Денис Невечеря: У китайському чаї мало, хто розбирається, тому продають низькосортний продукт, обернувши його в шар красивих легенд

Відправимо матеріал вам на EMail:


  Время чтения: 4 мин.

  Практично кожен з нас щодня випиває кілька чашок чаю. У країнах, де вживання чаю можна назвати релігією, випивають 4-6 чашок чаю в день. До таких країн належать Туреччина, Марокко, Казахстан і ін.

  Чи багато в Україні людей, здатних відрізнити хороший чай від поганого, з чим пити чай і як його краще вибрати, ми поцікавилися у Дениса Невечері, власника магазину Teaholic.

  Як вибрати чай для себе?

  Потрібно зрозуміти, для чого ви п’єте чай. Якщо хочете легкий, освіжаючий чай – спробуйте білий. Якщо підбадьорливий чай з щільним смаком – чорний пуер. А тортик запити можна і простеньким індійським чаєм. До того ж, кожен чай впливає на окремих людей по-різному. Наприклад, мене зелений чай бадьорить, а вас розслабляє. Тому я буду пити зелений чай вранці, а ви – ввечері. Потрібно експериментувати і зрозуміти, що ближче саме вам і в яких ситуаціях.

  Денис Невечеря

  Чи потрібно додавати в чай ​​цукор, лимон і ін, і з чим краще пити чай?

  Спочатку розповім, як з’явилася звичка додавати що-небудь до чаю. Був період, коли хитрі китайці продавали великими партіями англійцям зіпсований чай. Щоб нівелювати недоліки смаку, англійці ввели традицію чаю з молоком, лимоном і цукром.

  Хороший чай самодостатній, він має багатогранний смак і аромат, певний вплив. Навряд чи буде доречно в колекційний пуер 15-річної витримки класти 3 ложки цукру. З іншого боку, буде нерозумно проводити чайні церемонії з Ліптоном. Я поділяю чай на 2 види: побутовий та преміальний. Побутовий чай – бюджетний і простенький, він відмінно підійде, якщо захотілося випити гаряченького без проблем. А преміальний чай – як дороге вино. Для нього потрібен певний посуд і увага.

  Наскільки дійсно поганий пакетований чай?

  Саме явище пакетованого чаю – це відмінно. Дрібна фракція листа дозволяє чаю заварюватися швидко, а пакетик стримує потрапляння чаїнок в рот. Проблема в тому, що через те, що складно зрозуміти, що саме за чай в пакетику туди можна покласти все, що завгодно. Теж стосується і самих пакетиків. Є якісні та екологічні шовкові або бавовняні пакетики, а є стандартні, які можуть принести шкоду при контакті з окропом.

  Який ефект на організм надає справжній китайський чай?

  У Китаї кажуть, що кожна випита чашка чаю розоряє аптекаря. Якісний чай містить близько 300 корисних мікроелементів. У довгостроковій перспективі це надає величезну користь для здоров’я. Особливо добре чай впливає на шлунково-кишковий тракт, серцево-судинну систему, шкіру. Хороший чай виводить токсини, покращує настрій і призводить організм в тонус.

  Денис Невечеря

  Чи багато в Україні підробок?

  Чайна культура дуже схожа на винну. Теж є колекційні сорти, вартість яких доходить до сотні тисяч доларів. Подібні чаї підробляють повсюдно. До того ж, мало хто розбирається в чаї, тому безсовісним виробникам обдурити обивателя нескладно. Зазвичай, чай сильно здорожують, підкріплюючи це красивими легендами. Наприклад, продаж Молочного улуна стимулюють казками, що чайні кущі щодня поливають молоком, тому він має молочний аромат. Хоча, на ділі пару крапель ароматизатора в кілограм чаю відмінно роблять свою справу.

  Велика конкуренція у вашій ніші? Як можна виділитися?

  Якщо розглядати нішу чаю в цілому – тоді, звичайно, конкуренція величезна. Тим більше, в свідомості людей вже вкорінився ряд чайних брендів, з якими змагатися дуже непросто. Відносно ніші китайського чаю, тут конкуренція теж немаленька, але вона менш якісна. У китайському чаї мало хто розбирається, тому продають низькосортний продукт, обернувши його в шар красивих легенд. Людей завжди тягнуло до чогось незвіданого, тому є маса людей, яким цікаво спробувати справжній китайський чай. Виділитися можна або за рахунок високої експертності, яка транслюється через контент, або за рахунок маркетингу. Класна упаковка, уважний сервіс, якісний контент, дослідження потреб аудиторії і т.д.

  Як потрібно правильно зберігати чай?

  В ідеалі, без доступу до сонця, у вакуумній упаковці і обмежити потрапляння сторонніх запахів. Тому, якщо до вас попадеться класний чай, на кухні його краще не зберігати.

  Денис Невечеря

  З яких сортів краще починати знайомство з китайським чаєм?

  Раджу спробувати всі 7 сортів: білий, зелений, жовтий, улун, червоний чай, пуери і чорний чай. Багато хто куштує один вид чаю ще й низькоякісний і на підставі цього будують своє враження про китайський чай в цілому. Це як сказати, що спорт – це нудно після того, як пограли в керлінг. Пробуйте все. Так ви точно знайдете свій чай, який буде радувати вас. У нас часто купують набори з декількох сортів чаю по 25-50 грам, пробують кілька видів і потім замовляють у великій кількості ті сорти, які підійшли.

  Денис, в чому відмінність чаю однакового ґатунку, але різної категорії?

  Місце виростання, сировина, технологія виробництва, рік збору і ще багато чинників.

  Наприклад, чай можна зробити з чайної нирки – це буде вища категорія, з міксу нирки і листя – категорія нижче або просто з листя – простенький чай. Теж стосується і висоти над рівнем моря. Чим вище – тим краще.


  Інтерв’ю підготовлено в рамках проекту “Інтерв’ю з нашими Клієнтами”. Якщо Ви – наш Клієнт, а ми досі не розповіли про ваш проект в блозі, зв’яжіться з нами будь-яким зручним способом для підготовки до публікації.

  5/5 - (3 голосів)