Контент-план для Instagram Stories. Що це таке? Для чого потрібен?

Відправимо матеріал вам на EMail:


  Время чтения: 7 мин.

  Сторіс – що це?

  “Сторіс” – це короткі відео або фотографії, які користувачі розміщують у соціальних мережах, таких як Instagram, Facebook, Snapchat та інших. Instagram-історії – це перше, що бачить користувач, коли відкриває додаток. Особливість Stories в тому, що вони відображаються вище новинної стрічки і мають малий термін життя (24 години). В історіях можна публікувати як фото, так і відео. Якщо у вашого облікового запису понад 10 тисяч підписників можна вставляти клікабельне посилання (із закликом swipe up) на ваш сайт, публікацію, телеграм-канал, сторінку Facebook та інше.

  контент-план для stories

  Причини, для публікації Stories:

  • Stories – ідеальний майданчик, щоб знайомити користувачів з власниками бізнесу. Споживачам дуже важливо знати, хто стоїть за брендом.
  • Користувачі все частіше дивляться Stories і все рідше стрічку Instagram. Тому якщо хочете, щоб вас частіше помічали, не варто ігнорувати регулярний постинг Stories.
  • Опитування, питання, голосування – це швидкі інструменти, які допоможуть краще зрозуміти вашу аудиторію, її інтереси і особливості.
  • В Stories більше можливостей зробити контент цікавим і динамічним, залучати аудиторію, закликати її взаємодіяти з брендом.
  • Можна створювати акції та спеціальні пропозиції, обмежені в часі.

  Що включає в себе контент-план для Stories?

  1. Створення документа і таблиці Excel.

  1.1. Створення обов’язкових полів:

  • дата;
  • день тижня;
  • час публікацій;
  • рубрика;
  • формат (фото, відео, анімація, опитування, репост);
  • візуал;
  • коментар замовника;
  • коментар виконавця.

  1.2. Заповнення графи «День тижня» і підбір відповідних дат, розподіл Stories за рубриками.

  1.3. На даному етапі ми визначаємо скільки постів якого типу контенту буде.

  2. Продумування контенту і концепції створення Stories по кожній обраній рубриці.

  3. Реалізація п.2.

  Залежно від рубрики даний пункт може включати:

  • пошук картинок для Stories на фотостоках;
  • відбір фотографій / відео для Stories, наданих клієнтом;
  • обробка відібраних картинок / фотографій / відео в Adobe Photoshop, мобільних додатках, безпосередньо в додатку Інстаграм або інших редакторах.

  Обробка може включати створення анімації, накладення рамок або шаблонів, накладення або заміна музики, накладення тексту, створення голосування або опитування та інше. Специфіка обробки залежить від обраної стратегії.

  4. Перевірка розробленого контент-плану на граматичні та орфографічні помилки (в разі наявності тексту).

  5. Розшарювання доступів і передача контент-плану на перевірку клієнта у вигляді посилання на Google Таблицю.

  6. При необхідності внесення правок.

  7. Планування публікації Stories (зараз є можливість зробити це за допомогою вбудованого функціоналу, який називається Story composer і знаходиться у Meta Business Suite у Планувальнику)

  story composer

  Як планувати сторіс в Інстаграм?

  Щоб налаштувати відкладений постінг сторіс в Instagram, вам знадобиться або використовувати сторонні інструменти або сервіси, такі як Buffer, Hootsuite, Later та інші, які дозволяють планувати публікації в Instagram, включаючи сторіс, або безкоштовно скористатися можливістю публікації через Story composer, який знаходиться в Meta Business Suite у Планувальнику.

  Варіанти рубрик на прикладі акаунту Експерт PC

  1. Розважальні Stories:

  • Цікаві факти про популярні ігри, турніри, компанії, які займаються виробництвом комплектуючих.

  Кількість Stories за 1 раз: 4 – 5 слайдів.

