Таргетована реклама в Facebook: прості відповіді на складні питання

Відправимо матеріал вам на EMail:


  Время чтения: 9 мин.

  Якщо говорити про рекламу в соціальних мережах взагалі, то Facebook – ідеальний майданчик для навчання і тренувань. Переваги очевидні:

  • Інтуїтивно зрозумілий рекламний кабінет;
  • Можливість використовувати скромний бюджет (від 1 долара в день);
  • Можливість неймовірно детального орієнтування;
  • Маса підказок, інформативний довідник.

  Але якби все було настільки просто, не існувало б таргетологів, як окремої посади, не створювали б цілі відділи по налаштуванню реклами, і не було б такого величезного попиту з питань налаштування таргета.

  Так чи варто взагалі запускати таргетовану рекламу самостійно або краще відразу звернутися до експертів?

  Моя відповідь – однозначно варто. Несподівано, чи не так? 🙂

  А відповідь моя позитивна тому, що, запускаючи таргет самостійно, ви зможете на практиці оцінити механіки реклами в Facebook, побачити, як саме все працює і зробити свої власні висновки.

  Саме тому в даній статті не буде покрокового керівництва по запуску таргета (таких мінлива можна знайти в інтернеті предостатньо). Тут я зібрала для вас відповіді на найважливіші питання.

  Поїхали?

  Тестовий запуск кампанії – що це таке та навіщо?

  На жаль, існує міф, що при грамотному налаштуванню таргета, можна з першого разу отримати 100% результат у вигляді n-ої кількості конверсій, лідов та інших ключових показників.

  Взагалі-то можна. Але, як правило, це буде просто вдалим збігом обставин. А щоб ваша реклама була чітко прогнозованою, на першому етапі її потрібно протестувати.

  Що саме потрібно тестувати?

  В ідеалі, чим більше показників досліджувати, тим ефективніше в майбутньому ви зможете запустити кампанію:

  • Тексти і зображення для рекламних оголошень;
  • Формати рекламних оголошень;
  • Аудиторії;
  • Плейсмент (варіанти майданчиків для показу реклами);
  • Розклад показу оголошень;
  • Графік показу оголошень.

  ПОРАДА: Якщо бюджет дозволяє, проводьте тест в форматі спліт-тестування (паралельний запуск двох рекламних кампаній з однією змінною. При цьому, бюджет можна розподілити нерівномірно).

  Что именно нужно тестировать?

  Які бувають види реклами в Facebook?

  Сам Facebook класифікує рекламу в залежності від цілей, яких ви хочете досягти:

  • Трафік.
  • Конверсії.
  • Залученість (для публікації).
  • Залученість (позначки «Подобається» Сторінки).
  • Залученість (використання пропозиції).
  • Залученість (відповіді на запрошення).
  • Установки додатка.
  • Місцева впізнаваність.
  • Перегляди відео.
  • Генерація лідів.

  У різних джерелах автори не однозначно ділять рекламу в Facebook (в залежності від плейсмент, в залежності від формату рекламного оголошення).

  Окремо для себе я ділю рекламу за форматом:

  • Тізерна.
  • Підняття поста зі сторінки.
  • Відеореклама.
  • Динамічна реклама.

  Як вибрати аудиторію для запуску таргета?

  Здавалося б, все максимально просто – власник бізнесу безумовно знає, хто його клієнти. А вже якщо у вас є доступи до аналітики сайту, на який власне, і буде йти таргет, то дізнатися характеристики аудиторії простіше простого.

  Але по факту, в процесі налаштувань таргета виникає безліч питань:

  • Які інтереси вказати?
  • Як поводиться аудиторія?
  • Куди ходить і т.д.?

  Як вчинити? Вивчити аудиторію конкурентів, вивчити підписників своїх бізнес-сторінок, тестувати.

