Вплив кольору на купівельну спроможність

Відправимо матеріал вам на EMail:


  Время чтения: 3 мин.

  Дії людей підвладні конкретним емоційним законам, розуміючи які можна значно підвищити попит на певний товар. На підсвідомість впливають дрібні деталі, такі як запахи, що відчуваються в повітрі, колірна гамма, звуковий фон і інші, які ми розглядали в статті про сенсорний маркетинг.

  Сьогодні ми поговоримо про сприйняття кольору.

  Сучасні дослідження показують, що у 93% людей на ухвалення рішення про покупку впливає зовнішній вигляд товару, а у 83% – колір. Саме тому останнім часом настільки сильний інтерес став надаватися дизайнерському оформленню упаковки. Вона є вигідним прийомом збільшення привабливості продукту, в результаті якого відбувається збільшення продажів.

  цветной маркетинг

  Кожен колір повинен бути логічно пов’язаний з пропонованим товаром. Так, людей з низьким матеріальним рівнем залучають кольоровий фон з насиченими кольорами. Люди з достатком віддають перевагу більш спокійні відтінки, пастельних тонів.

  Сучасні дослідження дизайну упаковки показали, що є певний психологічний взаємозв’язок кольору і його сприйняття людиною.

  Кольори

  Щоб підвищити зростання продажів, упаковка повинна бути барвистою, з першого погляду приковувати інтерес потенційного клієнта. В ході величезної кількості рекламних досліджень, було підтверджено, що товари, обгортка яких оформлена з вживанням жовтого, червоного, помаранчевого та інших, так званих, теплих відтінків, продаються набагато швидше, ніж схожі продукти, оформлені в іншій кольоровій палітрі.

  Кожен конкретний тон, як і його відтінок, по-різному позначається на емоційному стані людини і його фізіології. Розуміючи та беручи до уваги ці особливості, можна пробудити конкретні потрібні асоціації та почуття. Тому професійні рекламщики використовують конкретні кольори, щоб впливати на вибір того або іншого продукту.

  палитра цветов

  Колірна гамма використовувана для конкретної продукції:

  1. Щоб передати освіжаючу свіжість або ж прохолоду освіжаючого напою, необхідно вибирати холодні тони.
  2. Синій викликає дивовижний ефект. Він створює відчуття довірливості та безпеки. Його використовують в банківських системах та сфері бізнесу.
  3. Темні відтінки синього застосовуються для реклами книжок, фільмів і освітлювальних пристроїв.
  4. Коричневий колір пов’язаний з ароматною кавою, молочним шоколадом або ж гарячим чаєм.
  5. Чорний вважається потужним кольором, яким користуються в цілях просування продукції, що належить до категорії розкоші.
  6. Рожевий уособлює романтику і жіночність. Ним користуються для просування продукції для жіночої аудиторії.
  7. Зелений застосовується для досягнення розслабляючого ефекту. Він приємний для очей і асоціюється з достатком.
  8. Насичено блакитний колір символізує витонченість смаку та ексклюзивність, найчастіше його застосовують в рекламних оглядах страхових агентств, тютюну та дорогих алкогольних напоїв. А також, все, що пов’язано з незалежністю, розслабленням, розвагами на морі, кремами для засмаги у свідомості громадськості асоціюється з м’яким небесним відтінком.
  9. Фіолетовий має заспокійливий вплив. Цей колір найбільше затребуваний в індустріальній промисловості, що випускає антивікову продукцію і товари для краси.
  10. Жовтий – колір активності. Він пробуджує в людині бажання діяти та несе в собі заряд оптимізму. Щоб привернути увагу клієнтів до вітрин, користуються цим кольором.
  11. Помаранчевий вважається агресивним тоном. Він закликає до таких дій як: продаж, реєстрація, покупка.
  12. Червоний – колір любові. Стимулює бажання діяти. Дослідження експертів виявили, що цей тон активізує пульсацію. Так, наприклад, виробники харчової продукції застосовують червонуватого кольору упаковки для цукерок, кетчупу, нектарів. Червоні відтінки припадають до смаку і представникам сильної статі. Наприклад, майже всі тютюнові вироби, засоби особистої гігієни мають упаковку з цим тоном. Він також може застосовуватися для масових розпродажів.
  13. М’які кольори домінують в рекламі продуктів для дітей.

  Знаючи конкретний вплив тонів на психологію людини, можна використовувати її для просування своєї продукції.

  5/5 - (2 голосів)