Як створювати контент для соціальних мереж

Відправимо матеріал вам на EMail:


  Время чтения: 8 мин.

  Будь-який бізнес, який використовує можливості соціальних мереж, переслідує комерційні цілі. Тому компаніям постійно потрібні копірайтингові тексти. Навіть при розміщенні інформації про безплатний вебінар або роздачу тестової продукції потрібен контент, що продає. Метою такого «безкоштовного заходу» зазвичай є збір email-бази, яка буде використана для подальшого розсилання листів комерційного змісту потенційним клієнтам.
  Тексти, що розміщуються на різних майданчиках, мають свої особливості. У цій статті ви знайдете загальну інформацію про контент для соціальних мереж.

  Види текстів для соціальних мереж

  Пізнавально-розважальні тексти – близько 80% контенту в соціальних мережах. Таке співвідношення з комерційними постами рекомендовано за правилом Паретто 20/80, але в деяких випадках можна робити співвідношення трохи іншим. Все індивідуально і залежить від галузі.

  Навчальні пости

  Навчальні пости допомагають у виборі, підказують як вирішити проблеми, позбавляють від страхів. Найчастіше такі тексти в соцмережах націлені на допомогу в виборі чого-небудь. Наведемо один яскравий приклад з реальної практики.

  Власниця меблевого магазину в маленькому містечку, передбачаючи неминучі матеріальні збитки для свого бізнесу через швидку появу нових конкурентів, вирішила попрацювати на випередження. Вона заздалегідь дізналася про те, які саме меблі, фурнітуру та аксесуари продаватимуть в новому магазині. Безпосередньо перед відкриттям магазину конкурента були опубліковані інформаційні пости в соціальних мережах і замовлені брошури на тему «Як вибрати якісну шафу?».

  Підказки містили таку інформацію: чому необхідно звертати увагу на петлі (кріплення) на дверцятах шафи; як правильно вибрати надійні петлі, щоб не переплачувати в майбутньому за ремонт неякісної меблів і т.п.

  Брошури розійшлися, пости в соцмережах завдяки рекламі також побачили багато. Інформація дуже скоро дала свої «плоди». Коли потенційні покупці меблів заходили в магазин конкурентів, при детальному розгляді шаф звертали пильну увагу не тільки на ціну і дизайн, а й на петлі, які були низької якості. В результаті власниця меблевого магазину, яка провела попередню роботу, не тільки не втратила своїх постійних клієнтів, але навіть збільшила їх кількість, що позитивно відбилося на продажах і чистому прибутку.

  Що ж стосується «вирішення проблеми клієнта» або «позбавлення від страхів», найкращим прикладом стане продаж послуги, наприклад, консультації. Перед тим, як почати просувати нову компанію в цій ніші, бажано запустити безкоштовний онлайн семінар на тему, близьку для ЦА. Якщо говорити про підприємців, тоді вона може звучати так: «Як не втратити свій бізнес». У назві завжди бажано вказувати або посилатися на «основну біль» цільової аудиторії. В процесі безкоштовного семінару вдасться «підігріти» потенційних клієнтів і зібрати первинну базу для продажу платних послуг в майбутньому.

  Пости, що просвіщають

  На сторінках компаній в соцмережах доцільно періодично викладати новини галузі, інформацію про тренди, огляди, добірки і цікаві факти. Це необхідно, щоб привернути увагу і підвищити довіру у ЦА. Пропонуючи, наприклад, новини галузі, ви виступаєте в ролі експерта. Це підвищує довіру і говорить про те, що в компанію можна звертатися за професійною консультацією.

  Що стосується цікавих фактів, в процесі складання контент-плану для соціальної мережі можна знайти дуже багато кумедних і маловідомих або забутих речей. Такий контент викликає інтерес з боку аудиторії, є корисним. Наприклад, якось до Дня науки, в ТОП записів вийшла інформаційна замітка «Чому Google називається саме так». Якщо викласти коротко, гугол – число, в десятковій системі числення, яке зображають одиницею з сотнею нулів. До недавнього часу це було позначення для найбільшого числа в світі. Саме тому засновники компанії вибрали його як щось, що пророкує успіх їх стартапу. Вони вважали, що індекс компанії Google буде найзначнішим в світі і не помилилися.

