Телеграм на стероїдах, FAQ по швидкій розкрутці корпоративного каналу

Відправимо матеріал вам на EMail:


  Время чтения: 8 мин.

  Частина 1

  Канал в Телеграм стає must have трендом для дрібного і крупного бізнесу. Чому це так, що дає цей месенджер підприємцям, як швидко і ефективно розкрутити корпоративний канал – про це стаття.

  Коротко про Telegram

  Телеграм – швидко розвивається, багатофункціональний месенджер, це потрібно враховувати SММ-фахівцям і маркетологам, які тільки починають з ним працювати. Аудиторія – 210 мільйонів користувачів, а це вже хороший потенціал для зростання бізнесу. Дуров ще в середині 2017 року писав, що щодня Telegram збільшується на 600 тисяч осіб. Користувачі – люди від 18 до 45.

  Телеграм канал

  Особливості Telegram

  Крім звичайних діалогів і чатів для обміну повідомленнями, в Телеграм можна зберігати будь-яку кількість файлів і ділитися медіа-контентом. Головна відмінність від інших месенджерів – канал, як інструмент комунікації. Не потрібно плутати його з групами і мікроблогами в соцмережах.

  Канал демонструє контент підписникам, є можливість робити опитування і отримувати зворотний зв’язок, використовуючи додаткові програмні модулі.

  Отже, головні властивості Телеграм:

  1. Немає звичної стрічки, яка б показала найцікавіші пости груп, щоб прочитати новини, потрібно заходити на конкретний канал.
  2. Маркетологи кажуть, що на Телеграм відбився синдром стресу від надлишку інформації, тому тут менше фонового шуму, немає суперечок і коментарів, взагалі все набагато «тихіше».
  3. Вище цінність контенту, адже мало хто буде читати канал, на якому викладають мотлох. Набагато більше залученість, а значить ефективніше працює інформація.
  4. На каналах немає лайків, точніше, щоб така можливість з’явилася, потрібно встановити бот і додавати до конкретного посту (записи) спеціальний функціонал.
  5. У Telegram все анонімно. Ніхто не знає імена підписників, крім адміністратора, тому складніше збирати статистику і вивчати цільову аудиторію.
  6. Боти Телеграм вміють багато – шукати в мережі, розважати, продавати і накручувати підписників. По суті – це програмний код, який розширює можливості каналу.
  7. Користувачі з задоволенням діляться контентом, але віральність (потенціал поширення) нижче ніж в Vk або Фейсбуці – це потрібно враховувати при просуванні.

  Працюючи з Телеграм, на деякий час забудьте про сотні тисяч переглядів, як на Yotube і десятках тисяч підписників (Інстаграм). За статистикою – 5-7 тисяч для тематичних і бізнес-каналів вже чудовий результат, хоча є розважальні та новинні ресурси по 50-100 тисяч.

  Чим корисний Телеграм

  Перш ніж зайнятися просуванням, подивімось яку користь Telegram може принести справі:

  • найпростіше – безкоштовні телефонні дзвінки всюди, де є інтернет;
  • організація корпоративного чату;
  • є версія для настільних комп’ютерів, а значить зручно користуватися в офісі;
  • підтримка клієнтів і ознайомлення їх з новинами. Це перспективний напрямок, в будь-який момент люди зможуть дізнатися все необхідне;
  • торгівля – деякі фірми через Телеграм роблять до десяти відсотків продажів. Особливо це актуально для тих, у кого товар націлений на гиків, хіпстера і новаторів;
  • є спеціальний бот – каталог товарів і послуг, як раз розрахований на торгівлю;
  • ну і найголовніше – корпоративний канал, реклама, прокачування бренду і підвищення лояльності клієнтів. Поговоримо про це докладніше в наступній частині.

  Telegram для бізнесу

  Кілька років Телеграм позиціонувався як чистий месенджер, тому не привертав уваги бізнесу. Тільки пару років назад, коли з’явилися канали, на нього звернули особливу увагу. Зараз він бурхливо розвивається, і є перспективи – в Телеграм конкуренція ще не така висока, як в Viber, Instagram або Facebook, ніша не заповнена. Це звичайно обнадіює, але є і свої особливості.

  Найскладніше при розкручуванні каналу – набрати перших підписників. Тому потрібно зрозуміти свою цільову аудиторію і відповісти на питання: для кого працюєте? Крім цього визначити: в чому полягає головна перевага, що особливого зможете дати читачеві? Розберіться, який контент публікувати, щоб залучити передплатників і принести користь компанії.

