Все, що потрібно знати про маркетинг інтернет-магазину

Відправимо матеріал вам на EMail:


  Время чтения: 8 мин.

  Яка головна мета будь-якого інтернет-магазину? Витяг комерційного прибутку! Як домогтися цього у Всесвітній Мережі? Тільки задіявши грамотний маркетинг інтернет-магазину. Якими б якісними і дешевими не були ваші товари або послуги, цільова аудиторія ніколи про них не дізнається, якщо сайт не з’явиться в ТОПі пошукової видачі.У реальному житті у людини є шанс наштовхнутися на цікаву і не розрекламовану «точку». У віртуальному світі це практично виключено.

  Маркетингове просування інтернет-магазинів (часто використовується ще термін «digital маркетинг») – це комплексний захід. І ефективність його безпосередньо залежить від кількості і якості використовуваних методик.

  Основні компоненти комплексного маркетингу інтернет магазинуПроверить перед пуском интернет магазин

  • Пошукове просування або SEO просування. Даний метод добре працює, якщо потенційний клієнт вже знайомий з реалізованими вами товарами або послугами. Тобто користувач знає, які саме фрази слід вводити в пошуковому рядку. Даний спосіб найбільш універсальний і дає довготривалий результать, оскільки заснований не на рекламі, а на оптимізації сайту за ключовими словами і фразами. При грамотній реалізації ресурс завжди буде на високих позиціях пошукової видачі. Єдиний серйозний мінус – тривалі терміни розкрутки і підвищені вимоги до професіоналізму виконавця.
  • Контекстна реклама. Невеликі текстові оголошення розміщуються в пошукових системах (Google, Яндекс, Mail.ru) або на їх партнерських сайтах. Коли користувач вводить запит, відповідний оголошенню, воно показується поверх результатів органічної видачі. Головні плюси – швидкий ефект і можливість регіональної фільтрації. Недоліки – висока вартість і негативне ставлення «блокувальників реклами» в браузерах.
  • Медійна реклама. Це більш просунутий варіант контекстної реклами, що включає медійну складову, наприклад, логотип бренду. У найпростішому випадку виготовляється медійно-контекстний банер, який дозволяє візуально виділити ваше оголошення на тлі конкурентів. Коштує послуга трохи дорожче, переваги і недоліки – аналогічні попередній технології.
  • Просування через торгові майданчики. Для зручності користувачів багато пошукових систем і окремі комерційні організації створюють сайти-агрегатори (Яндекс Маркет, Price.ua або Torg.Mail.ru). Користувачі ставляться до них з високим ступенем довіри, не рахуючи явної рекламою. Оплата може стягуватися або при переході на сайт інтернет-магазину, або за сам факт наявності його товарів в базі.
  • Контент маркетинг. Даний метод ефективний, якщо про ваш товар або послугу ще немає інформації або робота інтернет-магазину обмежена конкретним регіоном. Наприклад, детальну рекламну інформацію про нове дитяче харчування слід розмістити на форумах для мам, а на міському форумі корисно прорекламувати вигідну цінову пропозицію для товару, завезеного вами в місцеву філію магазину.
  • SMM і таргетована реклама в соціальних мережах. Метод, заснований на просуванні в соціальних мережах, ефективність якого збільшується з кожним роком. SMM – це можливість вийти на максимально близький контакт з цільовою аудиторією. Головне – наповнювати свою сторінку в соцмережах живою (унікальною) корисною інформацією і не забувати про таргетовану рекламу, щоб Ваш контент побачило якомога більше потенційних клієнтів. Таким чином Ви підвищите впізнаваність бренду і продажу.
  • Email маркетинг. Найстаріший метод просування з 20-річною історією. Його головна перевага – величезний охоплення (десятки мільйонів ящиків). З іншого боку, змусити даний інструмент ефективно працювати дуже складно – звичайний спам і розсилки не допоможуть. Потрібно враховувати сучасні тренди – орієнтацію на мобільні пристрої, максимальну персоналізацію, інтерактивні листи, поштові Мікро і т.д.

  Різновиди SEO просування

  Даний метод слід розглянути докладніше. Справа в тому, що інтернет-магазин без SEO – це нонсенс! Без пошукової оптимізації успіху в довгостроковій перспективі домогтися неможливо. При використанні SEO просування важливо не помилитися у виборі методу «розкрутки». Розглянемо найбільш ефективні варіанти в порядку зростання їх вартості.

