ТОП сервісів для аналітики YouTube: статистика каналів і відео

Відправимо матеріал вам на EMail:


  Время чтения: 8 мин.

  Користь відео-майданчика Youtube для розвитку бізнесу не викликає сумніву. Якісно зроблені ролики допомагають просувати товари або послуги, розширюючи навіть вузькоспеціалізовану цільову аудиторію. Розміщення відео не просто затримує потенційного покупця на сторінці, а й покращує поведінкові чинники.

  Статистика Youtube каналів – важливий показник, який дозволяє відстежувати ефективність стратегії і коригувати її. Саме ці дані аналітики продемонструють, які ролики стали популярними, а які не виправдали очікувань.

  youtube

  Що вважати за показники ефективності роликів?

  Просування бізнесу залежить від безлічі факторів, не можна орієнтуватися тільки на однобокі дані, оскільки вони не дадуть якісну характеристику. Статистику на Youtube слід дивитися в комплексі. При цьому важливо звертати увагу на її динаміку, бажано в порівнянні з конкурентами.

  Приблизний список метрик для якісної аналітики статистики каналу:

  1. Час і кількість переглядів. Важливим буде не тільки число показів відео для підписників, а й те, як довго вони тривали. До недавнього часу показником ефективності було саме число переглядів, тепер же важливий параметр – як довго відвідувач дивився відео, оскільки це говорить про залучення. Неважливо, скільки разів запускали ролики на каналі, важливо те, як довго це робили за часом.
  2. Число підписників. Для проведення аналітики каналу важливо дивитися і на загальну кількість тих, хто стежить за його розвитком. Стабільне, але рівномірне зростання підписників – одне зі свідчень процвітання. Якщо їх кількість збільшилася занадто швидко, це говорить про накрутку або вдалі піар-кампанії. Коли ж кількість підписників стрімко скоротилася, репутація бізнесу в небезпеці.
  3. Кількість глядачів. Ці дані принципово відрізняються від загального числа послідовників каналу на Youtube. Не вся частина аудиторії стежить за виходом відео, однак вона здатна привести нових глядачів.
  4. Охоплення. Ці дані говорять про те, як часто відео побувало в рекомендаціях, пошуку і в загальній стрічці на Ютуб.
  5. Дані аудиторії. Тут важливо все – ГЕО, вік, інтереси. Наприклад, аудиторія зі столиці коштує набагато дорожче тієї, хто буде дивитися відео з віддалених куточків країни.
  6. Залученість. Під цим терміном розуміються будь-які дії цільової аудиторії, яка переглядає ролик на Ютубі. На рейтинг відео добре впливають лайки, коментарі та пересилання їх іншим користувачам. Якщо залученість природна, то це стає сигналом для хорошого розвитку бізнесу. При цьому дізлайк – не завжди поганий результат. Він говорить про те, що відео на Youtube викликає емоції у аудиторії, не залишається непоміченим.

  Непрямим, але не марним показником є ​​наповнення каналу на Youtube. Під цим мається на увазі частота виходу відео, а також кількість. Підписники завжди хочуть бачити щось нове і цікаве, незалежно від напрямку діяльності бізнесу. Тому для Ютуб-каналів важливо регулярне оновлення. Бажано при цьому дотримуватися певної тематики, яка була задана при створенні. Це дозволить підтримувати постійне число переглядів і інтерес аудиторії.

  Інструменти для внутрішнього аналізу статистики YouTube каналу

  Способів, як подивитися статистику на Youtube, існує два – за допомогою внутрішніх і сторонніх сервісів. Останні здаються набагато зручніше, проте нехтувати власними ресурсами Ютуб не варто. З їх допомогою можна отримати наступні дані для аналітики переглядів:

  • час перегляду;
  • хто ваша аудиторія;
  • основні джерела трафіку і т.ін.

  Головна перевага власних сервісів – можливість подивитися всі дані абсолютно безкоштовно. Внутрішні інструменти Ютуб надають умови для ґрунтовного аналізу не тільки каналу, а й кількості і якості підписок. Вивчити такі сервіси аналітики можуть будь-які користувачі, які мають статус адміністратора. Збирати дані можна відразу ж після того, як буде опубліковано перший контент.

