Реклама в інтернеті – ціни на рекламу і її види

Відправимо матеріал вам на EMail:


  Время чтения: 3 мин.

  Реклама в ИнтернетеКількість користувачів мережі Інтернет зростає з кожним роком, а це значить, що маркетинговий потенціал мережі також збільшується. Для багатьох компаній інтернет став основним каналом комунікації з покупцями завдяки своїм величезним можливостям в рекламі і просуванні товарів і послуг. Реклама в інтернеті має ряд особливостей, які не властиві більше ні одного виду активності:

  • доступ до рекламних майданчиків в інтернеті мають будь-які компанії незалежно від свого розміру і рекламного бюджету;
  • ціни на рекламу в інтернеті дозволяють отримати вражаючий результат з невеликим бюджетом;
  • ви можете контролювати хід рекламної кампанії і оперативно вносити зміни в неї;
  • реклама в інтернеті дозволяє збирати детальну статистику про свою роботу;
  • може бути спрямованою на необхідну цільову аудиторію;
  • приносить швидкий результат, на відміну від пошукового просування.

  Різноманітність веб-ресурсів і способів комунікації в мережі призвело до появи специфічних видів реклами, які використовуються тільки в інтернеті.

  Вартість реклами в інтернеті

  Ціна реклами в інтернеті є однією з відправних точок розрахунку її ефективності і результативності рекламної кампанії. Для оцінки необхідних витрат і очікуваного результату перед початком рекламної кампанії аналізують такі показники, як CPM, CTR і CPC. Вони використовуються в різних видах інтернет реклами, і є ключовими:

  • CPM (CostPerMille) – ціна однієї тисячі показів. Використовується в тих видах онлайн реклами, в якій рекламодавець оплачує кількість показів рекламного повідомлення відвідувачам;
  • CTR (Click-throughRate) – показник клікабельності рекламного повідомлення. При оплаті за покази цей показник визначає результативність реклами. Адже не всі відвідувачі сайту, побачивши рекламу, клацають по ній. Чим більше це число, тим результативнішим буде розміщення реклами;
  • CPC (CostPerClick) – вартість одного кліка. Використовується для оцінки тих видів реклами, в яких рекламодавець оплачує кліки (переходи) користувачів. Фактично, оплачується відвідування сайту представниками цільової аудиторії рекламодавця.

  Стоимость рекламы в интернете

  Банерна реклама і її вартість

  Банерна реклама використовує як засіб комунікації і запам’ятовування бренду. Це статичні або анімовані малюнки, які розміщуються на сайтах, відвідуваних цільовою аудиторією. При кліці на банер відвідувач переходить на сайт рекламодавця. Існують цілі банерні мережі, які надають послуги розміщення реклами на великій кількості сайтів в мережі Інтернет. Такі мережі дозволяють налаштовувати різні параметри показу реклами:

  • категорії рекламних майданчиків;
  • час показу (по днях тижня і часу доби);
  • регіони і міста для показу;
  • інші обмеження.

  Можливості банерних мереж дозволяють генерувати докладну статистику, на основі якої можна судити про ефективність кампанії. Вартість цього виду реклами в інтернеті залежить від охоплення аудиторії (кількості показів банера). Банерна реклама хороша для збільшення впізнаваності бренду, виведення на ринки нових продуктів і анонсування різноманітних заходів.

  контекстная реклама

  Контекстна реклама

  На відміну від банерної, контекстна реклама призводить до вашого сайту відвідувачів, які з більшою ймовірністю належать вашої цільової аудиторії. Відбір цих відвідувачів відбувається ще на етапі показу рекламного повідомлення, яке відображається на сторінках пошукової видачі в Google або Яндекс. Рекламне оголошення показується тільки тим користувачам, які задали певний пошуковий запит, а також мали історію відвідувань інших веб-сайтів на схожу тематику. Таким чином, на сайт рекламодавця приходять люди, які вже шукають схожий продукт або послугу.

  Ціна на рекламу в інтернеті з використанням систем контекстної реклами визначається вартістю кліка, яку встановлює рекламодавець. Залежно від цієї ціни і рівня конкуренції в тій чи іншій ніші пошукова система визначає кількість показів для кожного рекламного повідомлення.

  Правильне налаштування параметрів контекстної реклами дозволяє отримати високу ефективність і істотно збільшити продажі з сайту.

  Фахівці агентства MAVR здійснюють налаштування, старт і супровід рекламних кампаній в двох основних системах контекстної реклами – GoogleAds і Яндекс.Директ.

  Медійна реклама

  Цей вид реклами багато в чому схожий з банерної, але відрізняється тим, що рекламне повідомлення доноситься до цільової аудиторії за допомогою відео, звукових роликів, а також змішаних рекламних блоків. До переваг цього виду реклами варто віднести її здатність привертати увагу, інтерактивність, розважальний характер. Відеореклама має найвищий CTR серед медійної реклами, і є потужним інструментом в руках професійного інтернет-маркетера.

  Вартість медійної реклами в інтернеті

  Медійна реклама в інтернеті займає все більшу частину рекламного ринку. Вартість розміщення реклами з медійним контентом залежить від кількості показів, і може змінюватися в залежності від таргетування і охоплення аудиторії. При цьому ціна за тисячу показів може відрізнятися в десятки разів в залежності від ресурсу і масштабів кампанії.

  Розрахувати вартість розміщення реклами в інтернеті, не маючи даних про продукт і компанії неможливо. Для точного визначення ціни на розміщення реклами в інтернеті необхідно провести якісний маркетинговий аналіз.

  5/5 - (1 голос)