Перенесення вашого e-commerce проекту на інший веб хостинг: як уникнути просідання трафіку

Відправимо матеріал вам на EMail:


  Время чтения: 5 мин.

  Так трапляється, що e-commerce проекти ростуть і розвиваються, змінюються вимоги до хостингу, і в якийсь момент приймається рішення переїхати до іншого провайдера. При цьому, виникає ряд побоювань на тему трафіку після переїзду, мовляв, він може помітно просісти. У цій статті розглянемо варіант безпечного перенесення сайту на інший хостинг без втрати трафіку.

  Основні етапи перенесення сайту

  Для переїзду e-commerce проекту важливо дотримуватися такого порядку дій:

  • Копіювання файлів і бази даних на комп’ютер зі старого хостингу
  • Закачування даних на новий хостинг
  • Виправлення конфігураційних файлів
  • Тестування роботи сайту
  • Зміна NS-серверів у реєстратора доменного імені

  Тут не позначено нульовий етап – це вибір нового хостингу. Перед переїздом сайту варто переконатися, що ваш новий хостинг кращий за попередній насправді, а не з рекламних проспектів. Якісний хостинг можна визначити по довгому терміну служби. Погодьтеся, зовсім не раціонально починати таку роботу, і за підсумком отримати гірший результат, ніж було.

  Як правильно скопіювати файли і БД

  Ваш e-commerce сайт складається з двох складових частин: файли і база даних. Більшість популярних систем управління контентом працюють з БД MySQL. Не намагайтеся скопіювати файли за допомогою FTP-менеджерів, наприклад: FileZilla або Total Commander. У будь-якій CMS містяться сотні і тисячі файлів, копіювання яких відніме більше однієї години, незалежно від швидкості інтернету. Це пов’язано з повільною обробкою запитів по FTP-протоколу, через що більше часу витрачається на запит до кожного файлу.

  Набагато ефективніше архівувати кореневу папку сайту і копіювати на комп’ютер один файл-архів. У деяких системах управління сайтом, наприклад, ISP Manager, перед виділенням файлів потрібно зайти в налаштування і включити відображення прихованих файлів. Інакше, такі важливі системні файли як «.htaccess» не потраплять в архів, і їх потрібно буде скопіювати вручну (якщо ви знаєте які файли потрібні).

  Другий нюанс: не архівуйте саму кореневу папку, яка може називатися «імя_сайта.com» або «public_html», а додайте до архіву вміст цієї папки. Таким чином, ви зможете розпакувати файли відразу в кореневу папку на новому хостингу, назва якої може відрізнятися. В іншому випадку, вам доведеться виконати зайву операцію – переносити файли на один рівень папки вище.

  Базу даних ви можете перенести двома способами:

  • Використовуючи функцію «Завантажити базу даних», яка присутня не в усіх системах управління, як, наприклад, в ISP Manager
  • За допомогою інструменту «phpMyAdmin»

  Не рекомендуємо перший спосіб, тому що він справно працює тільки між схожими версіями сервера MySQL. Якщо на новому хостингу інша версія сервера, то ви, ймовірно, зіткнетеся з помилкою завантаження БД, виправлення якої зажадає залучення фахівця. Набагато краще запустити утиліту «phpMyAdmin, яка присутня у всіх панелях управління. Далі, виберіть базу даних і зробіть «Експорт» в форматі «SQL» з налаштуваннями за замовчуванням.

  На новому хостингу потрібно виконати зворотну операцію. Створіть нову порожню БД, відкрийте «phpMyAdmin» і здійсніть «Імпорт» вивантажених БД з налаштуваннями за замовчуванням. Іноді, все-таки виникають проблеми несумісності, тоді краще попросити технічну підтримку хостингу імпортувати ваш «.sql» файл.

  Якщо у вас інтернет-магазин з великою базою даних, то може виникнути ситуація з обмеженням максимально-можливого розміру файлу для вивантаження або завантаження. Зазвичай, це обмеження досить велике і становить, наприклад, 128 МБ. Якщо ваша база більше, то вам також необхідно створити тікет в системі допомоги хостингу з проханням вивантажити / завантажити БД.

