Дієві поради по генерації креативних ідей

Відправимо матеріал вам на EMail:


  Время чтения: 4 мин.

  Темпи розвитку сучасного суспільства створюють умови конкуренції в генерації нових ідей, і, як правило, отримує всі лаври той, чия ідея була більш креативна і знайшла відгук в масах. Потреба соціуму в створенні ідей для вирішення нагальних проблем можна порівняти з його потребою в повітрі для продовження існування.

  Людина, що знаходиться в корпоративному середовищі, стикається з цією ситуацією щодня: при спробі удосконалення нового продукту, послуги, способу реалізації виробництва, функціонування всієї компанії і т.п.

  создание идей

  Люди, які генерують нові ідеї, діляться на два ключових типи:

  • Творці – це ті, хто створює інновації, що не мають аналогів в світі.
  • Професіонали – люди, що виробляють близькі за характеристиками продукти, але якісно відмінні один від одного.

  Іншими словами, творці створюють щось виключно нове, а професіонали видозмінюють те, що було, підносячи це як новоявлене. До першого типу відносяться розробники продуктів, автори стартапів, творці мистецтва, а до другого – маркетингові відділи корпорацій, рекламні агентства, студії дизайну тощо.

  3 найважливіших правила створення успішних ідей

  Все геніальне просто! Те ж правило поширюється і на поради в генерації шляхів вирішення необхідних завдань. На етапі створення ідеї Вам слід керуватися такими принципами:

  • Цілковите табу на критику. Не слід «вбивати» ідеї в їх новоспеченому вигляді, використовуючи такі вирази як «це не спрацює», «це нерозумно», «не вистачить бюджету», «клієнти не оцінять» і т.д. Таким чином, ви можете випадково упустити нитку до знахідки тієї самої геніальної ідеї. Приймайте всілякі варіанти для вирішення поставленого завдання.
  • Виникла ідея – відразу запишіть її. Нова ідея, що виникла не зможе надовго залишитися в нашій пам’яті, так як їй просто нема за що буде зачепитися. Якщо ви не хочете її втратити, відразу ж записуйте (на папері, в електронному вигляді, на диктофон – не має значення). Головне – додатково зафіксувати створення ідеї.
  • Не пірнайте з головою в одну вподобану ідею. Накидаючи ідеї, залишайтеся на поверхні. У вас ще буде можливість детально їх опрацювати. Однак на етапі генерації важливо створити вибір рішень проблеми. Емоційно занурюючись в одне, ви можете упустити момент знахідки більш відповідного варіанту.

  ТОП-5 дієвих методів генерації ідей

  Брейншторм

  Даним методом користуються корпорації, компанії та організації всіх мастей. Він полягає в тому, що збирається група людей, кожен учасник якої накидає свої ідеї щодо вирішення питання. Мозковий штурм можна здійснювати як письмово, так і усно. Для того, щоб люди не боялися висловлювати ідеї, їх можна записувати на листочках паперу, після чого всі варіанти збираються в загальну ємність і витягуються в рандомному порядку для подальших обговорень.

  Маршрутка, ванна, ліжко

  Даний метод відображає те, що ідея – річ досить абстрактна. Вона може осяяти в найрізноманітніших місцях. Мимоволі згадуєш вірш А. Блоку «Ніч, вулиця, ліхтар, аптека». Тому іноді важливо відпустити все: відпочити, прийняти гарячу ванну, повалятися в ліжечку, щоб Ваш мозок не був під постійним пресингом.

  Ментальні карти

  Цей метод допомагає візуалізувати ідею більш детально. Ви малюєте в центрі листа ключовий об’єкт (ідею), і від нього малюєте чотири гілки, на яких будуть записуватися асоціації по 4-м категоріям:

  • характеристики («Який об’єкт?»)
  • функції («Що він робить?»)
  • символи («Що він означає?»)
  • цінності («Чому він важливий і для кого?»)

  Інверсія

  Як і в математиці, ви починаєте знаходити рішення задачі від протилежної точки зору. Якщо Вам потрібно поліпшити послугу, подумайте, що її може погіршити. Знаходження слабких місць допомагає їх удосконалити, що впливає на кінцевий результат.

  Абракадабра

  Цей метод випливає з брейншторм, тільки тут все представляється в абсурдному вигляді. Учасники дискусії повинні висловлювати максимально безглузді на перший погляд ідеї і намагатися аргументувати їх важливість. У веселій атмосфері розкріпачення можуть зародитися самі геніальні ідеї!

  Тільки генії продукують кращі ідеї – МІФ!

  Існує поширена думка про те, що тільки геніальним людям підвладна муза, що приносить готові ідеї. Однак геніальна ідея – це всього лише вміла комбінація декількох простих ідей.

  Як багато ми знаємо про великі досягнення інших людей, але як мало нам розповідають про ті провали, які вони пережили на шляху до успіху. Наприклад:

  • Ейнштейн прославився завдяки розробленій теорії відносності, однак протягом життя він написав понад 300 наукових робіт з фізики і 150 окремих книг в інших сферах.
  • Моцарт написав близько 630 музичних творів, пробуючи себе в самих різних жанрах.
  • Бах взяв собі за правило, не дивлячись ні на які обставини, писати мінімум одну кантату на тиждень.
  • Едісон зареєстрував понад 1000 патентів на наукові винаходи, проте став відомим завдяки електричній лампочці!

  Тому головне правило в створенні ідей – це створювати їх цілими пачками, креативити і не боятися провалу. Важливо прийняти той факт, що не кожна друга ідея буде «тією самою», проте можливо сто перша чи тисяча п’ята стане тією ідеєю, яка реалізує Вашу мрію!

  5/5 - (2 голосів)