Як стати SMM-фахівцем в 2024 році

Відправимо матеріал вам на EMail:


  Время чтения: 9 мин.

  SMM-фахівець – модна професія?

  21 століття – ера комп’ютерних технологій … Потрібно зізнатися, що Інтернет повністю поглинув життя сучасної людини. Я застала той час, коли для того, щоб потрапити у всесвітню павутину, необхідно було підключити модем до телефонного кабелю, потім довго слухати шипіння, а потім з’являвся заповітний сигнал! Тоді просто почитати новини в інтернеті було за щастя!

  Зараз же важко уявити життя без інтернету. Тому не дивно, що 21 століття – це також епоха інтернет-професій. Перераховувати їх можна нескінченно, але, як Ви здогадалися з назви статті, мова піде про SMM. І ні, я не буду зараз перераховувати книги, які потрібно прочитати або розповідати, куди піти вчитися. Поговоримо про найважливіше: мотивацію, принципи, тенденції.

  Як можна охарактеризувати фахівця з SMM?

  Перш за все, це креативність, любов до творів, вміння аналізувати і стратегічно мислити, розвинене почуття естетики і жага до знань.

  Про мотивацію

  Взагалі я вважаю золотим правилом для будь-якої професії – ЛЮБИТИ то, чим займаєшся. Пропаща справа – ставити на чільне місце в якості мотивації – прибуток або кар’єрне зростання, бажання довести комусь свою значимість або отримати модну професію.

  Якщо Ви не в змозі закрутити пристрасний роман зі своєю роботою – кидайте її !? Гори книг, роки навчання на крутих курсах не допоможуть, якщо працювати з 9 до 18, рахуючи кожну хвилину. Ви напевно помічали, як пролітає час, коли зайнятий улюбленою справою і навпаки – як довго воно тягнеться, коли заняття не в радість? У SMM потрібно вкладати душу. Тому без любові до цієї справи ніяк!

  Будь ласка, не йдіть в SMM фахівці, якщо: «Чоловік порадив», «Знайомі розповіли, як там багато платять» або «Ви десь почули, що це модно». Робіть свій вибір усвідомлено!

  Хочете бути крутим SMMщиком?

  як стати smm-менеджером

  Готуйтеся самовдосконалюватися! І немає, не повинно віддавати шалені гроші за престижні курси в своєму місті або щотижня купувати нову книгу. Але бути в курсі нових трендів – святий обов’язок сммщіка. Тому тематичні блоги, новинні сайти, професійні групи в соціальних мережах – це те, що Ви повинні читати із задоволенням і в будь-яку вільну хвилинку.

  Їдеш в транспорті, встромляючи в телефон? Вийди з інстаграма, і краще почитай групу Румянцева «Інтернет-маркетинг від А до Я». Дивишся ввечері серіал? Постав на паузу, почитай новини на Лайкні! Всього одного тижня без Digital новин досить, щоб загубитися в світі SMM.

  Про тренди та новаторство

  Якщо Ви аж ніяк не новатор і зовсім не любитель експериментів, в SMM краще не потикатися. Соціальні мережі – це унікальний майданчик, де можна постійно експериментувати з контентом і стратегією, впроваджувати круті фішки, тестувати нові сервіси.

  Конкуренція на інтернет-ринку колосальна, тому бути на крок попереду все важче. У 2016 році вже недостатньо копипаста і загугленних картинок, щоб зробити крутий пост. Тільки унікальний текст, тільки якісні зображення. А ще краще – круті відео!

  Будьте трішечки психологом

  Соціальні мережі на те вони і соціальні, щоб люди в них взаємодіяли. Одне з головних якостей SMM фахівця – це розуміння психології людини. Якщо Ви інтуїтивно не знаєте, як людина робить вибір того чи іншого товару або не можете оцінити його соціальний профіль, не поспішайте йти в SMM.

  Вам доведеться також бути стратегом і аналітиком. І трошки дизайнером! Такий собі людина-оркестр. Хоча насправді, це нереально круто – пробувати себе в різних іпостасях, вести проект повністю «від і до», а потім з гордістю спостерігати за його успіхом!

  котики в Facebook

  І ще раз про любов

  Тільки вже не до роботи, а до проектів. Кожна людина унікальна, і кожен замовник особливий, як і його проект. Ніхто і не говорить, що усі теми повинні подобатися, і з усіма клієнтами потрібно обов’язково здружитися. Але і відвертатися від проекту без вагомих причин нерозумно. Що в цьому випадку робити? Абстрагуватися! Або ж знайти для себе незаперечні плюси в роботі з конкретним проектом. Пам’ятайте – будь-який досвід однаково унікальний і корисний, будь то позитивний або негативний.

