Що таке платіжний сервіс та як він працює в Україні

Відправимо матеріал вам на EMail:


  Время чтения: 3 мин.

  Популярність безготівкових оплат зростає у всьому світі. Не оминула ця тенденція й Україну. Розрахунки без застосування фізичних грошей поступово витісняють класичні способи. Тому бізнес має підстроюватись під потреби клієнтів. Це робить взаємодію комфортнішою та продуктивнішою. Допомагають в цьому платіжні системи. Однією з найбільш надійних вважається Тranzzo. Ознайомитись з умовами підключення системи можна тут https://tranzzo.com/uk-ua.

  Tranzzo payment platform

  Все, що потрібно знати про платіжні системи

  Платіжна система — це набір технологій та програм для забезпечення переказу коштів з одного рахунку на інший. Тобто це посередники між покупцем та продавцем при розрахунках. Вони допомагають переказати необхідні кошти швидко та безпечно.

  На відміну від банківських установ, платіжна система має більш обмежений функціонал. Вона не випускає картки, не оформлює кредитів та не відкриває депозити. Як і будь-яка фінансова установа, платіжні системи проходять сертифікацію за стандартами PCI DSS. Найвідомішими в Україні є ПС MasterCard та Visa.

  Головна перевага таких рішень складається в їх швидкості. Якщо банк може обробляти платіж до 5 днів, то ПС виконує операцію за лічені хвилини. Їх використовують для оплати покупок в офлайн-магазинах чи в інтернет-просторі.

  Наразі в Україні існує декілька видів платіжних систем:

  1. Внутрішні. Діють тільки на території країни та є її резидентами.
  2. Міжнародні. Діють в декількох країнах. Зазвичай працюють з кількома валютами та надають можливість відкриття різноманітних рахунків.

  Окремо слід зазначити віртуальні платіжні системи. Вони також поділяються на банківські та небанківські. Перші підпорядковуються правилам, встановленим для суб’єктів центральної банківської структури. Другі не є суб’єктами. Юридичної значущості набувають після проходження ліцензування. При цьому процедура перевірки для них має спрощений формат.

  ПС працюють як з фізичними, так і з юридичними особами. Вони можуть надавати доволі широкий спектр послуг:

  1. Мультивалютні перекази. Можливість співпрацювати з постачальниками та покупцями з різних країн. Миттєві перекази без заповнення додаткових документів та реквізитів.
  2. Рахунки на оплату. Формування запиту, в якому вказані всі надані послуги чи товари. Після ознайомлення отримувач має погодити переказ коштів.
  3. Оплати в інтернеті. Зручні покупки товарів та послуг в мережі. Підписки на улюблені застосунки та платформи. Проводяться миттєво, не виходячи з дому.

  Майже всі провайдери працюють за однією схемою:

  • користувач вибирає, яку дію необхідно виконати (переказати гроші, зробити замовлення в інтернеті, зарахування коштів на картку чи електронний гаманець);
  • з термінала ці дані передаються в банк-еквайр;
  • останній зв’язується з платіжною системою, яка своєю чергою надсилає запит до банка емітента;
  • якщо коштів на рахунку достатньо, а перевірка безпеки платежу пройшла успішно, банк відправляє погодження на списання у процесинговий центр;
  • відти поступає команда до термінала на проведення оплати.

  Не зважаючи на те, що процедура є складною та багатоступеневою, вона займає лічені секунди. Усі дані обробляються автоматично. Передаються вони у вигляді коду, тому захищені від злому та перехоплення.

  Як працюють платіжні сервіси в Україні

  Діяльність платіжних сервісів регулюється Національним Банком України. Для контролю роботи НБУ розроблена система оверсайт. Наразі банківські та небанківські платіжні системи є однаково легальними в країні. Вони працюють згідно з нормами Закону «Про платіжні системи та перекази коштів в Україні».

  Згідно з Постановою Правління НБУ №57, небанківські структури мають право здійснювати діяльність після реєстрації та отримання відповідної ліцензії. Ця норма стосується компаній, які є резидентами та нерезидентами.

  Легальна робота небанківських платіжних сервісів можлива при дотриманні двох головних норм. Це проведення верифікації та ідентифікації клієнтів, а також наявність особистих даних одержувача та відправника коштів.

  Дотримання цих правил не обов’язково, якщо відправник використовує для здійснення операції особисту банківську карту. Вона дозволяє ідентифікувати користувача автоматично. Якщо клієнт використовує ПС для оплати податків або штрафів, верифікація також не потрібна. Невеликі перекази розміром до 5000 грн також не потребують надання особистих даних. Але тільки за умови, що вони не є регулярними.

  Tranzzo — одна з найнадійніших платіжних платформ в Україні. Пропонує безліч рішень, які значно полегшують ведення бізнесу, роблять його більш ефективним. В переліку послуг є інтернет-еквайринг, програмні РРО, антифрод та чимало інших продуктів, без яких важко уявити існування сучасного бізнесу. Індивідуальні умови користування роблять Tranzzo вигідною та зручною платформою як для малого бізнесу, так і для великих компаній.

  5/5 - (1 голос)