SEO сайту і блогу. Акцент на контенті

Відправимо матеріал вам на EMail:


  Время чтения: 6 мин.

  Сьогодні будь-який користувач Інтернету, навіть з мінімальним досвідом, має уявлення про мережеві блоги. Багато підписуються на популярних блогерів, а деякі і самі пробують свої сили на цій ниві.

  Блогінг – це один з найпростіших, але при цьому ефективних способів донести інформацію до цільової аудиторії. Причому даний інструмент дозволяє досягти самих різних цілей – від індивідуального самовираження особистості до комерційного успіху компанії. Але для початку слід вибрати відповідний тип блогу.

  Поняття сайту і блогу з точки зору SEO

  Cайт – веб-сторінки, об’єднані в 1 домені однією тематикою, компанією зі складною структурою. Наприклад, будь-який корпоративний сайт або офіційний сайт бренду тощо.

  Блог – особиста веб-сторінка людини з новинної стрічкою. Наприклад, блогплатфори: LiveInternet, LiveJournal, мікроблог Twitter.

  Види мережевих блогів

  Базовим критерієм класифікації є мета створення ресурсу. Тут можна виділити три основні види блогів.

  • Особистий. Найпоширеніший варіант. Особистий блог являє собою аналог класичного паперового щоденника, який знайшов цифровий вигляд і виставлений на загальний огляд. Людина може писати в ньому що завгодно – ділитися своїми планами та мріями, розповідати про сни або подорожі, викладати свої вірші і так далі.
  • Тематичний. Більш вузький різновид блогів, створюваних для розкриття конкретної тематики, яка цікавить блогера. Це може бути якась спортивна дисципліна, автомобільний тюнінг, кулінарія, програмування, рибалка і багато іншого. Такий блог дозволяє людині отримувати більше задоволення від свого хобі і ділитися своїми знаннями з однодумцями.
  • Корпоративний. Це комерційні блоги, які ведуться від імені певної бізнес-структури і призначені для ненав’язливого і цікавого просування будь-яких товарів або послуг. Ще одна мета – формування та підтримання позитивного іміджу компанії. Крім того, корпоративний блогінг допомагає в пошуку нових клієнтів і партнерів по бізнесу.

  Деякі допоміжні критерії класифікації блогів:

  • по авторству – блог може вести одна людина або колектив авторів;
  • за типом контенту – текстові, фото-блоги, відео-блоги (влоги), подкасти і т.д.
  • за способом оплати – блоги на платних хостингах і безкоштовних платформах.

  Як створювати контент і статті для блогу?

  Успішним можна визнати блогера, який зміг привернути увагу цільової аудиторії і утримує інтерес до своєї творчості. Домогтися цього в умовах надконкурентному Інтернету досить складно, якщо ви плануєте створювати серйозний ресурс, а не «щоденник для своїх».

  Грамотне просування блогу – це комплекс заходів, спрямованих на полегшення пошуку вашого сайту в Інтернеті потенційними передплатниками і підвищення його цікавинки для цільової аудиторії. Для цього може використовуватися різний інструментарій – від реклами в соц. мережах і покупних посилань до глибокої SEO-оптимізації.

  Запорукою успішності блогу є якісний контент. Він повинен задовольняти потребам користувача в цікавій та корисній інформації, викликаючи бажання ділитися публікаціями з друзями, залишати коментарі. Саме з цього потрібно починати просування ресурсу, так як розкрутити блог без якісного і регулярного інформаційного наповнення сьогодні практично неможливо.

  Аналіз конкурентів і складання контент-плану

  Щоб ефективно створювати контент для вашого потенційного відвідувача, пропонуємо діяти відповідно до наступного покрокового керівництва.

  • Аналіз цільової аудиторії. Перш за все, потрібно зрозуміти, що саме цікавить вашого читача. Для цього доведеться зібрати дані про віковий склад відвідувачів, рівнях освіти і доходу, сімейний стан, способах проведення вільного часу і т.д. Подібне дослідження допоможе розділити аудиторію на окремі групи і формувати контент, адаптований для кожної з них.
  • Визначення своєї ніші. Тут багато чого буде залежати від конкретної тематики. У будь-якому випадку, слід уникати «загальної» спрямованості і прагнути до «нішеванню». При цьому обираний вами сегмент повинен знаходитися в тренді і користуватися популярністю. А якщо блог орієнтований на просування товарів і послуг, то серед цільової аудиторії повинен бути присутнім високий попит на конкретний продукт.
  • Пошук свого стилю. Сфокусований нішевий контент цікавого змісту – це ще не гарантія успіху. Вкрай важливо домогтися унікальності і впізнаваності свого блогу. Тут немає дрібниць! Індивідуальні шрифти, грамотно підібрана колірна гамма оформлення, авторський стиль написання, цікаві словесні звороти – все це відкладається в пам’яті користувачів і дозволяє сформувати постійну аудиторію.
  • Створення контент плану. По суті, вам потрібно скласти графік публікацій – по яких днях і який саме контент слід викладати. Частота оновлень, розміри контенту, його кореляція з порами року і навіть днями тижня – все це потрібно продумати з урахуванням особливостей вашої тематики і потребами аудиторії. Наприклад, в понеділок – щось мотивуюче, а в п’ятницю – з гумористичним ухилом. Читайте також “Повне керівництво з контент-маркетингу“.