  Конфігураційні файли сайту

  Хостинги працюють на різних веб-серверах, найпопулярніші це Apache і nGinx. Веб-сервер обробляє запити від браузера відвідувача і передає йому готові HTML-сторінки, картинки, скрипти і т.д. При перенесенні сайту важливо, щоб у старого і нового хостингу був такий же веб-сервер. В іншому випадку, вам буде потрібно найняти фахівця, щоб він переніс поточні налаштування на інший веб-сервер.

  Навіть якщо програмне забезпечення таке ж, вам потрібно відкрити конфігураційні файли «.htaccess» для Apache, або «nginx.conf» для nGinx і перевірити, чи не вказані там абсолютні шляхи до файлів на сервері. Відносні шляхи залиште як є, але абсолютні шляхи потрібно поміняти на нові, тому що внутрішня ієрархія папок сервера буде інша. Також, деякі, раніше застосовувані, функції можуть перестати працювати. Вам потрібно буде ретельно перевірити роботу сайту, відповідність заголовків відповіді сервера, редиректів і т.д. Не забудьте змінити ім’я бази даних, логін і пароль MySQL.

  Абсолютні шляхи вказуються в налаштуваннях деяких плагінів, їх теж треба буде змінити. Це трохи складніше, тому що потрібно знати де вони використовуються. На щастя, таке зустрічається рідко. Наприклад, плагін кешування Hyper Cache в CMS WordPress записує абсолютний шлях в файлі конфігурації. На новому хостингу кешування просто не буде працювати до реактивації плагіна. Без навмисної перевірки таке важко помітити.

  Ще два важливих моменти: версія PHP і SSL-сертифікат. На старому хостингу ваш сайт був заточений на певну версію інтерпретатора PHP. Якщо це була версія 7.0, а на новому місці за замовчуванням встановлений 7.4, то сайт може перестати працювати. Теж саме трапиться, якщо будуть відключені необхідні модулі PHP. В такому випадку, вам потрібно попросити техпідтримку включити відповідну версію PHP і модулі. Залишиться тільки імпортувати наявний SSL-сертифікат або включити отримання нового безкоштовного сертифікату.

  Як не втратити трафік при переїзді

  Трафік можна втратити в двох випадках:

  • Зникає весь трафік, тому що сайт не працює зовсім
  • Несумісність старої конфігурації з новим ПО, в результаті чого не працюють якісь типи сторінок

  Цього легко уникнути, якщо заздалегідь переконатися, що сайт працює «як годинник». За замовчуванням, в інструкціях по перенесенню сайту на новий хостинг вказується, що вам потрібно змінити NS-сервери на нові у реєстратора доменного імені. У підсумку, сайт повністю перейде на обслуговування до нового хостинг-провайдеру в інтервалі 4-24 години. Якщо щось піде не так, то на відміну операції буде потрібно ще стільки ж, і сайт виявиться неробочим мінімум на 8 годин!

  Є безпечний варіант тестування роботи сайту:

  • ВОС Windows откройтефайл «C: \ Windows \ System32 \ drivers \ etc \ hosts»
  • Додайте в кінець файлу рядок «ip_адреса імя_сайта»

  «IP_адреса» – це айпішник сервера нового хостингу, а «імя_сайта» потрібно вписати без «http: //», наприклад, «site.ru». Збережіть файл «hosts» і відкрийте сайт свого e-commerce проекту в новій вкладці в режимі «Інкогніто». Тепер він працює на новому хостингу, або не працює … Ви можете тестувати його «і в хвіст, і в гриву». Щоб переконатися, що все спрацювало, і ви бачите сайт саме з нового сервера, встановіть розширення для Google Chrome під назвою Website IP. У правому нижньому кутку буде відображатися IP сервера, з якого грузиться сайт.

  Тільки після того, коли ви будете впевнені, що все працює, можна заходити в особистий кабінет реєстратора доменного імені і міняти NS-сервера. Будьте впевнені, сайт переїде без єдиного простою і втрати трафіку.

  5/5 - (1 голос)