  Розважальні пости

  Для розваги аудиторії використовують картинки, гумор і цитати відомих людей. Такі пости успішно «расшарівать», так як цікаві і подобаються багатьом.

  Слід правильно створювати розважальні пости, перевіряти їх достовірність. В інтернеті, особливо в соцмережах, часто зустрічаються цитати і афоризми, які насправді не належать тим людям, кому їх приписують. Поширення неправдивої інформації може призвести до втрати довіри до компанії, змусити людей сумніватися в правдивості інших постів, розміщених на сторінці.

  При написанні тексту на зображенні слід використовувати якісний фон, який не знизить читабельність і буде виглядати привабливо. Це збільшить шанси на расшаріваніє вашого поста.

  Що стосується гумору – він повинен бути зрозумілий і доступний для сприйняття вашої цільової аудиторії. Крім того, намагайтеся не використовувати так звані «бояни» або «анекдоти з бородою», а публікуйте свіжий тематичний гумор або створюйте смішне самі, використовуючи тренди.

  Інформаційні пости

  На сторінці компанії в соцмережі обов’язково має бути присутня інформаційна складова про фірму, її співробітників, отримані нагороди, нововведення і т.п. Зміст таких постів і текстів не є комерційним. Висвітлювати варто не тільки знаменні події, а й простий щоденний робочий процес. Доповнюйте такі пости фотографіями, щоб вони були цікавіше для вашої ЦА. Але не забувайте, що якість зображень має бути високою. Фотографії бажано брендировать.

  Пости для залучення

  Для позитивної динаміки розвитку сторінки компанії в соцмережі і підтримки активності підписників, необхідно хоча б раз на місяць проводити будь-які конкурси, флеш-моби, опитування та інші заходи для підвищення залученості потенційної цільової аудиторії. Проблемою в цьому випадку може стати однотипність такого роду постів. Вони повинні бути різноманітні, щоб продовжувати викликати інтерес серед підписників.

  Щоб подібні пости побачило якомога більше людей, підключіть таргетовану рекламу. Тільки в зв’язці з цим інструментом ви зможете отримати дійсно помітний приріст нових підписників.

  Комерційні пости

  Всього близько 20% від загальної кількості інформації, розміщеної в соціальних мережах, становлять пости, що продають. Зазвичай вони стосуються конкретних товарів або послуг певної компанії.
  У Instagram складно продавати, якщо немає якісного фото-контенту або ваші послуги неможливо красиво презентувати за допомогою будь-яких зображень або відео. Але зате ця площадка відмінно підходить для інтернет-магазинів.

  Facebook або ВКонтакте дають трохи більше можливостей, так як там немає такої сильної прив’язки до фото- та відео-контенту, можна презентувати і просуватися за допомогою текстів. Хоча, звичайно, контент з візуальною складовою і на цих майданчиках привертає більше уваги і краще ранжируется внутрішніми алгоритмами.

  Що найчастіше рекламують компанії в соціальних мережах?

  Для презентації в соціальних мережах зазвичай вибирають:

  • Новинки. Їх люблять потенційні покупці і вони швидко привертають до себе увагу.
  • Популярні товари. До них можуть ставитися як самі маржинальні, так і самі затребувані позиції.
  • Збірки з товарами. Ви можете називати їх по-різному, щоб зацікавити свою аудиторію. Наприклад, «модні», «актуальні» і т.п. Це хороший варіант і для продукції, і для послуг.
  • Вибір місяця. Подібний хід підходить для готелів, ресторанів і туристичного бізнесу. Особливо якщо одночасно запускати якусь акцію. Ви можете як чесно підрахувати і анонсувати найбільш популярні товари або послуги, так і зробити «штучний вибір».
  • Акції, знижки та спеціальні пропозиції. При їх створенні слід пам’ятати про формулу ОДП, тобто обов’язково вказувати оффер, дедлайн або обмеження за часом і заклик до дії.