  • Привітання з тематичними святами.

  Кількість Stories за 1 раз: 1 слайд.

  • Яскраві анонси онлайн- і офлайн-заходів (наприклад, турнірів)

  Кількість Stories за 1 раз: 1 слайд.

  • Stories з тематичним гумором

  Даний вид контенту потрібен для того, щоб аудиторія не засумувала. Але налагоджує комунікації бренду з підписниками та підвищує їх зацікавленість і лояльність.

  2. Корисні:

  • Покрокові інструкції реєстрації на турнірах (наприклад на таких, CS: GO), інструкції того, як робиться замовлення через сайт та інше.

  Кількість Stories за 1 раз: до 5 слайдів.

  • Яскраві анімаційні анонси онлайн- і офлайн-заходів (наприклад, турнірів)

  Кількість Stories за 1 раз: 1 слайд.

  Даний вид контенту дозволить навчити підписників здійснювати цільові дії (реєстрація на заході / турнірі, тестування сайту і т.д.)

  3. Залучаючі:

  • Опитування, пов’язані з Вашим продуктом і брендом.

  Кількість Stories за 1 раз: 4 – 5 слайдів.

  Приклад: виставляти фото ПК і пропонувати підписникам вгадати чи коштує він менше, ніж 25 000 грн або більше і т.п. Особливо актуально буде для презентації нових ігрових блоків. Приклад того, як це може виглядати
  Контент-план для Instagram Stories 5

  • Влаштовувати відкриті опитування.

  Кількість Stories за 1 раз: 1 слайд.

  • Тести на знання ігор або характеристик комплектуючих з варіантами відповідей.

  Кількість Stories за 1 раз: 4 – 5 слайдів.

  • Вікторини «Натисни на екран і визнач, хто ти з героїв гри»

  Кількість Stories за 1 раз: 1 слайд.

  • Анонс конкурсу.

  Кількість Stories за 1 раз: 1 – 5 слайдів.

  • Репост поста зі стрічки.

  Кількість Stories за 1 раз: 1 слайд.

  Третій тип дозволить залучити й утримати наявну аудиторію, стимулювати активність підписників, збільшити кількість переглядів Stories. Це вплине на рівень залученість акаунту в цілому, дозволить Stories виходити в Рекомендоване, підвищить лояльність наявної аудиторії і збільшить впізнаваність бренду.

  4. Комерційні

  • Презентація системних блоків.

  Кількість Stories за 1 раз: 1 – 3 слайда.

  (Замість ціни можна писати характеристики ігрових блоків. З Stories користувачеві зручніше написати в Директ, а, отже, це може посприяти збільшенню кількості лідів).

  • Як робиться продукт: відео або анімації з збірок ПК.
  • Бекстейдж з фотосесій і тестування ігрових блоків.
  • Фото підписників з вашим товаром.
  • Фото співробітників / команди.
  • Фото офісу / магазину / виробництва.
  • Фото і відео з заходів.

  Кількість Stories за 1 раз: 1 – 2 слайди.

  У цьому форматі ми детальніше розповімо про бренд, про те, що і як збирається, будемо мотивувати підписатися, зателефонувати або зв’язатися будь-яким іншим способом. Це зробить компанію ближче до потенційних клієнтів. Додасть бренду більше прозорості. Також даний тип Stories посприяє збільшенню кількості заявок.

  Подивіться також приклади сторіс у стратегії для бренду одягу Deps

  story composer

  Коментар від Олени Боднар, SMM-спеціаліст

  Варіанти планування сторіс

  Я все планую завдяки Notion.

  1. Це найпростіший варіант. Сторіс на тиждень. Коли тобі просто скидають контент і ти публікуєш, відштовхуючись від нього.