  • Просування по кліках (PPC). Оплата здійснюється тільки при переході на сайт вашого інтернет-магазину за запитами з органічної видачі пошукових систем. Підрахунок переходів ведеться незалежною системою статистики. Це зручний варіант для магазинів, які торгують сезонними товарами – менше кліків в несезон, отже, нижче оплата.
  • Просування по трафіку і позиціях. Особливість методу полягає в тому, що SEO оптимізація для інтернет-магазину в даному випадку орієнтується на низькочастотні запити. Це вимагає більш глибокого аналізу бізнесу клієнта для формування широкого семантичного ядра. Зате в результаті замовник отримує не просто випадковий, а цільовий трафік від відвідувачів, які шукають конкретний товар.
  • Просування по лідам. Найдорожчий і найбільш ефективний метод пошукового просування. Замовник платить тільки за реальні дії відвідувача, що ведуть до отримання прибутку, – переказ грошей, оформлення замовлення, телефонний дзвінок і т. Д. Вартість подібної послуги формується індивідуально.

  Стратегія просування

  Бізнес розвиток інтернет-магазину завжди має грунтуватися на розумінні основних принципів функціонування ринку. Інтернет – найскладніше для аналізу ринкове середовище, що живе по унікальним законам, які мають тенденцію до постійної модифікації.

  На відміну від фізичного світу, стратегія просування інтернет-магазину в Мережі повинна враховувати ряд специфічних нюансів.

  • Багатоканальність. Рекламна інформація в Мережі надходить до клієнта по декількох каналах одночасно (пошукові системи, розсилки електронної пошти, новинні портали, банери і оголошення на сайтах, інформація на форумах і блогах, вірусна реклама). Ці потоки можна успішно використовувати паралельно, для досягнення кумулятивного ефекту.
  • Швидкість. Наслідки будь-якої маркетингової дії в Інтернеті наступають дуже швидко, іноді протягом декількох годин або хвилин. Тобто вміло створений інформаційний привід здатний привести свіжу хвилю клієнтів буквально на наступний день.
  • Соціалізація. Рівень комунікації в Мережі стрімко зростає. Величезна павутина соціальних мереж, блогів, форумів, сервісів миттєвих повідомлень і чатів дозволяє людям ділитися між собою знайденої інформацією. З одного боку це підвищує ефективність реклами, але з іншого може послужити причиною швидкого падіння репутації компанії в разі прорахунку.

  Розробка стратегії просування сайту повинна виконуватися ще на стадії його планування, навіть до початку створення первинного дизайн макета. Такий підхід дозволить не тільки забезпечити максимальну відповідність ресурсу комерційної тематики компанії, але і допоможе істотно знизити вартість його розкрутки. Перелічимо основні етапи стратегічного планування просування веб сайту.

  Маркетинговий аналіз. Потрібно з’ясувати, який продукт ми просуваємо, і в яких умовах. Для цього необхідно виконати ряд досліджень:

  • визначити, які унікальні конкурентні переваги має запропонований продукт або послуга;
  • провести аналіз відповідної галузі та визначити обсяг ринку і ступінь його конкурентності;
  • сформулювати основні вимоги, що пред’являються потенційним споживачем до товару чи послуги, що просувається;
  • з’ясувати рівень конгруентності ціни і якості продукту з поточними ринковими реаліями;
  • перерахувати основних конкурентів в конкретному комерційному сегменті і виявити їх сильні і слабкі сторони;
  • визначити можливі перешкоди і ризики просування на даному ринку.

  Аналіз цільової аудиторії. Мета такого дослідження полягає у створенні точного портрета потенційного клієнта. Необхідно з’ясувати:

  • наскільки добре представлена ​​в Інтернеті цільова аудиторія;
  • який її демографічний і статево-віковий склад, а також рівень доходів;
  • якими інформаційними каналами користується наш потенційний клієнт.

  Вибір методів просування. На підставі даних, отриманих при аналізі компанії, її продукції і цільової аудиторії вибирається один або кілька методів маркетингу. Для інтернет-магазину найчастіше використовується трафікове SEO просування з ситуативним застосуванням допоміжних інструментів – контекстної реклами, SMM, контент маркетингу, розкрутки на торгових майданчиках, Email-розсилок і т.д.

  Аналітика просування інтернет-магазину

  Як зрозуміти, що стратегія маркетингу працює ефективно? Використовувати інформативні інструменти для аналізу просування сайтів.