  Якщо немає часу на вивчення, беріть широку аудиторії по найбільш жорстким критеріям (стать, вік, гео), а після тесту, вивчайте результати і обрізайте аудиторні сегменти.

  Як налаштувати таргетовану рекламу на власників бізнесу?

  Що таке навчання рекламних кампаній у Facebook та Instagram?

  Як зрозуміти, коли варто відключати рекламні оголошення і які саме?


  Величезне спасибі розробникам facebook в цілому, і рекламного кабінету зокрема за те, що спростили нам задачу до неможливого.

  В даному питанні не потрібно бути генієм і профі, щоб зрозуміти, які тизери відключати. Показники наочні: охоплення, кліки, витрачена сума. Крім того, Фейсбук самостійно кожному тизеру визначає оцінку від 1 до 10. Чим вище оцінка, тим відповідно ефективніше вважається рекламне оголошення.

  когда стоит отключать рекламные тизеры

  Як визначити бюджет на рекламу?

  На тестовий запуск досить витрачати мінімум. Якщо це підняття поста, то ставка може починатися від 1 долара в день. Якщо це інший формат, то мінімальну ставку вам підкаже Фейсбук. Як правило, достатньо 5 доларів на день, щоб отримувати хороше охоплення. Для зручності користувачів, в рекламному кабінеті є стовпець з прогнозами. Там же показник загального розміру аудиторії. Якщо стрілка залишається в межах зеленого сектору – це добре. Зараз на скріншоті, аудиторія – вся Україна, чоловіки + жінки 18 – 65 + без детального орієнтування. Ставка – 25 доларів в день. Тому і прогнози такі «смачні». Для наочності, на другому скріншоті, ставка в 5 доларів.

  Після тестового запуску, ви зможете підрахувати вартість одного отриманого ліда і визначити, який бюджет рентабельний для вашого проекту.

  Как определить бюджет на рекламу

  Коли не варто підключати Instagram як плейсмент для показів реклами?

  Зверніть увагу, що показувати рекламу в Instagram можна навіть в тому випадку, якщо у вас немає там комерційного аккаунта. А ось наявність рекламного кабінету в facebook – обов’язково.

  Все дуже просто: якщо ви не впевнені, чи є в Інста ваша аудиторія і як вона відреагує на рекламу, протестуйте. Тижня буде достатньо, щоб побачити загальну картину.

  Важливий момент: Facebook полегшує роботу рекламодавцям, він самостійно оптимізує показ реклами, згідно поточної тенденції. Це означає, якщо протягом певного часу користувачі в Інстаграм не взаємодіють з рекламою, Facebook розподіляє покази так, щоб в Інстаграм тизери світилися рідше, а в самому Фейсбук частіше. Або навпаки.

  На діаграмах це виглядає так:

  Когда не стоит подключать Instagram в качестве плейсмента для показов рекламы?

  З якого формату краще почати експериментувати з рекламою?

  Якщо ви хочете самостійно вивчити рекламний кабінет і відчути всю красу таргета, почніть пробу з підняття поста. Це самий простий і зручний варіант. Більш того, щоденна ставка на таргет може бути всього 1 долар. Крім того, вибрати пост для таргета дуже просто. Відкрийте статистику по публікаціям на сторінці і виберіть той пост, який вже отримав максимальне органічне охоплення і залученість.

  С какого формата лучше начать экспериментировать с рекламой?

  Як оцінювати ефективність реклами за межами рекламного кабінету?

  Якщо ви ведете трафік на сайт, то обов’язково використовуйте utm-мітки в посиланнях і відстежуйте їх в Google Analytics, це дозволить ще точніше визначити кількість людей, які дійшли до сайту з реклами. Більш того, не забудьте перевірити коректність налаштованих цілей в GA, щоб відстежити кількість конверсій.

  Как оценивать эффективность рекламы за пределами рекламного кабинета?

