Costless: як українське додаток допомагає заощадити гроші на продуктах?

Відправимо матеріал вам на EMail:


  Время чтения: 4 мин.

  Ви коли-небудь помічали, що в середньому ми витрачаємо до 60% сімейного бюджету і 40% часу на покупку продуктів і предметів особистої гігієни? Додаток Costless – це ваш особистий торговий помічник, який допоможе заощадити до половини цих грошей і до 25% витраченого часу на шопінг.

  Сostless – це розумне застосування для покупок, яке об’єднує споживачів, виробників і роздрібну торгівлю і охоплює весь процес шопінгу від планування до здійснення покупки і написання відгуків. Додаток було розроблено українською аутсорсинговою компанією Sannacode, на чолі з CEO Ганною Кармазіної і СТО Сергієм Щербаненка. Додаток Costless вже доступний для скачування в Play Market для Android пристроїв і в App Store – для iOS в Україні та Литві, в найближчих планах вихід на європейський і американський ринок.

  Сostless - умное приложение для покупок

  Вперше ідея стартапа виникла у Сергія Щербаненка, співзасновника і технічного директора Sannacode. Одного разу, здійснюючи закупівлю для офісу в незнайомому магазині, він виявив, що ціни на товари вище, ніж в інших супермаркетах. Виявилося, що ціни на одні і ті ж продукти можуть значно відрізнятися в різних магазинах, навіть якщо вони знаходяться поруч. Щоб знайти найдешевший варіант, треба обійти не один магазин і самостійно порівняти ціни на полицях. Це займає багато часу і сил. Тому команда Sannacode взялася за розробку мобільного додатку, який заощадить час і гроші мільйонам користувачів.

  Сostless - умное приложение для покупок 5

  Глобальна мета Costless – вплив на проблему надспоживання. Додаток створено, щоб допомогти вирішити проблему надмірного споживання земних ресурсів шляхом правильного планування їх використання з усіх боків (виробництво, ведення логістики, маркетинг) і зменшення відходів від неспожитої, непотрібної продукції.

  Бізнес-модель Costless – це поєднання SAAS, маркетплейса, моделей передоплати і підписки.

  Сostless - умное приложение для покупок 2

  За допомогою Costless користувачі можуть:

  1. Створювати списки покупок з урахуванням конкретних товарів і ділиться ними з іншими користувачами. У додатку є готові шаблони, які полегшують завдання, а також можливість створювати свої шаблони, редагувати і копіювати існуючі списки.
  2. Порівнювати ціни на окремі товари і цілі списки в різних мережах і магазинах, вибираючи оптимальний варіант по загальній вартості і розташуванню.
  3. Здійснювати онлайн-покупки і попередні замовлення на обрані товари або продуктові кошики. Ви можете знайти найближчі магазини і зробити у них замовлення через додаток, більше не треба витрачати час на черги і похід по магазинах.
  4. Додавати дисконтні картки до додатку і ділитися ними з близькими, таким чином вам більше не доведеться носити стопку пластикових карт з собою, але, в разі необхідності, всі дисконти у вас завжди з собою.
  5. Дізнаватися першими про акційні товари і про їхні терміни дії.
  6. Отримувати бонуси за кожен відсканований чек і використовувати їх на приємні дрібниці, такі як поповнення мобільного рахунку або отримання дисконтних карт.

  Для реалізації проекту була потрібна команда з 12 осіб, включаючи веб та мобільних розробників, бізнес аналітика, UI / UX дизайнера, QA інженерів, контент менеджерів, копірайтера та проектного менеджера.

  Першим етапом стало створення прототипу і розробка архітектури мобільного додатка, потім відмальовка дизайну і створення зручного для користувача інтерфейсу за допомогою Sketch, Marvel і Adobe After Effects. На створення дизайну додатка пішло близько 3 тижнів.

  Наступним кроком стала розробка серверної частини, для якої використовувалися PHP7, Laravel5, Redis і MySQL.

  Розробка нативного додатка для Android передбачала роботу з Android Studio, Android SDK, Retrofit 2, RxJava, Google Maps, Facebook SDK, Google+ SDK, Crashlytics, в для додаток під iOS – Realm, RxSwift, RxCococa, Alamofire, Google+ SDK, Crashlytics, Google Maps, Facebook SDK. На розробку основних функцій програми для Android і iOS пішло три місяці, а на розробку бек-енду – чотири.

  Сostless - умное приложение для покупок 3

  Однак, найскладнішою і трудомісткою частиною розробки стало заповнення бази вручну. По суті, це безперервний процес, оскільки питання підтримки актуальних цін та оновлення інформації про акції є основоположним в Costless. Щоб вирішити поставлену задачу було прийнято рішення додати можливість парсинга чеків, тобто будь-який користувач може сфотографувати чек і завантажити його в додаток, а система автоматично оновлює дані за цінами. В якості мотивації користувачам нараховуються бонуси за кожен відсканований чек, які вони можуть використовувати для поповнення мобільного рахунку або ж обміняти на картки лояльності від компаній.

  Сostless - умное приложение для покупок 6Costless постійно розширює свій функціонал, підлаштовуючись під потреби ринку. Крім вирішення споживчих проблем покупців, додаток пропонує окремий функціонал для бізнесу. Вже сьогодні будь-який продавець, незалежно від розміру та ТМ, може використовувати Costless, як майданчик для онлайн продажів.

  Сostless - умное приложение для покупок 4

  Пандемія в усьому світі і карантин сприяли прискоренню діджіталізації і переходу компаній в онлайн. Люди навчилися вирішувати свої побутові потреби в Інтернеті. Зараз найкращий час для бізнесу почати онлайн-продажі, залишивши конкурентів на крок позаду. Costless – це найкраща MarTech платформа для розміщення продуктових магазинів і кав’ярень, яка надає аналітику в реальному часі, прогнози зміни цін, обсяги і рекомендації з ціноутворення, розуміння поведінки споживачів.

  На відміну від аналітичних агентств, Costless обробляє точні дані кожного конкретного користувача, тому всі результати аналізу мають мінімальну помилку. На основі детальних звітів програми ви зможете приймати виробничі, маркетингові, логістичні та інші бізнес-рішення більш виважено і точно, ніж раніше.

  Додаток Costless пропонує брендам вирішення таких проблем:

  • стимулювання покупок і лояльності клієнтів;
  • можливість створення спеціальних пропозицій і знижок для певних цільових груп споживачів;
  • надання кешбеку;
  • отримання аналітики з продажіі товарів і поведінку користувачів, прогнозування попиту.

  Для онлайн-магазинів, які розміщуються на платформі, додатково:

  • аналітика конкурентів і споживачів в реальному часі;
  • персоналізовані пропозиції та знижки;
  • відгуки і зворотний зв’язок від споживачів;
  • рекомендації по конкурентному ціноутворенню.

  Уже сьогодні додаток Costless – це повноцінна екосистема шопінгу, яка спрощує звичний спосіб здійснення покупок. Через 2-3 роки творці додатка планують визначати і пропонувати товари користувачам, які будуть відповідати їх потребам або дієті відповідно до їх особистих уподобань і звичними місцям для покупок.

  4.7/5 - (4 голосів)