Кібербулінг або Інтернет-цькування. Тепер кривдників можна зустріти не тільки на спортмайданчику, а й в Інтернеті

Відправимо матеріал вам на EMail:


  Время чтения: 3 мин.

  Що таке Кібербулінг або Інтернет-цькування?

  Таке явище відбувається, коли дитину чи підлітка переслідують або знущаються з нього, використовуючи для цього Інтернет або мобільний телефон. Це якщо обидва учасники конфлікту є неповнолітніми. Якщо ж агресором виступає доросла людина, то це вважається кіберпереслідування і тягне за собою більш серйозні наслідки.

  Кибербуллинг

  Типи Інтернет-цькування

  Існує кілька видів Кібербулінгу, про які повинен знати персонал школи та батьки. Їх розрізняють за типом кривдника, його мотивами та технологіями, які він використовує для цькування. Як тільки адміністрація школи, батьки або співробітники правоохоронних органів змогли визначити тип Кібербулінгу, їм легше вжити належних заходів щодо вирішення подібних ситуацій та запобігання їм у майбутньому.

  Образа

  Колючі, злісні коментарі, які жертва отримує за допомогою СМС, через соціальні мережі та чат-кімнати.

  Утиск

  Принизливі, образливі та залякують повідомлення, які можуть бути адресовані як особисто дитині, так і групі дітей. Для такого цькування використовують СМС повідомлення або онлайн-спілкування.

  Анонімне переслідування

  Будь-яка форма агресивних дій або погроз з боку анонімного кривдника. Він може використовувати вигадане ім’я (псевдонім), заблокований номер телефону або запозичений телефон, призначений спеціально для залякування жертви. Все це надалі ускладнює пошук і визначення особистості переслідувача.

  Використання фіктивного імені

  В такому випадку кіберхуліган готовий йти на все, щоб прикинутися іншою людиною. Для цього він може створити акаунт у Фейсбуці під чужим ім’ям і використовувати його для своїх нападок.

  Розголошення особистої інформації

  Для цього кривдник поширює особисті дані або листування, які жертва вважає конфіденційною.

  Статистика Кібербулінгу

  За останні роки рівень Інтернет-цькування значно виріс серед підлітків середнього і старшого шкільного віку. Дослідження по онлайн безпеки показали наступні цифри:

  • 42% дітей піддавалися Інтернет переслідуванню в мережі. Кожен четвертий опинявся в такій ситуації не один раз.
  • 58% дітей зізналися, що отримували злі та образливі коментарі, коли перебували онлайн. Четверо з десяти опитаних стикалися з цим не раз.
  • 35% дітей отримували онлайн-загрози. Майже кожен п’ятий підліток відчував це на собі багато разів.
  • 53% дітей зізналися, що ображали інших онлайн. Кожен третій робив це кілька разів.
  • 21% дітей отримували листи з погрозами або повідомлення з образами.
  • 58% дітей не повідомила своїм батькам або іншим дорослим про те, що стали жертвою Інтернет-цькування.

  Разом з тим, у 2017 році Дослідницький центр в області Кібербулінгу надав статистику поведінки дітей середнього шкільного віку.

  • 30% учнів середньої школи стали жертвами одного з типів Інтернет-цькування більш як два рази за останні 30 днів.
  • 22% дітей зізналися, що використовували хоча б один тип Кібербулінгу більш як два рази за останні 30 днів.

  Як батьки можуть захистити своїх дітей?

  Асоціація батьків і вчителів рекомендує наступні методи захисту від Кібербулінгу:

  • Ніколи не повідомляйте інформацію про діяльність своїх дітей в Інтернеті іншим батькам або дітям, особливо нікнейм в онлайн-грі або ім’я користувача, а також пароль. Все це може бути використано проти них.
  • Використовуйте програмне забезпечення для фільтрації та блокування кібератак як один зі способів комплексного захисту в Інтернеті. Однак, варто пам’ятати, що такий підхід не може гарантувати стовідсоткову безпеку від переслідування онлайн.
  • Вивчайте своїх дітей не реагувати на агресію. Почавши переписку з кривдником, дитина тільки погіршить ситуацію.
  • Станьте прикладом для своїх дітей, використовуючи сучасні технології на благо. Чи не висміювати та не докучайте іншим, коли ви онлайн. Особливо це стосується ситуації, коли поруч з вами ваші діти. Будьте для них прикладом для наслідування.
  • Скачайте або збережіть всі образливі повідомлення, щоб повідомити адміністрацію школи та, якщо необхідно, представникам правоохоронних органів.
  • Будуйте відкриті та довірчі відносини зі своїми дітьми, щоб вони могли звернутися до вас за допомогою в разі інтернет-цькування.
  • Зверніться до свого Інтернет-провайдера, щоб повідомити про порушення правил поведінки в Інтернеті. Це допоможе вжити заходів щодо порушника.
  • Закликайте своїх дітей повідомляти про всілякі утиски та обговорювати подібні випадки з вами або шкільним психологом. Те, що слабкий не в змозі себе захистити – це міф.
  5/5 - (2 голосів)