  SEO оптимізація для блогу

  SEO сайта и блога

  Отже, базові аспекти визначені, і ресурс практично готовий до виходу «у вільне плавання». Тепер саме час вирішити, як просувати блог в пошукових системах. Саме вони є найдешевшим і ефективним каналом залучення трафіку на ваш ретельно підібраний контент.

  Основний блок робіт умовно можна розділити на наступні категорії.

  • Внутрішня SEO оптимізація. Включає в себе заходи по підвищенню швидкості завантаження ресурсу, поліпшення його програмного коду, оптимізації заголовків, правильного налаштування конфігураційних файлів (наприклад, .htaccess), складання коректної карти сайту і robots.txt, настройки мета-тегів (title, description), видалення дублюючих сторінок і битих посилань, поліпшенню ергономіки і зовнішнього вигляду блогу і так далі. Сюди ж входить складання коректного семантичного ядра з відповідних ключових слів і виразів, оптимізацію наявного і написання нового тематичного контенту, поліпшення внутрішньої посилальної структури сайту (перелинковку) і установка лічильників відвідуваності – Google Analytics, Яндекс.Метрика.
  • Зовнішня SEO оптимізація. Може включати розміщення посилань і рекламних статей на релевантних майданчиках, реєстрацію ресурсу в тематичних каталогах, просування сайту на тематичних форумах, розкрутку в соціальних мережах і інші заходи.
  • SMO (оптимізація під соціальні мережі). Забезпечує адаптацію контенту для більш зручного його експортування в соціальні мережі, коментування, виставлення оцінок (лайків) та інших подібних дій. Здійснюється шляхом впровадження спеціальних плагінів і розміщення кнопок авторизації через популярні соціальні мережі.
  • Оцінка результату просування. Базується на постійному моніторингу досягнутих позицій в пошукових системах, зміні числа відвідувачів, кількості цільових дій і так далі. На підставі отриманих результатів формується стратегія подальшого SEO просування.

  Утримання аудиторії

  Зрозуміло, основним стимулом для читачів будь-якого блогу є регулярна поява оригінального контенту. Однак існують допоміжні інструменти, які дозволяють підвищити інтерес користувачів до вашого ресурсу.

  • Інтерактивність. Багато успішних блогерів роблять ставку на комунікацію. Можливість коментування не повинна бути просто «для галочки». Необхідно спілкуватися з аудиторією, допомагати їй вирішувати виникаючі проблеми, давати додаткову інформацію, відповідати на питання. Причому все це потрібно робити на регулярній основі, а не «набігами».
  • Email-маркетинг. З перших же днів роботи блогу почніть формування бази передплатників для подальших розсилок. Але це має бути не просто рекламний спам. Найбільший ефект забезпечать електронні листи з цікавими конкурсами, посиланнями на найбільш активні обговорення, опитування, свіжі публікації і т.д. Що стосується частоти розсилки, слід співвідносити її з регулярністю наповнення блогу.
  • Постійний аналіз конкурентів. Особливо це важливо для надконкурентних ніш, наприклад, туризму або нерухомості. Регулярно переглядайте конкуруючі блоги і черпайте з них найбільш свіжі і цікаві рішення. Тільки не потрібно скочуватися в плагіат – намагайтеся доводити чужі ідеї до досконалості з урахуванням свого особистого бачення та досвіду.

  Чим відрізняється просування блогу від сайту

  БлогСайт
  СтруктураПроста: головна сторінка, рубрики, сторінкиСкладна: головна сторінка, категорії, підкатегорії, фільтри, сортування, іноді блог зі своєю структурою
  СтильПроста мова для середньостатистичного користувача. Пише 1 людинаМова проста, але можуть зустрічатися вузькоспеціалізовані терміни. Над текстами працюю кілька людей: копірайтер, редактор, коректор.
  Унікальність

  Мінімум 90%

  КоментаріЖваве обговоренняМінімум коментарів
  Реклама

  Розміщують

  4.7/5 - (3 голосів)