  Youtube Analytics

  Головний внутрішній сервіс, який дозволяє отримувати дані для оцінки не тільки окремо взятих відео, але і всього каналу в цілому. У структурі Youtube Analytics все досить скромно. Доступно подивитися статистику такого плану:

  • зміни, пов’язані з числом підписників;
  • динаміка і час переглядів;
  • топ відео, які стали кращими за певний період часу;
  • скільки переглядів отримав конкретний ролик за заданий час.

  Доступними також є дані щодо охоплення та прев’ю. Головна особливість внутрішнього сервісу Youtube Analytics – своєрідний рейтинг конверсій, за яким видно, скільки потенційних глядачів стають чинними фоловерами за рік чи інший проміжок часу.

  Визначити користь роликів допоможе розділ допоміжної аналітики «Зацікавленість». Подивитися статистику по ЦА можна у вкладці «Аудиторії». Ці дані сервісу особливо знадобляться при створенні контент-плану, а також при розробці маркетингової стратегії для просування бізнесу.

  Серед недоліків Youtube Analytics виділяють відсутність можливості відслідковувати статистику по лайкам і коментарям, порівняння груп відео, вивчити статистику конкурентів.

  Сторонні розширення браузера для аналізу статистики Ютуб каналу

  Для вивчення аналітики не тільки своїх, але і чужих каналів можна використовувати спеціальні розширення, які присутні в деяких браузерах. Вони здатні на багато функцій: наприклад, проводять прискорений аудит власного ресурсу, а також майданчиків конкурентів. Щоб отримати дані, не доведеться залишати Youtube. Головне – налаштувати потрібний плагін в браузері.

  Топ популярних і корисних розширеннь для аналізу переглядів каналу Youtube:

  1. Clever. Працює на оптимізацію каналу, доступний для користувачів Google Chrome і Opera. Проводить аналіз тегів, вивчає їх рейтинги, збирає семантику і навіть оцінює залученість. Додатково за допомогою плагіна можна створювати описи до відео на каналі, додавати шаблонні анотації і т.ін.
  2. VidIQ Vision. Корисне розширення, створене для Google Chrome. Проводить аудит не тільки власного каналу, а й ресурсу конкурентів. Надає дані по залученості, часу перегляду відео, динаміку, кількість посилань і т.д.
  3. TubeBaddy. Плагін, який схожий за функціональністю з VidIQ. Проводить аудит власного ресурсу Ютуб, а також оцінює конкурентів. Серед можливостей інструменту – видача статистики переглядів на каналі певного відео, визначення числа підписників, аудит з точки зору SEO і т.sy.

  В основному розширення доступні для користувачів браузера безкоштовно. Деякі з них, наприклад, TubeBaddy пропонують стандартний набір функцій. Однак для застосування допоміжних інструментів та аналізу тегів потрібно придбати платний тариф розширення. З його допомогою можна отримати доступ до додаткових корисних опцій.

  Читайте також “11 обов’язкових розширень Chrome для влогерів

  Спеціалізовані сервіси для аналізу статистики каналу Ютуб

  Внутрішні сервіси та розширення браузера для аудиту власних каналів і платформ конкурентів будуть даремні при наявності відразу ж декількох майданчиків для роботи. Керувати ними краще за допомогою спеціалізованих SMM-програм. З їх допомогою можна легко збирати дані відразу по декільком каналам, включаючи топ популярних конкурентів. Додатково сервіси дають інформацію від інших соціальних мереж і медіа-майданчиків.

  Epicstars

  Epicstars

  Сервіс являє собою особливу платформу, яка змогла об’єднати в собі як блогерів, так і рекламодавців. Основні можливості в плані аудиту та аналітики:

  • Статистика по усіх важливих параметрах, включаючи залученість, перегляди за певний період часу і т.д.
  • Видача достовірних даних щодо характеристики ЦА, включаючи гео і вікові параметри.
  • Позначення розцінок реклами, прикладів контенту і відгуків.

  Крім того, сервіс гарантує безпеку угоди, оскільки є біржовою платформою зі строгим контролем з боку адміністрації. У базі Epictars представлено понад 120 тисяч майданчиків різних соціальних мереж, що дозволяє робити дійсно глибокий аналіз ефективності стратегії просування бізнесу.