  контент план для сторис

  1. Тут другий варіант: він складніший, але з функцією перегляду в календарному вигляді, можна переключатися, дивитись на який день, що заплановано. Крім цього можна планувати відразу з самою сторіс, як вона буде візуально виглядати, можна сюди її завантажувати і прописувати сторітел повністю і розбивати на дні, як буде зручніше. Також їх можна розбити на дві окремих таблички. Одна буде boardview, а друга просто календар. Вони будуть поруч розташовані на сторінці, але підв’язані. Тобто якщо в тебе виникає ідея для сторіс, ти можеш занести її в boardview, а коли ти проставиш дату, то воно підтягнеться вже відразу в календар.І ще добавлю, інколи я користуюсь ще чернетками в самому Інстаграм: коли є сторітел прописаний в контент-плані, тоді я переходжу до візуального оформлення в Інсті. В чернетках сторіс може зберігатись до 7 днів, тож дуже зрчуно їх використовувати, бо можна вносити правки, якщо щось потрібно змінити.

  контент план для сторис пример план сторис на неделю

  Невеличкий коментар: зазвичай Stories прямо як дописи я не планую наперед, але якщо це буде якісь прогрів перед продажами, запусками, то просто відмічаю собі дату запуску. Відповідно я розумію за який період часу мені потрібно робити прогріви і можу просто накидати теми відразу в календар і все. В основному постинг планую на тиждень наперед, щоб плюс-мінус розуміти, від чого відштовхуватися.

  А Ви готуєте окремий контент-план для Stories?

  Поширені запитання

  Що таке контент план для сторіс?

  Контент-план для сторіс – це план, який визначає контент, який публікуватиметься в Instagram Stories на певний період часу. Він включає вибір тем, створення контенту, визначення форматів (фото, відео, опитування і т.д.) і розклад публікації сторіс.

  Який приклад контент плану для сторіс?

  Приклад контент-плану для сторіс може виглядати наступним чином: Пн – публікація щодо налаштуваненя роботи та процесу створення продукту; Вт – відео з порадами та рекомендаціями в галузі; Ср – питання-відповідь з підписниками, де можна поставити запитання та отримати відповіді; Чт –коротке відео з новинами та оновленнями про компанію чи бренд; Пт – розіграш або конкурс для підписників із призами чи знижками; Сб – публікація відгуків клієнтів чи партнерів; Нд – мотиваційна цитата чи надихаюча історія успіху. Контент-план може бути адаптований під конкретні цілі та аудиторію, і допомагає організувати та структурувати контент у Instagram Stories.

  Як виглядає контент план для Інстаграм?

  Контент-план для Instagram зазвичай включає календар публікацій із зазначенням часу та дат, тематики постів (освітній контент, продуктові оновлення, особисті історії тощо), формати контенту (фото, відео, сторіс), плани проведення інтерактивних заходів (опитування , конкурси) та стратегію взаємодії з аудиторією (коментарі, відповіді на запитання).

  Скільки коштує контент план на місяць?

  Вартість складання контент-плану для Instagram в Україні в 2024 році варіюється в залежності від обраного агентства та послуг. Наприклад, ціна підготовки контент-плану починається від 70 доларів. Але ціни можуть змінюватись в залежності від складності завдання, обсягу роботи та специфічних вимог клієнта. Також слід враховувати, що у вартість можуть входити додаткові послуги, такі як аудит існуючого контенту, розробка стратегії просування та інше.

  Хто такий сторісмейкер?

  Сторісмейкер – це фахівець у галузі маркетингу та соціальних мереж, який займається створенням та обробкою сторіс для платформ, таких як Instagram, Facebook та інших. Вони підбирають оформлення, шрифти, додають стікери та гіфки, обробляють фото та відео, створюють контент-плани, розробляють ідеї для інтерактивів та аналізують реакцію аудиторії на контент. Сторісмейкери допомагають підвищувати охоплення та залучення аудиторії, використовуючи креативний підхід та візуальні інструменти для створення привабливих та ефективних сторінок.

  4.7/5 - (4 голосів)