  Якщо Ви піднімаєте пост без посилання на сайт, закликайте користувачів здійснювати інші конверсійні дії: писати коментарі, дзвонити (використовуйте окремий номер телефону, щоб точно знати, за яку рекламу йдуть дзвінки). Більш того, зараз Фейсбук дозволяє відстежувати навіть оффлайн-конверсії (тобто фіксувати, хто прийшов з рекламного оголошення в ваш магазин за фізичною адресою).

  P.S. Якщо коротко, то піксель збирає дані по тим, хто клікає по рекламі. Паралельно з цим, створюється група оффлайн-подій, куди вивантажуються дані по тим, хто зробив в оффлайн-якій точці будь-яку дію (тобто, тут в будь-якому випадку, в магазині менеджер збирає дані: телефон, ім’я, прізвище, добре б email ). Потім руками вивантажуємо дані по людям. І Facebook зіставляє списки тих, кого зібрав піксель з нашими клієнтами. Детальніше тут.

  Як відстежити ефективність реклами, якщо мета – впізнаваність бренду?

  Якщо ви просто хочете охопити максимальну аудиторію, не орієнтуючись на конверсії або збір лідів, то достовірно відстежити скільки саме людей запам’ятали назву вашого бренду з першого разу неможливо.

  Найпростіший варіант: стежити за кількістю брендових запитів в пошукових системах.

  Але пам’ятайте, потрібен час. Після одного і навіть п’яти показів, у користувача, якому в даний момент часу не потрібен ваш товар або послуга, навряд чи сформується знання про ваш бренд.

  Тому, якщо дуже потрібні показники, ведіть трафік на сайт або мотивируйте користувачів через оголошення підписуватися на вашу сторінку, ставити лайки, робити репости – в загальному, здійснювати будь-які конверсійні дії. А налаштовувати рекламу заради охоплення краще тоді, коли є зайвий бюджет.

  Як зробити так, щоб рекламу не бачили мої прямі конкуренти?

  Не хочете розкривати всі свої козирі перед конкурентами? Виключіть їх зі списку. Наприклад, ви хочете таргетуватись на тих, кому цікавий манікюр і педикюр. При цьому, вас не цікавлять майстра нігтьового сервісу. Виключаємо посади майстер манікюру, нейл-арт та інші схожі назви. Вуаля!

  Как сделать так, чтобы рекламу не видели мои прямые конкуренты?

  Створили аудиторію? Не забудьте її зберегти! Потім зможете швидко налаштувати ще одну рекламу на цю ж аудиторію.

  Як можна працювати з аудиторією, яка перейшла на мій сайт, але не зробила ніяких конверсійних дій?

  А це вже цікаво. Адже якщо користувачі з рекламного оголошення перейшли на сайт, значить щось їх зацікавило. А причин, чому вони не зробили ніяких дій, безліч:

  • не потрібно в даний момент,
  • щось не сподобалося на сайті
  • не зацікавив оффер,
  • не розібралися, що до чого,
  • відвернули справи і т.д.

  Проте, непогано б нагадати цій аудиторії про себе. Для цього і існує піксель facebook!

  Створюючи рекламний кабінет, вам потрібно створити піксель всього один раз. Надалі його можна використовувати відразу для декількох сайтів.

  Піксель – являє собою код, який потрібно вставити на всі сторінки сайту. Крім того, що піксель збирає аудиторію, він також фіксує ключові події (які ви налаштовуєте раніше, виходячи з цілей рекламної кампанії). І представляє всі дані у вигляді графіків, діаграм і інших аналітичних інструментів.

  Как можно работать с аудиторией, которая перешла на мой сайт, но не совершила никаких конверсионных действий?

  события для отслеживания

  Як можна розширити свою аудиторію?

  Хочете, щоб аудиторія була максимально широкою, але при цьому, цільовою? Додайте в базу список емейл-підписників або адреси існуючих клієнтів, додайте підписників сторінки, додайте тих користувачів, яких зібрав піксель з вашого сайту. І нарешті, до загальної аудиторії ви можете створити список look-a-like і додати його також.

