Рекомендації по роботі з нішевими і блоговими директоріями при просуванні закордон

Відправимо матеріал вам на EMail:


  Время чтения: 4 мин.

  Робота з нішевими і блоговими директоріями – один з найстаріших методів просування в пошукових системах (ПС). І якщо раніше все це робилося на автоматі (за допомогою ПЗ, наприклад, Хрумер), то зараз це протипоказано, бо можна схопити фільтр або спам від ПС. Тобто зараз бажано максимально по можливості зробити все руками.

  работа с нишевыми и блоговыми директориями

  Директорії – це каталоги сайтів. Яндекс.Каталог і Dmoz закриті, тому зараз неможливо 100% сказати, в якому каталозі потрібно обов’язково розміститися. Тому для правильного розміщення в каталог слід дотримуватися наступних правил:

  • нішеві (сфера вашого бізнесу) і блогові (якщо Ви ведете блог на сайті) директорії повинні бути схожі з Вашим сайтом по тематиці;
  • бажано враховувати регіональність (Ваш сайт – категорія в каталозі, або сама директорія);
  • максимально повно описати Ваш сайт (без переспама ключовими словами) і дотримуючись правил по розміщенню в кожній конкретній директорії, заповнити всі необхідні поля.

  Нішеві директорії

  Нішеві директорії – це аналоги довідників. Вони бувають як платні, так і безкоштовні. Але через те, що реєстрація на таких ресурсах використовується тільки для розведення посилальної маси сайту, то платно розміщувати не обов’язково.

  Правда при безкоштовному способі додавання сайту може зайняти від 2-х тижнів до декількох місяців.

  При реєстрації сайту в нішевих директоріях необхідно залишати тільки безанкорні посилання.

  Безанкорні посилання – це посилання з анкором, текст в якому є не конкретним запитом, а довільними, що не вказує на тематику сторінки словами. Це можуть бути вказівки на кшталт: website, here, visit website і т.д. Або ж безанкорні посилання – це ті, що містять адресу сторінки в текстовій частині. Вони мають найбільш природний вид:

  Анкор у вигляді url – site.net

  Також важливо знати, що деякі нішеві директорії вимагають зворотне посилання, тобто тільки після того, як ви розмістите посилання на директорію на своєму сайті, в каталозі з’явиться посилання на ваш сайт. З такими нішевими директоріями НЕ ВАРТО ПРАЦЮВАТИ!

  Необхідно пам’ятати, що практично кожен раз після реєстрації потрібно перевіряти пошту, бо за необхідністю потрібно буде підтверджувати свою пошту.

  Як шукати нішеві директорії?

  У пошуковому рядку Google шукаємо:

  • niche directories
  • free niche directories
  • paid niche directories
  • list of niche directories

  А також важливо шукати саме за ключовим словом вашої тематики сайту або його напрямки.

  Наприклад:

  Web design + directories list

  Наприклад, шукаємо в Google.com (США) за такими ключовими фразами + directories list:

  • web development company
  • internet solutions
  • website design and marketing
  • web developer company
  • web development and design
  • creative web design and development
  • web creation
  • website design service company

  Є ще один спосіб – необхідно підставити ключові фрази:

  • {ключове слово} inurl:resources
  • {ключове слово} inurl:catalog
  • {ключове слово} inurl:list

  Коментар: по посиланню можна знайти ряд сайтів, на яких можна зареєструватися.

  Приклад реєстрації в нішевій директорії

  1. Практично в кожній директорії для додавання ресурсу є «Submit your web site» (зазвичай в меню або сайдбарі).


  работа с нишевыми и блоговыми директориями 1

  2. Вибір категорії.
  работа с нишевыми и блоговыми директориями 2

  3. Спосіб додавання.

  На цьому кроці слід звернути увагу, що існує два способи додавання посилання: платний (прискорений) і безкоштовний.


  работа с нишевыми и блоговыми директориями 3

  Далі необхідно заповнити поля за даними, які вказані на початку документа. А також швидше за все необхідно буде ввести капчу і поставити галочку, що ви згодні з правилами.

  Іноді необхідно вносити адресу підприємства і контактні номери телефонів.

  работа с нишевыми и блоговыми директориями 4

  Заповнення необхідних полів

  Коли всі етапи реєстрації пройдені необхідно перевірити пошту. Практично кожен раз туди будуть приходити листи з проханням підтвердити пошту.

  Блогові директорії

  Пошук блогових директорій

  1. Використовувати в пошуку спеціальні пошукові запити:

  • blog directories list
  • назва тематики + blog directory

  2. Скористатися готовим списком, який надасть SEO-спеціаліст.

  Поради:

  1. Необхідно звертати особливу увагу на блогові директорії схожої тематики з вашим сайтом. Якщо Ви веб-розробники, то це буде: веб-дизайн, веб-розробка, інтернет-маркетинг, розробка мобільних додатків і т.д.
  2. Раджу реєструватися і розміщуватися тільки на авторитетних майданчиках. Авторитет ресурсу визначається трастом сайту, який складається з показника оцінки якості внутрішньої і зовнішньої посилальної маси. Трастовість можна перевірити за допомогою сервісів SemRush, Majestic MOZ – чим вище ці показники, тим краще ресурс.
  3. Також рекомендую уникати сайти, які вимагають зворотні посилання.
  4. Існують майданчики, де при бажанні розмістити зворотне посилання необхідно безпосередньо контактувати з власником директорії. Для цього необхідно знайти сторінку контактів і відповідну форму. При зверненні до власника майданчика, слід звертатися якомога коротше, уникати особистісних звернень і довгих міркувань: пропоную то-то, хочу натомість то-то.

  Приклад реєстрації в блоговій директорії

  Принцип реєстрації нічим не відрізняється від додавання сайту в нішеві директорії.

  В першу чергу необхідно знайти сторінку з підписом «Submit» і перейти до вибору категорії реєстрованого сайту.


  работа с нишевыми и блоговыми директориями 5
  Далі необхідно вибрати відповідну рубрику. У цьому випадку це – «Web Development».
  работа с нишевыми и блоговыми директориями 6Після необхідно вибрати спосіб реєстрації – платний або безкоштовний. Завжди рекомендую в першу чергу використовувати безкоштовну реєстрацію, якщо вона доступна для Вашої директорії. Якщо ж майданчик вам імпонує, але він не надає безкоштовну реєстрацію, то ви можете вибрати найбільш зручний спосіб оплати, після чого перерахувати необхідну суму на потрібний рахунок.
  работа с нишевыми и блоговыми директориями 7Далі необхідно заповнити всі обов’язкові поля. Не варто забувати, що завжди потрібно погоджуватися з усіма правилами директорії, інакше не буде завершального етапу реєстрації.
  работа с нишевыми и блоговыми директориями 8Після завершення заповнення полів має висвітитися повідомлення, що посилання знаходиться на розгляді. На деяких ресурсах необхідна попередня реєстрація, тільки після цього можна внести свій сайт в базу директорії. Варто відзначити, що потрібно регулярно перевіряти пошту, яку вказуєте при реєстрації, тому що туди може прийти лист з підтвердженням і обов’язковим переходом по посиланню.
  работа с нишевыми и блоговыми директориями 9Потрібно розуміти, що реєстрація та правильне заповнення всіх форм не дає гарантії публікації вашого ресурсу. При безкоштовному додаванні сайту адміністрація директорії залишає за собою право розгляду вашої заявки та відмови в публікації.

  4.7/5 - (3 голосів)