  Читайте також “Огляд сервісу з пошуку лідерів думок Epicstars.com

  LiveDune

  Сервіс аналітики відео на Youtube Live Dune, створений російськими розробниками. Оцінює не тільки Ютуб, а й блоги лідерів думок на інших медійних майданчиках. Складає топ-100 найпопулярніших каналів відео-майданчиків, показуючи при цьому число підписників і кількість переглядів за певний час.

  Функціонал сервісу включає наступні дані:

  • відстеження чужих рекламних кампаній;
  • перевірка інших блогерів на накрутки;
  • статистика Ютуб по ЦА, а також результатам пошуку і лайкам за певний час;
  • збір коментарів, які мають відношення до спільнот і акаунтів.

  Сервіс є платним, його вартість залежить від набору бажаних опцій. Максимальний пакет функцій для збору даних обійдеться близько 10 тисяч рублів. Отримати детальний аналіз можна відразу ж після реєстрації.

  Читайте також “Огляд сервісу LiveDune. Безмежні можливості для SMMщика

  JagaJam

  JagaJam

  Ще один російський сервіс, які збирає дані відразу за кількома медійним майданчикам. JagaJam більше орієнтований на бренди, тому вважається дуже корисним при розкручуванні бізнесу з нуля. Сервіс для збору даних є платним, вартість його починається від 4900 рублів.

  Серед можливостей JagaJam – складання звіту по динаміці переглядів, підписників, кількості нових фоловерів, охопленням за певний час. Додатково він дає оцінку ефективності спілкування з цільовою аудиторією, а також виставляє показники, які дозволяють провести конкурентний аналіз і скласти маркетингову стратегію.

  Fanpage Karma

  Fanpage Karma

  Зарубіжний Fanpage Karma визначає кращі типи і формати контенту, а також пропонує оптимальний час для публікації нових відео. Проводить оцінку бізнес-акаунтів Ютуб і інших соціальних мереж щодо змін критеріїв у часі – частота відповідей, залученість, охоплення і т.д.

  Збирати дані за допомогою Fanpage Karma коштує від 150 доларів на місяць. Спочатку сервіс був орієнтований виключно на Фейсбук, однак зараз розробники істотно розширили його можливості.

  Popsters

  Російський майданчик, який може збирати дані з 13 соціальних платформ. Сервіс вимагає обов’язкової реєстрації, після чого необхідно вказати урл каналу. Серед можливостей Popsters:

  1. Деталі по кожному відео, включаючи перегляди за час, лайки, коментарі.
  2. Загальні дані по каналу: найкориснішими серед них є графіки активності.
  3. Рейтинг відео, який був складений з орієнтиром на залученість відвідувачів.

  Зручний функціонал платформи Popsters полягає в можливості фільтрувати виведені рейтинги даних. Сервіс пропонує достатню кількість зручних для розуміння графіків, які можна зберігати в різних форматах. Popsters є платним, вартість користування починається від 399 рублів за 30 днів.

  Читайте також: “Сервіс Popsters – аналіз записів спільнот

  Для чого потрібні рейтингові сервіси?

  Для вибудовування ефективної стратегії при розкручуванні каналу Youtube неможливо не орієнтуватися на конкурентів, які досягли певного успіху в заданій ніші. Процес відстеження чужої діяльності спрощується з використанням спеціальних рейтингових сервісів. Вони пропонують вести «спостереження» абсолютно безкоштовно.

  Найпопулярніші бази розкручених Ютуб-каналів, які належать до сегменту успішних:

  • Socialblade: в його базі понад 20 мільйонів каналів;
  • Whatstat пропонує до аналізу близько 7500 майданчиків Youtube.

  Як правило, статистика таких сервісів включає динаміку переглядів і підписників по часу, оцінку діяльності каналів, кількість опублікованих відео.

  Вибираючи інструменти для дослідження даних майданчика на Ютубі, важливо користуватися не тільки зовнішніми, а й внутрішніми сервісами. Особливо зручно застосовувати сторонні сервісии в тому випадку, якщо просування бізнесу відбувається не тільки через Ютуб, але і за допомогою месенджерів та інших соціальних мереж. Грамотно зібрана статистика дозволить дати повноцінну характеристику аудиторії, а також скорегувати стратегію, щоб залучити більше підписників, готових здійснювати цільові дії і підвищувати дохід від бізнес-діяльності.

  5/5 - (1 голос)