  Що таке look-a-like? Це аудиторія, яка створюється за допомогою алгоритму Facebook на підставі всіх характеристик тих користувачів, які вже є в базі. Іншими словами – це схожа аудиторія на вашу вихідну, яка з великою часткою ймовірності зацікавиться вашою рекламою.

  Как можно расширить свою аудиторию?

  Що таке промо-акції від facebook та як ними користуватися?

  На зорі просування вашої сторінки, Фейсбук може запропонувати купон на певну суму для таргетированной реклами. Це відмінна можливість безкоштовно протестувати таргет.

  * На скриншоті рекламний купон в роботі (вже списано 17,05 доларів)

  Что такое промо-акции от facebook и как ими пользоваться?

  Є свої нюанси: Fecebook пропонує певний формат реклами і певний бюджет. Так, наприклад, для однієї сторінки він може подарувати купон на підняття поста за 30 доларів, а для іншого – трафік на сайт за 75 доларів. Після активації, купон дійсний місяць. Варіанти налаштувань теж можуть бути різними. Як правило, функціонал для реклами по купону обмежений. Наприклад, немає можливості детально прописати інтереси, поведінку.

  Зате ви можете виставити гео, вік і стать.

  Також Фейсбук може вибрати самостійно пост для просування. І змінити його вибір ви не зможете.

  Щоб активувати рекламу по купону, досить просто слідувати інструкціям Фейсбук. Вводити ніякий промо-код не потрібно. Але доведеться все одно підключити діючу кредитну карту до рекламного кабінету.

  Після того, як реклама по купону почне відкручуватися, періодично відбуватимуться списання з рахунку (відповідно до встановлених налаштувань по порогам білінгу і лімітам). Не хвилюйтеся, всі списання спочатку будуть відбуватися з купона до тих пір, поки сума витрат на рекламу не перевищить його розмір.

  Щоб уникнути зайвих витрат, відразу пропишіть ліміти на рекламну кампанію або ж налаштуйте поріг білінгу.

  управление лимитом

  Як часто стежити за рекламою?

  Чим частіше, тим краще. Дивитися потрібно не тільки на графіки і ціну за результат. Перевіряйте рекламні оголошення на наявність коментарів. Не всі користувачі розуміють, що від них хочуть і можуть залишати найрізноманітніші коментарі, починаючи від комерційних запитів, закінчуючи негативними відгуками і хейтерством.

  Щоб завжди бути в курсі того, що відбувається, встановіть на свій телефон додаток Ads Manager і контролюйте рекламу в будь-якій точці світу.

  Чого не треба робити: помилки розміщення реклами в Facebook

  Не чекайте швидких одноходових продажів. Зрозуміло, все залежить від оффера, ніші, налаштувань реклами, тізерів. Але пам’ятайте, реклама в Фейсбук не продає. Продаєте ви!

  Зверніть увагу на оффер (свій продукт \ послугу)! Навіть сама ідеальна реклама не спрацює, якщо у вас суттєві вади: криво працює форма оформлення замовлення на сайті, неуважні менеджери, опис товару не відповідає дійсності і т.д. Тому не запускайте рекламу поки не перевірите весь ланцюжок можливих дій користувача від моменту кліка по рекламі до конверсії.

  Не використовуйте зображення низької якості для реклами. Немає своїх красивих фото? Скористайтеся фотостоками. В даному випадку, я не маю на увазі професійний кадр, постановку композиції. Мова в розмірі зображення, чіткості, кольоровості.

  Не поспішайте за тиждень таргета робити категоричні висновки. Багато розчаровуються через 7 днів і впевнено стверджують, що таргет – не для них.

  Не починайте таргет не налаштувавши попередньо аналітику. Оцінюйте результати не тільки по цифрам з рекламного кабінету.

  5/5 - (4 голосів)