  Не бійтеся відстоювати свою позицію, при наявності тверезих аргументів. Людина, яку я вважаю своїм першим наставником в маркетингу, навчив мене головному – висловлювати свою думку в робочих питаннях. Але тільки в тому випадку, якщо Вам є чим підтвердити свою точку зору в фактах і цифрах.

  Поважайте себе і цінуєте свій час – ще один важливий постулат, який можна застосувати до будь-якої професії. Мені не раз зустрічалися люди, які жертвують своїм часом і здоров’ям на догоду начальству, заради додаткової премії або ще через більш банальні причини. Працюйте понаднормово виключно заради власного задоволення. І успіх прийде до Вас, як наслідок.

  Як казав Євген Леонов: «Щастя – це коли вранці хочеться на роботу, а ввечері – додому!». І якщо ввечері за чашкою чаю, спрямована Ваша заява рідним: «Як Вас дістала ця робота» задумайтеся, чи не час змінити щось у своєму житті?

  Ну а тепер поговоримо про конкретні факти, без яких не можна в SMM!

  социальные сети, инфографика, тест

  Як то кажуть – наболіло. Проводила співбесіди і слухала з усмішкою як одна з кандидаток говорила: «У мене друг веде групу, а шо і я зможу. Зараз працюю на заводі ». Нічого проти працівників заводів я не маю, але відсутність пекучого інтересу до соціальних мереж і до розвитку в цілому, бажання легких грошей і просто сидіння вконтактіке і постинга котиків – мене вбиває.

  Якщо ж ви серйозно задумалися про те, щоб стати SMM-фахівцем і думаєте з чого почати, що вам потрібно, що почитати і де повчитися – ця стаття для вас.

  В першу чергу хочу присвятити вас в обов’язки SMMщіка і навички, які вам знадобляться.

  Завдання SMM-фахівця:

  • Аналіз SMM діяльності конкурентів.
  • Розробка і реалізація SMM-стратегії.
  • Ведення спільнот.
  • Написання контент-плану на місяць вперед.
  • Планування публікацій (через сервіси автопостінга).
  • Брендування контенту (зробити картинку для конкурсу / акції, розробити шаблони для рубрик або як мінімум приліпити лого на картинку).
  • Налаштування таргетированной реклами.
  • Пошук спільнот для реклами.
  • Проведення конкурсів та акцій: механіка, картинка + текст, залучення людей, підведення підсумків.
  • Пошук лідерів думок.
  • Аналіз ефективності проведення SMM-заходів і розробка рекомендацій щодо поліпшення.

  Навички, які вам допоможуть:

  Грамотність. Погодься, огидно читати пости крутого бренду з помилками? Довіра відразу в нуль.

  Знання маркетингу. Так, це той випадок, коли економічна освіта вам допоможе, а вірніше мислення, якому ви навчилися в інституті.

  Копірайтинг. Є певні формули і нюанси написання текстів і їх потрібно знати. Цей навик необхідний для написання постів і рекламних текстів.

  Аналітичні здібності. Прорахунок вартості і ефективності кампаній, аналіз результатів.

  Логіка. Допоможе висунути гіпотези за цільовою аудиторією і поділити її на сегменти.

  Креативність – придумувати активності, що чіпляють; фішки і цікаві ідеї для просування бізнесу клієнта.

  Знання графічних редакторів. Corel Draw, Photoshop, Illustrator, онлайн-редактори для створення картинок для постів, реклами, акцій, конкурсів.

  Продажі – спілкування з клієнтом, створювати ефектні презентації, вміти переконувати.

  Знання трендів і технологій – відстежувати останні інструменти, оновлення, рішення, стежити за трендами.

  Чи варто говорити, що SMM-щик повинен любити соціальні мережі і активно ними користуватися? 🙂

  Книги для SMM-фахівців

  Книг в інтернеті безліч, сфера SMM – стрімко розвивається, тому книги швидко застарівають. Тут я додаю до прочитання список книг для мінімальної бази, які прочитала сама.

  Важливо: не дивлячись на те, що ви плануєте працювати в SMM – вам потрібно розуміти і основи інтернет-маркетингу, тому що всі канали – SEO, веб-аналітика, копірайтинг, email – тісно взаємопов’язані.

  1. «Контент, маркетинг і рок-н-рол», Денис Каплунов
  2. «Копірайтинг масового ураження», Денис Каплунов
  3. «Огілві про рекламу», Девід Огілві

  Блоги для SMM-фахівців

  Як і книги, блоги присвячені не тільки СММ, а різними напрямками інтернет-маркетингу. Підпишіться на розсилки!

  SMM - с чего начатьАнгломовні джерела:

  Курси для SMM-фахівця

  Це відмінний спосіб структурувати свої знання, швидко зануритися в тему і отримати старт.

