Перевірка на потрапляння в спам: скоринг email-розсилки

Відправимо матеріал вам на EMail:


  Время чтения: 3 мин.

  Для початку давайте розберемося, що таке скоринг?

  Скоринг в основному застосовується в банківській сфері для аналізу кредитоспроможності позичальника. Але також використовується і в маркетингу.

  скоринг для e-mail-рассылки

  Для пояснення терміна «скоринг в маркетингу» я звернулася в Google. При побіжному ознайомленні не знайшла дійсно авторитетних джерел, на які захотілося б посилатися. У російській Вікіпедії також немає такого терміна. Тому для загального розуміння, пропоную Вам ознайомитися зі статтею Lead scoring в англомовній Вікіпедії.

  Зараз же я хочу розповісти про скоринг для Вашої email-розсилки. Тобто Вашому конкретному листу присвоюються бали від 1 до 10, де 1 означає «дуже поганий, спамний лист», а 10 – дуже гарний і Ви зі спокійною душею можете проводити розсилку. Шанси потрапляння Вашого листа в спам в останньому випадку рівні практично нулю. За винятками, які я опишу нижче.

  Кейс: Скоринг для email-розсилки

  Передісторія: є база потенційних Клієнтів (так вийшло, що рівно 100 осіб). Всіх потрібно оповістити про те, що з’явився новий продукт, яким вони раніше цікавилися. Розсилка проводилася у вівторок, о 18.00 за київським часом. Аудиторія була з різних країн, тому цей час порахували оптимальним у співвідношенні Європа / Америка. Користувалася сервісом для розсилок: UniSender.com.

  Аналіз розсилки:

  анализ e-mail-рассылки

  1. Доставлено листів 95 зі 100. З них в спам потрапило тільки 1 лист.
  2. Лист відкрили та прочитали 32 людини, що становить 23%. В середньому відкриваємось листів у сфері «Бізнес і фінанси» становить 16% (дані MailChimp).
  3. Кількість лідів – 3.

  Висновки з аналізу:

  Бізнес і фінанси – це дуже загальна тема. Весь спам для бізнесу туди потрапляє від конференцій до прибирання офісів. У нас дуже вузька ніша, тому 3% лідів показник незадовільний. Мета – хоча б 5%.

  Крім того, розсилка проводилася за списком тих, хто сам цікавився продуктом в минулому і саме від нашої компанії, тому ще більше повинен бути процентаж, особливо прочитання.

  Чому той, хто явно цікавився продуктом навіть не відкрив лист з нашою темою? Все одно потрібно думати де поліпшити. Можливо, багато листів потрапили в спам?

  Завдання: Знайти спам фільтри та перевірити скільки балів по кожному параметру налічують на наш лист в різних алгоритмах ідентифікації спаму.

  Скористайтеся сервісом mail-tester.com.

  Суть така: Ви відправляєте свій лист цьому сервісу за запропонованою адресою, а потім в поле вставляєте свій email, з якого проводилась розсилка та отримуєте результат скорингу – бали від 1 до 10.

  Мій результат був 9 з 10.

  Скоринг для e-mail-рассылки

  У сервісі Ви можете подивитися що важливо для спам-фільтрів, як поліпшити Ваш лист і багато іншого. Дуже зручний інструмент.

  З приводу чорних списків. Мені видало інформацію, що ip перерахований в SORBS-SPAM. Для цього я зайшла на сам сервіс і перевірила ip вручну, на що мені відповіли, що ip в чорному списку не значиться.

  Але все ж за даними UniSender 1 лист потрапив в спам попри те, що все виглядає ідеально! Чому?

  Я поставила це питання на сторінці UniSender в Fb. На що отримала резонну відповідь:

  UniSender Russia


  Висновки:

  1. Робити скоринг Вашої email-розсилки все ж потрібно, тому що він показує не тільки спамність листа, але і проблеми з ip, легкість для читання та інше.

  2. Все одно на 100% Ви ніколи не захищені від попадання в спам. Якщо у Вас маленький процентаж відкриття листів, може, проблема з заголовком і потрібно було робити спліт-тест? А як виглядає анонс вишого листа?

  3. У будь-якому випадку, пишіть цікавий контент. Настала епоха якісного контенту для Клієнта.

  5/5 - (1 голос)