  • Інструменти збору відомостей про відвідувачів, ключових фразах і переходах. Вичерпну інформацію можна отримати в безкоштовних сервісах Google Analytics і Яндекс.Метрика (на сайті встановлюються спеціальні «лічильники»);
  • Інструменти пошуку і визначення ефективності ключових слів. Тут можна виділити як безкоштовні онлайн-сервіси Яндекс Wordstat і Google AdWords Keyword Tool, так і потужні комерційні пакети – KeyCollector, Serpstat.
  • Інструменти моніторингу позицій. Спеціальний софт дозволяє задати розклад збереження позицій в пошукових системах і сформувати звіти. До умовно безкоштовних відносяться програми Allpositions і SeoLib, а до платних – інструментарій SeRanking і професійний сервіс Serpstat.
  • Інструменти аналізу зовнішньої посилальної бази. Тут ефективні тільки платні продукти, оскільки потрібно безперервне оновлення бази даних. Серед подібних сервісів виділимо Ahrefs, Open Site Explorer і MajesticSEO.
  • Інструменти для аналізу ресурсів конкурентів. Допомагають визначити кількісні і якісні особливості трафіку інших магазинів. Зокрема, ключові фрази, за якими вони видні в пошукових системах, особливості використовуваної контекстної реклами і т.д. Є як комерційні сервіси (SemRush або Advse), так і безкоштовні (Alexa).
  • Інструменти для визначення рейтингу сторінки (домену) за даними Ahrefs (AR) та інших метрик сайту. Зазвичай входять в усі великі аналітичні програми, проте можуть пропонуватися окремо у вигляді зручних і наочних плагінів до браузерів.
  • Інструменти для технічного аудиту. Перевіряють грамотність і оптимізацію HTML коду, аналізують кількість посилань структуру сайту, тестують швидкісні характеристики і т. Д. Яскраві приклади – програми WebSite Auditor, Netpeak Spider і Screaming Frog SEO Spider.
  • Інструменти для аналізу контенту. Дозволяють комплексно вивчити наявні тексти на унікальність, грамотність, «спамність» і ступінь пошукової оптимізації. Найбільш просунуті інструменти виявляють частку «стоп-слів», дисперсію довжин пропозицій, коректність розподілу ключів, релевантність і навіть «людяність» контенту.
  • Інструменти аналізу «апдейтів» пошукових систем. Дозволяють відслідковувати зміну видачі з періодичністю до хвилини і повідомляти про них різними способами, включаючи SMS-повідомлення. Серед безкоштовних сервісів згадаємо SeoLib і Promosite.

  Маркетинг інтернет-магазину, з чого почати

  Must have знання, які необхідні кожному, хто займається просуванням інтернет-магазину:

  Особливості інтернет-маркетингу для інтернет-магазину

  Корисні програми для власників інтернет-магазинів

  1. Datacol – парсер для збору інформації з сайтів і швидкого вивантаження списку товарів з інтернет-магазину.
  2. Інтернет-магазину надається багато рекламних інструментів, ми ж розглянемо 12 сервісів для збільшення продажів. Дізнайтеся, чи використовуєте ви на максимум можливості свого магазину.

  Прайс-агрегатори

  Прайс-агрегатор – це інтернет-ресурс, який збирає прайс-листи інтернет-магазинів (іноді магазинів на роздробі), а потім надає користувачам порівняльну інформацію за цінами і наявності. В основному, аудиторія таких ресурсів – люди, що знаходяться на фінальній стадії покупки. Ознайомившись з характеристиками і ціновими пропозиціями, вони переходять в інтернет-магазин, щоб ознайомитися з варіантами оплати, доставки і т.п.

  Копірайтинг для інтернет-магазину

  Хочете дізнатися яким повинен бути текст на кожній сторінці сайту, як зробити так, щоб він продавав, які є фішки для залучення користувачів? Ця презентація – ваш вірний помічник.

  Маркетинг інтернет-магазину. Найважливіші метрики eCommerce

  • середній чек
  • показник конверсії
  • коефіцієнт переривання
  • нові підписники та реєстрації
  • лояльність клієнтів

  Ці та інші метрики важливі для інтернет-магазинів. Тому дивіться докладніше презентацію і відео про аналітику в інтернет-маркетингу.

  Презентації:

  Кейси

  Застосування знань на практиці і результати наших клієнтів.

  4.6/5 - (8 голосів)