  1. Академія интернет-маркетингу Web promo expert – https://webpromoexperts.com.ua
  2. Перша школа інтернет-маркетингу одного дня «I-marketing» – https://i-marketing.ua
  3. GeniusMarketing (facebook, email, розвиток бізнесу)  – https://geniusmarketing.me/trainings/

  Практично всюди проводяться безкоштовні вебінари, слідкуйте за оновленнями або підпишіться на розсилки).

  Хто такий SMM-фахівець з точки зору бізнесу?

  Матрица контент-маркетинга

  Переваги роботи в соціальних мережах для бізнесменів – це дуже широке охоплення, «сарафанне радіо»; точний таргетинг на аудиторію, тому що в соціальних мережах люди діляться дуже детальною інформацією про себе; інтерактивну взаємодію та оперативне реагування на негатив.

  Чого хочуть замовники від SMM-фахівців?

  1. Продажів, більше продажів)))

  У b2b прекрасно працює LinkedIn, особливо в західному сегменті. У компаніях є навіть спеціальні менеджери, які працюють виключно з цією професійною соціальною мережею і приводять лідів (lead) або потенційних Клієнтів з передачею у відділ продажів.

  У b2c прекрасно працює Facebook (для деяких тематик навіть краще, ніж контекстна реклама Google Ads, про що йдеться в книзі Перрі Маршала «Контекстна реклама, яка працює») і ВКонтакті.

  2. Брендинг

  3. Трафік (особливо актуально для новинних ресурсів)

  Спільні та відмінні риси SMM і SEO

  SMM

  SEO

  максимально точне охоплення аудиторії

  точне охоплення аудиторії

  нерекламний формат

  відстрочка результату

  нема гарантій

  чорний PR

  чорне SEO

  складність оцінки бюджету

  дорого

  кто такой smm-специалист

  Хто такий SMM-фахівець?

  З плином часу ця спеціальність перетворюється з нікому невідомої в дуже популярну і затребувану. Вона призначена для тих, хто не боїться експериментувати, шукати нові підходи до вирішення проблем та завжди бути відкритим до комунікації.

  SMM-фахівець керує присутністю і просуванням бренду в соціальних мережах або ж «розкруткою» сайту в соціальних каналах. Він вирішує цілий ряд завдань, пов’язаних із залученням покупців з соціальних мереж, підвищенням іміджу компанії, а також впізнаваності та популярності товару або послуги. Чи не безпосередньо, але все-таки, SMM-фахівець впливає на збільшення обсягу продажів.

  Перспективи і заробітна плата. У зв’язку з високою затребуваністю даних фахівців на ринку і порівняно невисокою конкуренцією, зарплата представника даної професії становить близько $ 300 в місяць.

  Що стосується перспектив, то, на думку більшості фахівців, дана сфера буде стрімко розвиватися, а з її допомогою буде відкриватися все більше можливостей.

  Як стати SMM-фахівцем? Експертна думка Катерини Дунаєвої

  Як стати успішним менеджером соціальних мереж?

  Коментар від Ольги Ларіної, PR-консультанта, SMM-експерта

  SMM-фахівець – прекрасний вибір для тих, хто любить і вміє спілкуватися. І починається все з психології, потім йде маркетинг і тільки потім безпосередньо соціальні мережі. Я рекомендую вчитися у практиків, вибираючи курси, уважно вивчати досьє та кейси викладачів. Ідеальний варіант – попроситися в помічники експерту – так ви отримаєте найцінніші знання з перших вуст + можливість практикуватися і побачити багато процесів з іншого боку.

  Поширені запитання

  Як стати СММ фахівцем?

  Щоб стати спеціалістом з SMM з нуля, вам потрібно вивчити соціальні медіа платформи, пройти освітні курси, здобути практичний досвід і бути в курсі останніх тенденцій у цій галузі.

  Що потрібне для роботи СММ?

  Для роботи у сфері СММ необхідно мати знання про соціальні мережі, розуміння алгоритмів та функцій кожної з них, а також навички у створенні та управлінні контентом. Також важливо вміти аналізувати дані, розуміти цільову аудиторію та використовувати інструменти аналітики для оцінки ефективності кампаній. Комунікативні навички, творчий підхід та здатність стежити за трендами також є важливими для успішної роботи у сфері СММ.

  Що таке спеціаліст СММ?

  СММ фахівець – це професіонал, який спеціалізується на маркетингу у соціальних мережах. Він займається розробкою та реалізацією маркетингових стратегій у соцмережах, управлінням контентом, взаємодією з аудиторією, аналізом даних та оцінкою ефективності кампаній у соціальних медіа. СММ фахівець повинен мати знання про соціальні платформи, тренди у сфері соціальних медіа та мати навички в комунікації, креативному підході та аналітиці для досягнення маркетингових цілей компанії.

  4.5/5 - (6 голосів)