Маркетингове агентство або фрілансер – що вибрати?

Відправимо матеріал вам на EMail:


  Время чтения: 3 мин.

  Перед кожним власником інтернет-ресурсів неминуче постає проблема просування в мережі. І, якщо в компанії немає своїх штатних фахівців, які займаються маркетингом і SEO-просуванням, доведеться робити вибір, до кого звернутися – до фрілансера або в спеціалізоване агентство. Нижче ми порівняємо ці два варіанти, їх сильні і слабкі сторони.

  Особливості просування за допомогою фрілансера

  фрилансер

  Основними причинами вибору послуг фрілансера є, як правило, нижча вартість просування, а також можливість спілкування безпосередньо з виконавцем. Таким чином компанії намагаються заощадити і тримати під контролем весь процес розкрутки сайту.

  На практиці виявляється, що послуги хорошого фахівця за вартістю будуть порівнянні з агентськими, а ризики втрати зв’язку з виконавцем занадто великі. Та й знайти достатньо кваліфікованого фрілансера буває непросто, адже такі виконавці вже не займаються пошуком клієнтів – з цим прекрасно справляється “сарафанне радіо”.

  Крім цього, навіть висококласний фахівець не застрахований від хвороб та інших причин, через які він не зможе виконати проект вчасно. У підсумку більшість компаній для об’ємних і тривалих завдань по просуванню звертаються в агентства, які можуть запропонувати більш якісну і результативну роботу.

  Просування з маркетинговим агентством

  Цей варіант має значно більше плюсів для замовника. Одним з найбільш вагомих переваг є можливість укладення договору і забезпечення юридичних гарантій виконання необхідного обсягу робіт. Практика показує, що робота з компанією, що займається просуванням, має цілий ряд плюсів:

  • відповідальність – окрім юридичного боку співробітництва, агентство дорожить своєю репутацією, і зацікавлене в тому, щоб бути постійно на зв’язку з замовником;
  • великий вибір інструментів і стратегій – в агентстві працюють різні фахівці і використовуються професійні інструменти. Це дозволяє знаходити оптимальні способи просування, експериментувати, проводити якісну аналітику;
  • взаємозамінність фахівців – в разі хвороби одного, роботою з замовником займеться інший співробітник компанії. У агентства набагато більше можливостей виконати роботу, не зриваючи терміни;
  • великий досвід в розкрутці різних проектів – агентство має багате портфоліо, а його фахівці мають досвід роботи з замовниками різного масштабу і сфер економіки;
  • комплексний підхід – наявність в одній компанії маркетологів, SEO-фахівців, копірайтерів, аналітиків та інших фахівців дозволяє підходити до просування комплексно. Так досягається якісна розкрутка, і позиції замовника на ринку довго зберігаються на необхідному рівні.

  Маркетингові агентства, як правило, використовують власні інструменти і сервіси, які допомагають здійснювати більш якісну і точну аналітику.

  Почему маркетинговое агентство лучше фрилансера

  Як відбувається робота з агентством

  Якщо ви звернетеся в гарне маркетингове агентство, вам не назвуть вартість просування, поки не отримають всю необхідну інформацію. Будьте готові до відповідей на безліч питань і до заповнення докладного брифа. Тільки таким чином можливо адекватно оцінити складність і необхідні витрати на кампанію по розкрутці проекту. Короткий список основних маркетингових заходів в агентстві виглядає так:

  • проводиться аналіз поточного стану справ (займана позиція на ринку, конкурентне середовище і цілі, які ставить перед собою компанія);
  • розробляється маркетингова стратегія і план заходів;
  • здійснюються заходи з розкрутки з використанням різних каналів комунікацій з цільовою аудиторією;
  • здійснюється контроль проміжних і кінцевих результатів, при необхідності здійснюється коригування плану просування.

  Якщо ви знайдете фрілансера, який зможе зробити все це досить якісно, ​​навряд чи його послуги будуть коштувати менше ніж в агентстві. Але часу на здійснення всього комплексу заходів буде потрібно більше.

  Звертаючись в агентство ви витратите більше коштів на просування в порівнянні з фрілансером, але отримаєте якісніший результат в гарантований термін.

  5/5 - (1 голос)