні цього слова. У цій особистості гармонійно поєднуються маркетолог, психолог, аналітик, продажник, оратор, учитель російської мови і ще з п’ят професій.

  Як вибрати копірайтера?

  Як говорилося вище, все залежить від завдання. Ми будемо шукати виконавців по критерію ціна / якість.

  Рерайт, SEO-рерайт

  Рерайт, SEO-рерайт

  Якщо потрібен середній рерайт або SEO-рерайт – сміливо йдемо на біржу копірайтингу або фріланс.

  Але:

  • детально прописуємо вимоги;
  • обіцяємо чіплятися до якості;
  • перевіряємо унікальність;
  • ставимо СЕРЕДНЮ ціну.

  Якщо обсяги великі – відберіть білий список виконавців і співпрацюйте з ними. Найкраще зробити тестове оплачуване завдання і за його результатом вибрати нормальних виконавців. Також шукайте авторів на основі портфоліо.

  Тоді ви не отримаєте рерайтинг як на картинці вище 🙂

  SEO-копірайтинг

  Фріланс. Тут зможете знайти і копірайтера, і SEO-фахівця, який складе якісні ТЗ.

  Хорошим вибором буде і бюро копірайтингу. Якщо вам важливо не просто просунутися в пошуку, але і принести своїм користувачам користь – вибирайте цей варіант.

  Блоги та соцмережі

  Блоги и соцсети

  Як це не банально, але краще за все такий контент створюють блогери. Шукайте підходящі тематичні блоги, зв’язуйтеся з їх авторами і домовляйтеся про співпрацю.

  Тексти, що продають і поліграфія

  Найважчі тексти, які вимагають високого професіоналізму. Відповідні фахівці найчастіше або водяться в маркетингових агентствах. Можна довірити такий текст і студії копірайтингу, якщо у неї відповідний профіль. З топових копірайтерів написати продажник може будь-хто. Автори хороших продають текстів трапляються й на фрілансі.

  Замість висновку

  Нашел хорошего копирайтера

  Знайти копірайтера нескладно. Складно відібрати хорошого копірайтера. А критерії відбору такі:

  Головні вимоги до авторів текстів, що продають:

  • наявність кейсів, які показують РЕЗУЛЬТАТ використання текстів;
  • підтвердження авторства цих кейсів;
  • відгуки.

  Головні вимоги до SEO-копірайтерів і рерайтерам:

  • адекватні роботи в портфоліо;
  • дотримання термінів;
  • відгуки.

  Якщо чогось зі списку ви не дорахуєтеся, то давайте копірайтер тестове завдання і працюйте з оплатою за фактом роботи. Іноді трапляються самородки, які ще не встигли вибитися в топи. І, можливо, саме ви розкриєте чийсь талант, отримавши шикарні тексти за копійки.

  Але це не точно 🙂

  Искусство хорошо писать

  P.S. І не женіться за кілознаками. Особливо в текстах, що продають. Ця погана звичка пішла з бірж і міцно в’їлася в мізки обивателів. Оцінювати текст за кількістю знаків – все одно, що оцінювати фільм по його тривалості.

  Хороших вам копірайтерів 🙂

  Автор: Серж Луценко, копірайтер з п’ятирічним стажем, інтернет-маркетолог, розробник сайтів.

  5/5 - (1 голос)