  3 головні помилки акцій

  При опрацюванні акційних або спеціальних пропозицій власники бізнесу часто роблять три помилки, які знижують інтерес у ЦА. Цими помилками є:

  1.Банальность. Наприклад, 5% знижки на перше замовлення.
  2.Постоянство:

  • Акція проходить дуже довго (6 місяців, наприклад);
  • Акції проходять дуже часто (щотижня / місяць).

  3.Про акцію ніхто не дізнався, так як ви не виділили додатковий бюджет на її просування, рекламу.

  Приклад вдалого акційного поста для соціальної мережі

  Заголовок: Акція! До Дня Святого Валентина! Знижка 30% на форму для прання бюстгальтерів Ultra Bra System

  Основний текст: Чому варто купити в подарунок коханій:

  • Запобігає потраплянню кісточок бюстгальтера в патрубки пральної машини.
  • Зберігає форму бюстгальтера протягом усього прання.
  • Економить час на ручному пранні.
  • Витримує температурні режими прання і сушіння до 95 °

  Чому потрібно купити саме у нас? Безкоштовна доставка по Києву в протягом 3 годин після замовлення. Ціна: 175 грн 125 грн.

  Чому потрібно купити зараз? Дисконтна карта в подарунок.

  Заклик до дії:

  Як купити? Замовляйте через директ.

  Що ще підходить в якості контенту для сторінки компанії в соціальних мережах?

  При складанні контент-плану для соціальних мереж ви також можете використовувати:

  • Призначений для користувача контент. Дуже добре підходить для залучення уваги потенційних користувачів до товару і підвищення довіри до нього і компанії. У перспективі це призведе до підвищення продажів. Призначеним для користувача контентом може бути як текстова інформація, так і фото або відео. Наприклад, один з відомих інтернет-магазинів просив своїх клієнтів знімати відео про те, як вони розпаковують, тестують придбаний товар і діляться в процесі враженнями. Такі відео викладалися в мережу, викликаючи інтерес до товару, а також підвищуючи довіру до інтернет-магазину. Користувачам за зняті відео зазвичай передбачені подарунки або знижка на наступне замовлення.
  • Трендовий контент. Такі пости можуть швидко злетіти через популярність теми, але потім їх зазвичай так само швидко забувають. Згадайте період популярності пісні групи «Ленінград» і їх пісні «ЛаБут». Зв’язок із цієї пісні зустрічалося в досить успішних рекламних кампаніях інтернет-магазинів інших напрямків, далеких від взуттєвої індустрії. Наприклад, одна мережа будівельних супермаркетів використовувала «ЛаБут» в рекламі стійкої фарби, призначеної для будь-якого виду робіт.
  • Довгі тексти або лонгпостінг. Якісний і цікаво написаний довгий текст, розміщений в соцмережах, часто розшарюють в інші групи або публікують в ЗМІ.

  Загальні рекомендації з написання текстів для соціальних мереж

  При написанні постів і в процесі підготовки контент-плану:

  • Додавайте яскраве фото. Це привертає увагу користувачів. Пишіть простий, зрозумілий і не нудний текст.
  • Спілкуйтеся зі своєю аудиторією так само, як з друзями. Пам’ятайте, що це не наукова конференція, а соціальні мережі, тому і подача інформації повинна бути простіше, без використання складнопідрядних речень.
  • Розбивайте текст на абзаци. Необхідно враховувати, що абзац у тексту не повинен містити багато пропозицій. Оптимальний варіант – 3-4. Між абзацами робіть пропуск рядка, щоб текст сприймався читачем легше.
  • Провокуйте спілкування. У висновку поста задайте питання з позитивним відтінком. Наприклад, «А як вважаєте Ви?» або «Як Вам така ідея?», «Що Ви думаєте з цього приводу?» та ін.
  • Виробіть власний стиль подачі інформації. Тоді навіть при переписі або копіюванні ваших текстів, легко буде знайти першоджерело.
  • Зробіть ставку на якість. Краще публікувати менше текстів, але хорошої якості. Для комерційних груп досить 1-3 оновлень на добу, для тематичних інформаційних співтовариств – 6-10.
  4.7/5 - (9 голосів)