  Розбиратися в цільовій аудиторії – означає розуміти її болі і потреби. Відштовхуючись від цього, можна створити цінний контент, якого немає у конкурентів. Як результат – багато підписників і зростання бренду. Це основа контент-маркетингу і ми ще будемо про це говорити

  Робота з каналом в Телеграм

  Створити канал легко, це відбувається в пару кліків. Придумайте таку назву, що пов’язана з компанією, додайте фірмовий логотип у оформлення, заповніть профіль і контакти.

  Ось приклад оригінально виконаного каналу по маркетингу в Телеграм. Попри те, що ресурс молодий, у нього понад п’ять тисяч підписників.

  Знайшли свій жанр – розповідати весело про серйозні речі. Такий підхід дозволяє швидко просуватися. Інформаційний контент упакований в жартівливу епатажну форму, а значить, крім того, що вчить, ще й розважає. Думаю, тут потенціал величезний.

  Створивши свій канал, напишіть і розмістіть десяток або два якісних тематичних постів і переходите до просування.

  Первинна розкрутка в Телеграм

  Девіз розкрутки – використовуй все що під рукою …

  Чому б не підписати співробітників своєї компанії? Таким чином можна отримати деяку кількість читачів і канал вже не буде пустувати.

  Запросіть партнерів по бізнесу, колег і друзів. Навіть якщо вони і не мають прямого відношення до цільової аудиторії, це буде непоганим доробком на майбутнє. У товариських людей в особистих контактах сотні імен, так нехай вони стануть стартовою базою для розвитку.

  Тут важливо щоб нові підписники, які вже безпосередньо відносяться до ваших потенційних клієнтів, бачили, що молодий канал розвивається, а значить представляє певну цінність.

  Хороше рішення сповістити своїх клієнтів компанії через пошту або смс-розсилку. Важливо – покажіть їм, що розміщуєте в Телеграм цінний контент, створіть хороший анонс і багато підпишуться.

  Є трохи ризикований спосіб – примусове підключення контактів з телефонної книги. Зробити це нескладно – в меню каналу натискаємо «Додати учасників» і все. Але будьте готові до того, що не всі зрозуміють і схвалять.

  Безкоштовна реклама в соціальних мережах і на власному сайті

  Якщо є розкручені групи в соціальних мережах, рекомендуємо регулярно рекламувати там канал Телеграм.

  Підготуйте контент, якого немає в групі і розмістіть привабливий анонс з посиланням. Добре якщо читачі групи і співробітники зроблять перепис, це підніме новина в стрічці і охоплення розшириться. Якщо група велика, цей спосіб просування може стати дуже дієвим.

  Також має сенс розміщувати посилання на свій канал Телеграм в коментарях до постів на тематичних сайтах і в професійних групах. Виділіть півдня, відвідайте кілька десятків груп, почитайте пости, напишіть коментарі. Тут важливо правильно упакувати посилання і зробити грамотну підводку, щоб її не вважали за спам.

  Важлива умова – контент, через який залучаєте підписників з соцмереж, повинен бути дійсно актуальним.

  Договори про співпрацю в Телеграм

  ВП (взаємний піар) досить ефективний інструмент: ви рекламуєте – вас рекламують. Зв’яжіться з адміністраторами інших каналів, порівнянних за тематикою і кількістю підписників, домовтеся про партнерство і ростіть разом.

  Важливий момент – чим з більшою кількістю каналів вдасться подружитися, тим більше підписників зможете залучити.

  Публікуйте рекламу на дружніх ресурсах регулярно, щоб забезпечити постійний приплив нових підписників.

  Частина 2

  Платна реклама

  Платна реклама на каналах Телеграм – досить ефективний спосіб просування, якщо є дві речі:

  • Рекламний бюджет.
  • Хороший контент.

  Перш ніж замовляти рекламу, ознайомтеся з майданчиком, подивіться яка там залученість, який контент, скільки переглядів набирають пости. Важливо щоб канал підходив тематично, це впливає на те, чи будуть відвідувачі читати ваші тексти і відповідно, підписуватися.

  Практика показує, що найкраще працює реклама в своїй галузі. Цільова аудиторія там тепліша, матеріал буде відповідати потребам. Тут важливо зацікавити людину тим, що пропонуєте. Хороший текст – це те, що ви просто зобов’язані дати читачеві в Telegram, інакше – гроші на вітер.

  Потрібно розраховувати, що підписник в середньому обійдеться приблизно в 5-6 руб. Хоча на трендових каналах вартість може вирости до 20-60 руб.

  Просування через каталоги

  В інтернеті працюють спеціальні каталоги, в яких можна розміщувати рекламу і опис каналів. Ось деякі з них:

  telegrambots.info; add-groups.com/telegram/; 100wmz.com; Uztelegram.com; telegram-plus.ru; Telegram-club.ru; telegram.tabledo.com; 50bots.com; Uztelegram.com; add-groups.com/telegram/

  Особливу увагу зверніть на сайт tlgrm.ru – це великий ресурс, де можна написати про себе і знайти партнерів для просування в галузі.

  Крім цього, в самому Telegram працюють внутрішні каталоги:

  @Catalog5; @channels_sng; @changramm; @Serious_catalog; @catalog_channels; @ruscat; @RUSchannelsTG; @Maestro_Group; @ Pr4pr; @CatalogTelegram; @Top_Kannal

  У месенджері це виглядає ось так:

  Крім безкоштовних, існують і платні каталоги Телеграм. Принцип роботи з ними мало чим відрізняється від платної реклами на каналах, домовляєтеся, платите і розміщуєте інформацію про себе.

  Важливо – напишіть яскравий, інформативний заголовок, щоб вас помітили.

  Використовуйте всі доступні способи просування і це принесе хороший результат.

  Платна реклама в Google, Yandex та соцмережах

  Просувати канал Telegram через контекстну або таргетовану рекламу досить затратно, і не факт, що ефективно. Маркетологи, які тестували цей метод пишуть, що виходить мало і дорого. Цільова аудиторія рідко звертає увагу на неї, та й щоб підписатися – потрібно переходити з браузера в Телеграм – а це додаткові дії і час.

  За статистикою Google 75% користувачів не готові чекати, якщо сайт завантажується довше 8 секунд, а щоб витратити зайві пів хвилини, людина дійсно повинна бути мотивована і зацікавлена.

  Біржі, покупка офера і ботів – підписників

  Купівля підписників на біржах – імітація життєдіяльності. Через два-три тижні більшість одпишуть, якщо, звичайно, не належать до потрібної цільової аудиторії. Цей метод може спрацювати на якомусь етапі, але всерйоз на нього розраховувати не варто. Набагато краще, коли люди підписуються відповідно до інтересів.

  Те саме можна сказати і про ботів-оферів. Підключення «штучних» підписників обійдеться від 1 до 5 руб. за штуку. Користі від таких читачів небагато – лише створення масовки.

  Статистика каналу в Телеграм

  Статистика – основа інтернет-маркетингу. Рекомендую на самому початку просування підключити бота для видачі даних. Простий спосіб – зайти на сайт https://tgstat.ru/, скачати і встановити бот.

  У Телеграм він виглядає ось так:

  А далі просто пишемо йому повідомлення з адресою, яка нас цікавить каналу і отримуємо інформацію:

  Внизу праворуч ми бачимо кнопку «Перейти в TGStat», це посилання на сайт, де ми дізнаємося багато цікавого:

  • графіки зміни числа підписників;
  • охоплення постів;
  • кількість публікацій;
  • репости і згадки каналу.

  Це вже сильно нагадує звичні соцмережі – реальна інформація, з якою можна працювати.

  Кількість підписників показує, як ефективно адміністратор просуває канал, охоплення постів необхідний для того, щоб дізнатися, як заходить контент, а репости і згадки – розкажуть про популярність матеріалу і про те, де, як і коли адміни рекламували канал:

  Висновок

  В кінці статті хочу дати кілька простих рекомендацій, які зроблять просування канал в Телеграм більш ефективним:

  • створюйте корисний контент, тільки він робить канал цінних;
  • не забувайте про картинки, користувачі люблять зображення, за статистикою вони набирають найбільшу кількість переглядів;
  • не переривайте ведення каналу – сталість працює на вас, а ось при паузах значна кількість людей відписуються;
  • десктопний Телеграм дає можливість публікувати текст і картинку в одному пості;
  • не викладати матеріал пізно ввечері або вночі, це скорочує перегляди;
  • експериментуйте з контентом, аналізуйте перегляди;
  • розраховуйте не на швидкий результат, а на планомірну, систематичну роботу;
  • залучайте аудиторію за допомогою опитувань.

  Сподіваюся, ця стаття допоможе просунути ваш канал в Телеграм і принесе користь бізнесу.

  Автор: Тарас Бойчук

  5/5 - (3 голосів)